Uniklá novinka od Googlu: vypadá jako Chromecast, ale nabídne Android TV

Uniklá novinka od Googlu: vypadá jako Chromecast, ale nabídne Android TV
, , aktualita
Na internetu se objevily další detaily o novém zařízení, které připravuje Google. Mělo by se jednat o alternativu ke Chromecastu, ale vybavenou plnohodnotným systémem Android TV. Kromě jiného si teď můžeme prohlédnout i design.
K oblíbeným
reklama
Google připravuje na letošní léto nový hardware. Kromě smartphonu Pixel mohou fanoušci vyhlížet také streamovací zařízení. Nepůjde ovšem o Chromecast, i když k němu připravovaná novinka bývá často přirovnávána. Není divu, svou velikostí i designem se Chromecastu velmi podobá, i když na rozdíl od něj bude obsahovat plnohodnotný operační systém Android TV s možností instalací aplikací. Zařízení nese interní označení „Sabrina“ a na trhu by se mohlo objevit pod značkou Nest, kterou nesou různé produkty pro chytrou domácnost. Díky webu XDA Developers jsme se dnes o novince dozvěděli spoustu nových informací.
 
 
Zařízení by mělo mít obdélný tvar (aktuální Chromecast Ultra je kulatý) a k dispozici nejspíš bude v několika barevných variantách včetně světle růžové. K televizoru se potom připojí pomocí konektoru HDMI. Dalším rozdílem proti Chromecastu by měl být dálkový ovladač, jehož část si můžeme prohlédnout na uniklém obrázku. Z něho je patrné, že uživatelé budou mít k dispozici samostatné tlačítko pro Google Assistant, které umožní využívat rychlé hlasové povely. Můžeme očekávat, že stejně jako samotné zařízení bude i ovladač dostupný ve třech barevných variantách.
 
 
A na závěr nám portál XDA Developers nabízí pohled na Android TV s novým uživatelským rozhraním, které by mělo být více zaměřené na obsah. Ve spodní části obrazovky se nachází náhledy jednotlivých pořadů, a to z různých platforem (např. Netflix, HBO Now). Přímo v Android TV se také budou zobrazovat výstrahy od bezpečnostních kamer a zvonků Nest. Z dalších informací, které máme o připravovaném multimediálním centru „Sabrina“, víme o použití blíže nespecifikovaného procesoru Amlogic. Kromě toho firmware prozradil také podporu HDR formátu Dolby Vision a spolehnout se můžeme také na 4K rozlišení.
 
 
Cena by podle spekulací neměla překročit 80 dolarů, v přepočtu 1 900 Kč bez DPH. K představení nejspíš dojde v následujících týdnech až měsících. Připomeňme, že v uplynulých dnech Google odsunul plánované vydání Androidu 11, takže ke zpoždění může dojít i v případě nového hardwaru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo
Streamovací služba Quibi své uživatele příliš nezaujala. Nabídla působivé 3měsíční zkušební období, nicméně podle průzkumů to vypadá, že z prvních uživatelů si ji předplatilo jen pouhých 8 %. To je o něco horší výsledek, než je standard.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh
Společnost TCL přidala do své nabídky další řadu televizorů s Android TV. K dostání bude až v pěti úhlopříčkách, přičemž první dvě se již dostávají na český trh. Na zákazníky čeká slibná výbava v kombinaci s tenkými rámečky a přívětivou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T
Samsung zkompletoval letošní nabídku soundbarů, a to představením vlajkových modelů s podporou Dolby Atmos, DTS:X a eARC. HW-Q900T nabízí zvuk v kanálech 7.1.4, HW-Q950T potom dokonce 9.1.4.
9.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Philips se nezúčastní veletrhu IFA 2020. Přijdeme o nové OLED TV? Philips se nezúčastní veletrhu IFA 2020. Přijdeme o nové OLED TV?
IFA 2020 se měla stát jedním z prvních významných veletrhů. který se uskuteční po koronavirové pauze. Některé významné společnosti ovšem budou v Berlíně chybět. Philips (TP Vision) místo toho plánuje vlastní online akce.
9.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik