www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Výroba OLED TV je ekologičtější než LCD, tvrdí LG Display

Výroba OLED TV je ekologičtější než LCD, tvrdí LG Display
, , aktualita
LG Display se chlubí tím, že jeho panely pro OLED TV jsou šetrné k životnímu prostředí. Tedy alespoň ve srovnání s LCD, proti kterým při výrobě vyžadují mnohem méně plastu. Také recyklace by měla být jednodušší.
K oblíbeným
reklama
Jedním z nejčastěji zmiňovaných argumentů pro nákup OLED TV je obrazová kvalita, která ve většině ohledech překonává i nejlepší LCD TV. Pokud by vás ovšem nepřesvědčil vyšší kontrast a sytost barev, přidává divize LG Display ještě další zajímavý argument. Z hlediska výroby by měly být OLED TV zelenější než LCD TV. Při produkci panelu se totiž spotřebuje až o 91 % méně plastů. Jihokorejci přidávají jedno konkrétní srovnání. K výrobě OLED panelu o úhlopříčce 65 palců je potřeba 0,43 kg plastu, zatímco při výrobě LCD panelu o stejné úhlopříčce je spotřebováno 5,2 kg plastu. Za první rok divize LG Display dodala 15 tisíc OLED panelů pro televizory, čímž ušetřilo 71 550 tun plastu proti LCD.
 
 
Množství plastů je pochopitelně pouze jedním z mnoha ukazatelů ohleduplnosti výroby k životnímu prostředí. Pro společnosti, které se snaží snížit svou uhlíkovou stopu, je ovšem snížení spotřeby plastů velmi důležité. Mimo jiné proto, že menší spotřeba plastů znamená nižší množství škodlivých látek vypouštěných do ovzduší. Při analýze dospěla firma k tomu, že výroba panelů OLED TV snižuje emisi těkavých organických sloučenin proti LCD přibližně o polovinu. Dalším aspektem, který hovoří ve prospěch OLED TV, je recyklovatelnost. V případě OLED panelů lze znovu využít až 92,2 % materiálů, zatímco u LCD panelů je uváděna míra recyklace okolo 72 %.
Za účelem ukázat snižování uhlíkové stopy vytvořila v roce 2019 společnost LG Display svůj Eco Index, který hodnotí také míru recyklace a kontroluje, zda během výrobního procesu nejsou používány škodlivé látky. Minulý měsíc byl LG Display oceněn globální neziskovou agenturou pro hodnocení udržitelnosti CDP, která udělila známku „Leadership A“. Jedná se o nejvyšší možné ocenění, které bere v potaz reakci společnosti na klimatické změny a využívání vody. Také společnost SGS vloni ocenila OLED panely od LG Display za to, že obsahují o 50 % méně těkavých organických sloučenin ve srovnání s LCD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh
BenQ rozšiřuje svou nabídku o domácí projekt s nativním rozlišením 4K. Chlubí se také 100% pokrytím barevného prostoru Rec.709, podporou HDR, režimem Filmmaker nebo operačním systémem Android TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix
Zatímco se před dvěma lety měl slavný režisér Steven Spielberg nelichotivě vyjádřit na adresu streamovacích služeb, které by neměly soutěžit o Oskary, nyní se přidává k Netflixu, aby pro něj jeho studio natočilo několik snímků.
22.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik