Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně
Komentáře od uživatel
Nenašel jsem zmínku kde a jak je u tohoto modelu obraz oříznutý. Jen mi to připomělo, jak si známý onehdá před lety koupil širokoúhlou plazmovou TV SONY ještě za nekřesťanský peníze a i ta měla problémy se zobrazením signálu, konkrétně v poměru 4:3. Buďto jste se dívali na celý obraz s nevyužitou černou plochou obrazovky po stranách nebo jste mohli obraz roztáhnout a přijít tak o titulky. Zdá se že ani dnes nejsou TV Sony moc přizpůsobivé našim středoevropským podmínkám. Osobně to vnímám jako velké mínus.
Odpovědět0  0
Vždyť se taky hlásím k tomu, že jsem jenom uživatel. Porovnávám co porovnat můžu, protože mám doma ultraplochý digitální CRT trinitron monitor NEC 23­" a 37­" LCD TV PHILIPS a ta LCD zkrátka má všechny výše zmíněné nešvarym, jako že zvýrazňuje šumy z nekvalitního analogového zdroje. Mohl jsem si vybrat Full HD televizi, ale to je dle mého naprostá zbytečnost a dost jsem četl o nekvalitní interpolaci, pokud nemáte full HD signál. Můj Philips disponuje poměrně kvalitní interpolací, proto jsem si ho taky vybral. Jestli mitsubischi electronics aka NEC vyrábí LCD TV nemám ani potuchy, vím že dělají kvalitní LCD monitory srovnatelné třeba s Eizo, ale LCD TV jsem v žádném shopu ještě neviděl. Ostatně to platí i pro Sharp, který se v našich končinách taky dost problematicky shání. O Sony nic nevím, jen že měli na jednom veletrhu zrnitý obraz a hosteska mi vysvětlila že je to způsobuje čilí ruch v elektrické síti. Taky si mohli přivézt filtr za pár stovek, když už vystavovali telku za sto tisíc, no nic. Tím neříkám že je Sony špatná, jen se mi zdá ve spoustě věcí dost drahá ­- ani se jim nedivím, když se každou chvíli snaží protlačit nový formát, který nakonec ztroskotá ­- někde na to musejí brát peníze. Vzpoměňme třeba minidisk nebo poměrně podařený standard SACD. Teď se zase pod cenou prodávají PS3 ­- ty vypadaj že se uchytí, ale já je koupí LCD TV sponzorovat nehodlal.
Odpovědět0  0
Ač nejsem žádný odborník, tak mi článek příjde naprosto nekompetentní. Tak za prvé, hlavní a snad i jediná devíza LCD oproti CRT spočívá ve velkých úhlopříčkách, které nejsou vázány na hloubku a s tím související nízká váha a prostorová nenáročnost. Jinak obraz z ploché CRT trinitron 100 Hz televize prakticky nemá přemožitele. Dále nesouhlasím s tvrzením, že vyšší rozlišení = lepší, protože s nepatřičným vstupním signálem, zejména z analogového zdroje, pak interpolovaný obraz vypadá celkem hnusně, nehledě na skutečnost že není Full HD jako Full HD, kdy někteří výrobci lákají zákazníky na vysoké rozlišení a nízkou cenu a výsledek pak není kvalitní ani zdaleka. A ještě si dovolím malé upřesnění, protože LCD TV prakticky vyžaduje obraz v digitální formě, tak soustředit se u LCD TV na analogový tuner je naprosto zbytečné. Pokud chcete kvalitní LCD TV, pak bych se poohlédl po značkách Philips nebo Sharp.
Odpovědět0  0