www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV?

Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV?
, , aktualita
Na český trh v tichosti vstoupily nové LG OLED TV pro rok 2021 a mezi nimi také zbrusu nová série A1, která by měla tuto technologii zpřístupnit dalším domácnostem. Prozatím jsou k dispozici dvě úhlopříčky, později se přidají další.
K oblíbeným
reklama
Zatímco LCD TV zdražují kvůli zvyšujícím se cenám panelů, v případě OLED TV můžeme dlouhodobě sledovat opačný trend. A jednou z novinek LG pro rok 2021 je série A1, která by měla vést k dalšímu snížení cen OLED televizí. Tyto modely jsou totiž ještě o kousek levnější než série B1. A první z nich se dostaly i na český trh, proto se můžeme konečně podívat na přesné ceny. Televizory řady A1 existují ve čtyřech úhlopříčkách – 48, 55, 65 a 77 palců. V současné době jsou v českých obchodech dostupné prostřední modely. 55palcová OLED55A1 stojí 37 490 Kč, zatímco 65palcová OLED65A1 vyjde na 54 990 Kč.
 
 
Vůbec nejlevnější OLED TV z letošní nabídky LG – 48palcová OLED55A1 – bude stát 29 990 Kč. To je vůbec nejnižší startovní cena nové OLED televize v historii, která navíc v budoucnu jistě spadne. Nemělo by nás tedy překvapit, pokud se cena OLED TV dostane pod 20 tisíc korun. V řadě A1 najdeme ještě 77palcový model OLED77A1, který bude dostupný za 99 890 Kč. V tuto chvíli není jasné, kdy se začnou prodávat i zbývající dvě televize. Pokud srovnáme ceny stejně velkých modelů z řad B1 nebo C1, dostaneme rozdíl 2 500 Kč až 5 000 Kč. Je tedy jasné, že jihokorejský výrobce musel někde šetřit.
 
Série A1 používá jen 50Hz panel místo 100Hz, který nalezneme ve všech ostatních OLED TV pro rok 2021. Obrazový pocesor Alpha 7 Gen 4 se shoduje se sérií B1, ale od série C1 najdeme ve výbavě již výkonnější Alpha 9 Gen 4. Další zásadní rozdíl spočívá v rozhraní HDMI 2.1, které u modelů A1 nenajdeme, proto nejsou nejvhodnější volbou pro připojení nových herních konzolí. Uživatelé si musí vystačit s porty HDMI 2.0, které byly rozšířeny o funkce eARC a ALLM. V neposlední řadě používají televizory design s postranními nožičkami, které nevypadají tak elegantně jako řešení u jiných LG OLED TV.
 
Televize LG A1 jinak podporují rozlišení 4K a několik formátů HDR včetně Dolby Vision IQ. K dispozici je také Filmmaker Mode nebo Apple AirPlay 2. Jako operační systém byl použit webOS 6.0.
 
Zdroj: nabídka e-shopů


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik