Rubrika:

Úprava zvuku

Winamp a SHOUTcast převzal Radionomy

Winamp a SHOUTcast převzal Radionomy

Koncem roku 2013 AOL oznámil, že ukončí přehrávač WinAmp a také systém internetových rádií SHOUTcast. To vyvolalo spoustu negativních reakcí od uživatelů a také spoustu spekulací, že by mohl být celý systém koupen jinou společností.
22.1.2014, aktualita, Radek Jahoda
Zvukový kodek Opus v nové verzi 1.1

Zvukový kodek Opus v nové verzi 1.1

Opus je na světě již více než dva roky a je to cca rok, co byl i standardizován organizací IETF jako RFC6716. Zatím se mu ale přílišné popularity nedostalo, možná to ale změní nová verze 1.1, která přidává rychlost, kvalitu a vylepšuje VBR režim.
10.12.2013, aktualita, Radek Jahoda
Novinky u Sony pro střih zvuku

Novinky u Sony pro střih zvuku

Sony v poslední době vydala aktualizace svých produktů pro úpravu zvuku. Jedná se o nový zvukový editor Sound Forge Pro 11 a také novou verzi SpectraLayers Pro 2, který pracuje se zvukem ve frekvenční oblasti.
10.10.2013, aktualita, Radek Jahoda2 komentáře
Vyšel nový FLAC 1.3

Vyšel nový FLAC 1.3

FLAC se přestěhoval na Xiph.org k rodině jiných kodeků jako Vorbis nebo Theora a přichází po šesti letech s novou verzí 1.3.0. Ta nepřináší žádné zásadní novinky, ale přesto se na ně podívejme.
20.6.2013, aktualita, Radek Jahoda
ASUS uvedl zvukovku pro karaoke

ASUS uvedl zvukovku pro karaoke

Do řady Xonar přidal ASUS novou zvukovou kartu D-KARA, která je určena přímo pro vyznavače karaoke a zpěvu vůbec. Je totiž vybavena přímo v hardwaru vlastnostmi, které ji k tomu předurčují.
29.11.2012, aktualita, Radek Jahoda
KLANG: další zvukové API pro Linux?

KLANG: další zvukové API pro Linux?

Co se týče zvukových rozhraní pro Linux, je za námi již několik takových API, ale stále to není zcela ono. Možná i proto byl spuštěn nový počin, který by měl být poměrně revoluční, protože přesouvá vše přímo do jádra.
8.8.2012, aktualita, Radek Jahoda2 komentáře
iTunes možná bude nabízet hudbu ve 24 bitech

iTunes možná bude nabízet hudbu ve 24 bitech

Čím dál více hudby se prodává v komprimovaných formátech, které umožňují stlačit velikost souboru, ale rovněž tak díky ztrátové kompresi snižují kvalitu. Možná se to ale změní a dočkáme se distribuce v plné kvalitě.
5.5.2011, aktualita, Radek Jahoda1 komentář
Avid uvedl Pro Tools MP 9

Avid uvedl Pro Tools MP 9

Firma Avid rozšířila portólium řady zvukových střižen Pro Tools o verzi Pro Tools MP 9. Ta je určena přímo pro rozhraní M-Audio včetně Delta PCI, USB/USB 2.0 a FireWire produktů. M-Audio je již několik od roku 2004 součástí Avidu.
12.4.2011, aktualita, Radek Jahoda
„Železo“ k Pro Tools LE – včera a dnes

„Železo“ k Pro Tools LE – včera a dnes

Digidesign koncem roku 2010 definitivně přešel pod značku AVID. Jak se odrazí tato změna v nabízených produktech? Doufejme, že pozitivně, jako např. u třetí generace zvukových převodníků Mbox. Podívejme se na evoluci HW produktů Digidesignu a následně Avidu.
7.2.2011, článek, Jiří Hruban
Avid rozšiřuje nabídku Pro Tools

Avid rozšiřuje nabídku Pro Tools

Avid přišel s novou verzí Pro Tools 9, software pro tvorbu a úpravu hudby. Jde jen o evoluci předchozí verze, nová je ale také hardwarová karta Pro Tools | HD Native, která přichází s mixováním v reálném čase bez dalšího drahého hardware.
24.11.2010, aktualita, Radek Jahoda
Jakou zvukovou kartu pro nahrávání?

Jakou zvukovou kartu pro nahrávání?

Součástí videa je i zvuk a součástí domácího videa je vlastní nahraný zvuk. Může to být komentář, hudební nahrávka nebo cokoliv jiného. Ale jakou zvukovou kartu pro nahrávání použít? Podrobně jsme za vás otestovali 12 karet. Je rozdíl mezi levnými a drahými?
21.9.2010, recenze, Radek Jahoda43 komentářů
Sony uvádí nové programy pro střih videa a zvuku

Sony uvádí nové programy pro střih videa a zvuku

Sony Creative Software uvádí na trh nové programy pro střih videa a zpracování zvuku z řady Studio. Jde o Vegas Movie Studio HD Platinum 10, Sound Forge Audio Studio 10 a ACID Music Studio 8. Všechny tři jsou také k dispozici ve specializovaných balících.
18.6.2010, aktualita, Radek Jahoda
CyberLink vydal balík programů Media Suite 8

CyberLink vydal balík programů Media Suite 8

Pokud chcete jednou ranou zabít všechny mouchy - tedy jedním nákupem získat vše, tak takovou nabídku dává CyberLink svým potenciálním zákazníkům. Media Suite 8 obsahuje vše, co CyberLink má.
10.12.2009, aktualita, Radek Jahoda

Apple zakázal v nových iPodech komunikaci s alternativním software

Firma Apple se brání konkurenci a zakázala v nově prodávaných přehrávačích iPod komunikaci s jinými programy než od Applu. Jde především o programy v Linuxu Rhythmbox a gtkpod a ve Windows WinAmp. Snaží se tak zabránit jiným obchodům než...
18.9.2007, Aktualita, Radek Jahoda

Sony uvede Sound Forge 9 a balík Creative Software

Sound Forge je již léta považován za pilíř editace vzorkované hudby a s frekvencí 1-2 let je také pravidelně vylepšován. Firma Sony nyní oznámila, že devátou verzi uvede na letošním veletrhu NAB v Los Angeles a spolu s ním také nový balík...
10.4.2007, Aktualita, Radek Jahoda2 komentáře

Adobe představilo Soundbooth

Nedávno jsme recenzovali Adobe Audition, ale Adobe nelení a přichází s podobným produktem, který ale bude zaměřen na trochu menší klientelu. Soundbooth je určen pro rychlé úpravy zvukových souborů a filtraci zvuku, je to takový "jednostopový"...
10.11.2006, aktualita, Radek Jahoda

DTS předvede DTS-HD Master Audio na CESu 2006

Formát zvuku DTS jistě znáte i ze stávajících DVD, kde se může chlubit 5.1 kanály s kódováním Coherent Acoustics při samplování 44.1kHz, 48kHz nebo 96kHz. Firma DTS se chlubí tím, že s nižší stupní komprese dosahuje lepší kvality zvuku než...
22.12.2005, aktualita, Radek Jahoda5 komentářů

Bude zakázán zpěv?

Zajímavou aplikací je pearLyrics, která vyhledá text hudební skladby na internetu a zobrazí ho při přehrávání příslušné písně na Macu v iTunes. Jenže text skladby je chráněn úplně stejně jako skladba samotná a to se nelíbilo vydavatelství...
13.12.2005, aktualita, Radek Jahoda

Nekalé praktiky hudebních vydavatelství

Myslím, že je vhodné upozornit na zjištění Marka Russinoviche ohledně ochrany proti kopírování na CD Get Right with the Man od Van Zant Brothers vydaného u Sony. Mark zjistil, že se po vložení do mechaniky a při zapnutém autospuštění obsahu...
2.11.2005, aktualita, Radek Jahoda1 komentář

Sisvel žaluje Thomson a Fraunhoffer za MP3 patent

Firma Thomson koupila od Fraunhoffer institutu patent na MP3 zvukový kodek a vybírá za něj licenci od všech výrobců spotřební elektroniky, kteří ho používají ve svých zařízeních. "Po kompletním přezkoumání patentu firmy Thomson a Fraunhoffer...
17.10.2005, aktualita, Radek Jahoda

MPEG Layer-3 (MP3) bude v Surround 5.1

Průkopníkem v prosazování MP3 komprese byl bezesporu Fraunhofer Institute for Integrated Circuits IIS, jistě si pamatujete snad první MP3 kodek, který se stále ještě používá. Není to tak dávno, co se podílel i na novém formátu MP3 Pro, teď...
3.12.2004, aktualita, Radek Jahoda3 komentáře