tvOS 14 rozšiřuje režim obraz v obraze, podporu více uživatelů i AirPlay 2

tvOS 14 rozšiřuje režim obraz v obraze, podporu více uživatelů i AirPlay 2
, , aktualita
Apple oznámil novou generaci své platformy pro Apple TV, která přinese několik klíčových vylepšení. Patří mezi ně podpora režimu picture-in-picture napříč celým systémem nebo videa z YouTube ve 4K.
K oblíbeným
reklama
Apple na vývojářské konferenci WWDC 2020, která tentokrát měla pouze online formu, podle očekávání nepředstavil žádný nový hardware. To znamená, že představena nebyla ani nová Apple TV 4K, o které se spekuluje již řadu měsíců. Důvod k radosti mohou mít alespoň stávající majitelé Apple TV, pro které bude letos vydána aktualizace softwaru. tvOS 14 sice nepřináší žádné zásadní změny, ale vylepšuje funkce známé již z tvOS 13. Jedná se třeba o podporu více uživatelských profilů, která se nyní rozšiřuje také do herní platformy Apple Arcade. Po přepnutí tedy uživatel uvidí svůj herní postup, ocenění a přátele. Kromě toho může ve hře pokračovat tam, kde skončil.
 
 
Pro hráče si Apple připravil také podporu ovladačů Xbox Elite 2 a Xbox Adaptive. Režim obraz v obraze (PiP) bude rozšířen na celý systém. Jako příklad využití Apple uvedl sledování večerních zpráv, zatímco cvičíte a ve větším okně máte spuštěná fitness videa. tvOS 14 také přinese širší integraci platformy chytré domácnosti HomeKit. Z ovládacího centra bude možné otevřít scény pro HomeKit (změna nastavení více spotřebičů pomocí předvoleb) a v případě chytrého videozvonku se v tvOS zobrazí upozornění i s živým videem. Uživatel tedy uvidí, kdo stojí u dveří, aniž by musel vstávat z pohovky při sledování televize.

 
Zdokonalení se dočkala také funkce AirPlay 2, která nově umožňuje přenášet videa ve 4K z iPhonu či iPadu na Apple TV. Novinkou v případě AirPlay 2 je také možnost využít obrazu v obraze. Apple také na WWDC 2020 oznámil aktualizaci pro bezdrátová sluchátka AirPods Pro, která přinese podporu prostorového zvuku pro filmy, jako je zvuk 5.1, 7.1 nebo Dolby Atmos. Nutno ovšem dodat, že Apple TV nebyla v této souvislosti konkrétně zmíněna. tvOS 14 také konečně umožní sledovat videa ve 4K rozlišení v aplikaci YouTube. Na tuto funkci museli majitelé Apple TV 4K čekat velmi dlouho.
 
 
tvOS 14 vyjde v průběhu roku 2020 jako aktualizace pro stávající Apple TV 4K a čtvrtou generaci Apple TV, tedy na všechny modely podporující tvOS 13. Veřejná betaverze vyjde v červenci, finální verzi potom můžeme očekávat v září.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu? Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?
Telly přináší zákazníkům své televize přes internet dříve avizovanou inovaci v podobě kodeku H.265. Zatím je dostupný pro uživatele set-top boxu. Pro sportovní fanoušky bylo připraveno několik programů s vyšším datovým tokem.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun
Společnost Samsung spustila letní akci, díky které lze získat bonus ve výši až 50 tisíc korun. Zároveň pořádá cestovatelskou soutěž o zajímavé slevy a poukaz na ubytování v hodnotě tří tisíc korun.
Včera, inzerce, PR článek
Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu
Na český trh nedávno dorazila novinka od značky Strong pro méně náročné diváky. Řada LCD TV, která zatím obsahuje jediný model 50UC6203, slibuje solidní obrazovou kvalitou, moderní design a podporu aplikací za rozumnou cenu.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV
LG přidalo do své nabídky další soundbar a tentokrát s ním potěší především majitele 65" GX OLED TV. Soundbar lze ovšem kombinovat i s jinými televizory. Ve výbavě nalezneme Dolby Atmos, DTS:X nebo několik možností připojení.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
11.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář