Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Video: Přátelé se vrací za 2 týdny. Speciál Friends: The Reunion přijde na HBO Max

14.5.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Dlouho očekávaný speciál sitcomu Přátelé bude mít nakonec premiéru o rok později. HBO Max dnes vydalo video, ve kterém diváky láká na Friends: The Reunion. Kromě původních hvězd nabídne také řadu hostů.
Když americký gigant WarnerMedia vloni spouštěl novou platformu pro streamování videa HBO Max, jedním z hlavních lákadel měli být Přátelé. Kromě všech předchozích dílů legendárního sitcomu měl přijít také speciál Friends: The Reunion, o kterém se mluví minimálně od roku 2019. Tvůrci plánovali, že znovushledání natočí v březnu před živým publikem a o dva měsíce později zveřejní na HBO Max. Plány ovšem překazil koronavirus, proto byl speciál odložen. Nakonec filmování proběhlo letos v dubnu, a to v původním studiu, kde televizní stanice NBC natáčela původní seriál Přátelé od druhé řady.
 
 
S premiérou Friends: The Reunion naštěstí tvůrci příliš neotáleli. Tento týden byl zveřejněn video teaser, ve kterém sice nenajdeme žádné ukázky z této epizody, ale prozrazuje nám datum premiéry. Friends: The Reunion mohou fanoušci zhlédnout od 25. května 2021, a to (dle očekávání) na platformě HBO Max. Vzhledem k tomu, že v Česku zatím služba nefunguje, budou muset tuzemští diváci čekat o něco déle – tedy za předpokladu, že si novinku neobstarají z jiných než oficiálních zdrojů. Mnohé originály z HBO Max se obvykle objeví také na HBO Go, i když se zpožděním. Jak dlouho to může trvat nemá smysl odhadovat. Třeba film Lockdown se do ČR dostal jen s několikatýdenním zpožděním, naopak na Wonder Woman 1984 se čekalo několik měsíců.
 
 
Friends: The Reunion představí všech šest původních herců, kterými jsou Matthew Perry (Chandler), Jennifer Aniston (Rachel), Courteney Cox (Monica), Lisa Kudrow (Phoebe), Matt LeBlanc (Joey) a David Schwimmer (Ross). Všichni jsou také výkonnými producenty spolu s Kevinem Brightem, Martou Kauffmanovou a Davidem Cranem, kteří se podíleli na původním sitcomu. Režisérem je Ben Winston (The Late Late Show with James Corden). Speciál se snaží nalákat také na velký počet hvězdných hostů, mezi které patří Justin Bieber, Lady Gaga, korejská skupina BTS, fotbalista David Beckham nebo aktivistka Malala Yousafzai.
 
Služba HBO Max by mohla do ČR přijít ještě letos a nahradit aktuální HBO Go. Pokud si chcete zpříjemnit čekání na speciál, HBO Go od dubna nabízí všechny díly Přátel ke streamování.