www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Výroba OLED TV je ekologičtější než LCD, tvrdí LG Display

Výroba OLED TV je ekologičtější než LCD, tvrdí LG Display
, , aktualita
LG Display se chlubí tím, že jeho panely pro OLED TV jsou šetrné k životnímu prostředí. Tedy alespoň ve srovnání s LCD, proti kterým při výrobě vyžadují mnohem méně plastu. Také recyklace by měla být jednodušší.
K oblíbeným
reklama
Jedním z nejčastěji zmiňovaných argumentů pro nákup OLED TV je obrazová kvalita, která ve většině ohledech překonává i nejlepší LCD TV. Pokud by vás ovšem nepřesvědčil vyšší kontrast a sytost barev, přidává divize LG Display ještě další zajímavý argument. Z hlediska výroby by měly být OLED TV zelenější než LCD TV. Při produkci panelu se totiž spotřebuje až o 91 % méně plastů. Jihokorejci přidávají jedno konkrétní srovnání. K výrobě OLED panelu o úhlopříčce 65 palců je potřeba 0,43 kg plastu, zatímco při výrobě LCD panelu o stejné úhlopříčce je spotřebováno 5,2 kg plastu. Za první rok divize LG Display dodala 15 tisíc OLED panelů pro televizory, čímž ušetřilo 71 550 tun plastu proti LCD.
 
 
Množství plastů je pochopitelně pouze jedním z mnoha ukazatelů ohleduplnosti výroby k životnímu prostředí. Pro společnosti, které se snaží snížit svou uhlíkovou stopu, je ovšem snížení spotřeby plastů velmi důležité. Mimo jiné proto, že menší spotřeba plastů znamená nižší množství škodlivých látek vypouštěných do ovzduší. Při analýze dospěla firma k tomu, že výroba panelů OLED TV snižuje emisi těkavých organických sloučenin proti LCD přibližně o polovinu. Dalším aspektem, který hovoří ve prospěch OLED TV, je recyklovatelnost. V případě OLED panelů lze znovu využít až 92,2 % materiálů, zatímco u LCD panelů je uváděna míra recyklace okolo 72 %.
Za účelem ukázat snižování uhlíkové stopy vytvořila v roce 2019 společnost LG Display svůj Eco Index, který hodnotí také míru recyklace a kontroluje, zda během výrobního procesu nejsou používány škodlivé látky. Minulý měsíc byl LG Display oceněn globální neziskovou agenturou pro hodnocení udržitelnosti CDP, která udělila známku „Leadership A“. Jedná se o nejvyšší možné ocenění, které bere v potaz reakci společnosti na klimatické změny a využívání vody. Také společnost SGS vloni ocenila OLED panely od LG Display za to, že obsahují o 50 % méně těkavých organických sloučenin ve srovnání s LCD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71 Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71
Společnost Panasonic představila novou řadu projektorů s rozlišením WUXGA, které vévodí model PT-VMZ71. Přinese vyšší jas, přitom si však zachovává poměrně kompaktní konstrukci a nízkou hmotnost.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR
Profesionální kameramani budou moci od příštího roku využívat novou hračku. Je jí kamera Sony Venice 2, která dostává na výběr 6K a 8.6K snímače, které jsou vyměnitelné. Oba nabídnou velkorysý dynamický rozsah.
16.11.2021, aktualita, Milan Šurkala