www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV?

Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV?
, , aktualita
Na český trh v tichosti vstoupily nové LG OLED TV pro rok 2021 a mezi nimi také zbrusu nová série A1, která by měla tuto technologii zpřístupnit dalším domácnostem. Prozatím jsou k dispozici dvě úhlopříčky, později se přidají další.
K oblíbeným
reklama
Zatímco LCD TV zdražují kvůli zvyšujícím se cenám panelů, v případě OLED TV můžeme dlouhodobě sledovat opačný trend. A jednou z novinek LG pro rok 2021 je série A1, která by měla vést k dalšímu snížení cen OLED televizí. Tyto modely jsou totiž ještě o kousek levnější než série B1. A první z nich se dostaly i na český trh, proto se můžeme konečně podívat na přesné ceny. Televizory řady A1 existují ve čtyřech úhlopříčkách – 48, 55, 65 a 77 palců. V současné době jsou v českých obchodech dostupné prostřední modely. 55palcová OLED55A1 stojí 37 490 Kč, zatímco 65palcová OLED65A1 vyjde na 54 990 Kč.
 
 
Vůbec nejlevnější OLED TV z letošní nabídky LG – 48palcová OLED55A1 – bude stát 29 990 Kč. To je vůbec nejnižší startovní cena nové OLED televize v historii, která navíc v budoucnu jistě spadne. Nemělo by nás tedy překvapit, pokud se cena OLED TV dostane pod 20 tisíc korun. V řadě A1 najdeme ještě 77palcový model OLED77A1, který bude dostupný za 99 890 Kč. V tuto chvíli není jasné, kdy se začnou prodávat i zbývající dvě televize. Pokud srovnáme ceny stejně velkých modelů z řad B1 nebo C1, dostaneme rozdíl 2 500 Kč až 5 000 Kč. Je tedy jasné, že jihokorejský výrobce musel někde šetřit.
 
Série A1 používá jen 50Hz panel místo 100Hz, který nalezneme ve všech ostatních OLED TV pro rok 2021. Obrazový pocesor Alpha 7 Gen 4 se shoduje se sérií B1, ale od série C1 najdeme ve výbavě již výkonnější Alpha 9 Gen 4. Další zásadní rozdíl spočívá v rozhraní HDMI 2.1, které u modelů A1 nenajdeme, proto nejsou nejvhodnější volbou pro připojení nových herních konzolí. Uživatelé si musí vystačit s porty HDMI 2.0, které byly rozšířeny o funkce eARC a ALLM. V neposlední řadě používají televizory design s postranními nožičkami, které nevypadají tak elegantně jako řešení u jiných LG OLED TV.
 
Televize LG A1 jinak podporují rozlišení 4K a několik formátů HDR včetně Dolby Vision IQ. K dispozici je také Filmmaker Mode nebo Apple AirPlay 2. Jako operační systém byl použit webOS 6.0.
 
Zdroj: nabídka e-shopů


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL
Panasonic hledá způsob, jak v rámci restrukturalizace ušetřit náklady. Výrobu části televizí proto chce outsourcovat. Partnerem se nejspíš čínské TCL, které bude pro Panasonic vyrábět malé a střední televize.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení
Průměrné hodnocení launcheru pro Android TV kleslo v Obchodu Play na pouhou jednu hvězdičku. Důvodem jsou nespokojení uživatelé, kteří si stěžují na reklamy, jako je panel se sponzorovaným obsahem po nedávném redesignu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova
Divize značky Sennheiser, která se soustředí na spotřební elektroniku, podle očekávání mění majitele. Brzy bude patřit pod švýcarskou skupinu Sonova, která se dosud zabývala hlavně sluchadly a dalšími řešeními pro sluchově postižené.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí? TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí?
TCL uvádí na český trh nové televizory z řady C, která zahrnuje QLED TV včetně modelů s technologií miniLED. Novinky C725, C728 a C825 slibují solidní kvalitu obrazu i zvuku, operační systém Android TV a rozumnou cenu.
6.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik