Uniklá novinka od Googlu: vypadá jako Chromecast, ale nabídne Android TV

Uniklá novinka od Googlu: vypadá jako Chromecast, ale nabídne Android TV
, , aktualita
Na internetu se objevily další detaily o novém zařízení, které připravuje Google. Mělo by se jednat o alternativu ke Chromecastu, ale vybavenou plnohodnotným systémem Android TV. Kromě jiného si teď můžeme prohlédnout i design.
K oblíbeným
reklama
Google připravuje na letošní léto nový hardware. Kromě smartphonu Pixel mohou fanoušci vyhlížet také streamovací zařízení. Nepůjde ovšem o Chromecast, i když k němu připravovaná novinka bývá často přirovnávána. Není divu, svou velikostí i designem se Chromecastu velmi podobá, i když na rozdíl od něj bude obsahovat plnohodnotný operační systém Android TV s možností instalací aplikací. Zařízení nese interní označení „Sabrina“ a na trhu by se mohlo objevit pod značkou Nest, kterou nesou různé produkty pro chytrou domácnost. Díky webu XDA Developers jsme se dnes o novince dozvěděli spoustu nových informací.
 
 
Zařízení by mělo mít obdélný tvar (aktuální Chromecast Ultra je kulatý) a k dispozici nejspíš bude v několika barevných variantách včetně světle růžové. K televizoru se potom připojí pomocí konektoru HDMI. Dalším rozdílem proti Chromecastu by měl být dálkový ovladač, jehož část si můžeme prohlédnout na uniklém obrázku. Z něho je patrné, že uživatelé budou mít k dispozici samostatné tlačítko pro Google Assistant, které umožní využívat rychlé hlasové povely. Můžeme očekávat, že stejně jako samotné zařízení bude i ovladač dostupný ve třech barevných variantách.
 
 
A na závěr nám portál XDA Developers nabízí pohled na Android TV s novým uživatelským rozhraním, které by mělo být více zaměřené na obsah. Ve spodní části obrazovky se nachází náhledy jednotlivých pořadů, a to z různých platforem (např. Netflix, HBO Now). Přímo v Android TV se také budou zobrazovat výstrahy od bezpečnostních kamer a zvonků Nest. Z dalších informací, které máme o připravovaném multimediálním centru „Sabrina“, víme o použití blíže nespecifikovaného procesoru Amlogic. Kromě toho firmware prozradil také podporu HDR formátu Dolby Vision a spolehnout se můžeme také na 4K rozlišení.
 
 
Cena by podle spekulací neměla překročit 80 dolarů, v přepočtu 1 900 Kč bez DPH. K představení nejspíš dojde v následujících týdnech až měsících. Připomeňme, že v uplynulých dnech Google odsunul plánované vydání Androidu 11, takže ke zpoždění může dojít i v případě nového hardwaru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV? Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV?
„Béčkové“ řady platily každoročně za nejlevnější volbu mezi LG OLED TV. To se ovšem letos změnilo s příchodem série CX. Prodej modelů BX se pomalu rozjíždí také v Evropě, i když si možná počkáme až do října.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD
Samsung ve své nedávné infografice připomíná, jak šel vývoj soundbarů. První model byl představen před 12 lety a od současných se lišil nejen designem, ale také funkční výbavou. Starší soundbary měly integrovaný přehrávač disků.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik