tvOS 14 rozšiřuje režim obraz v obraze, podporu více uživatelů i AirPlay 2

tvOS 14 rozšiřuje režim obraz v obraze, podporu více uživatelů i AirPlay 2
, , aktualita
Apple oznámil novou generaci své platformy pro Apple TV, která přinese několik klíčových vylepšení. Patří mezi ně podpora režimu picture-in-picture napříč celým systémem nebo videa z YouTube ve 4K.
K oblíbeným
reklama
Apple na vývojářské konferenci WWDC 2020, která tentokrát měla pouze online formu, podle očekávání nepředstavil žádný nový hardware. To znamená, že představena nebyla ani nová Apple TV 4K, o které se spekuluje již řadu měsíců. Důvod k radosti mohou mít alespoň stávající majitelé Apple TV, pro které bude letos vydána aktualizace softwaru. tvOS 14 sice nepřináší žádné zásadní změny, ale vylepšuje funkce známé již z tvOS 13. Jedná se třeba o podporu více uživatelských profilů, která se nyní rozšiřuje také do herní platformy Apple Arcade. Po přepnutí tedy uživatel uvidí svůj herní postup, ocenění a přátele. Kromě toho může ve hře pokračovat tam, kde skončil.
 
 
Pro hráče si Apple připravil také podporu ovladačů Xbox Elite 2 a Xbox Adaptive. Režim obraz v obraze (PiP) bude rozšířen na celý systém. Jako příklad využití Apple uvedl sledování večerních zpráv, zatímco cvičíte a ve větším okně máte spuštěná fitness videa. tvOS 14 také přinese širší integraci platformy chytré domácnosti HomeKit. Z ovládacího centra bude možné otevřít scény pro HomeKit (změna nastavení více spotřebičů pomocí předvoleb) a v případě chytrého videozvonku se v tvOS zobrazí upozornění i s živým videem. Uživatel tedy uvidí, kdo stojí u dveří, aniž by musel vstávat z pohovky při sledování televize.

 
Zdokonalení se dočkala také funkce AirPlay 2, která nově umožňuje přenášet videa ve 4K z iPhonu či iPadu na Apple TV. Novinkou v případě AirPlay 2 je také možnost využít obrazu v obraze. Apple také na WWDC 2020 oznámil aktualizaci pro bezdrátová sluchátka AirPods Pro, která přinese podporu prostorového zvuku pro filmy, jako je zvuk 5.1, 7.1 nebo Dolby Atmos. Nutno ovšem dodat, že Apple TV nebyla v této souvislosti konkrétně zmíněna. tvOS 14 také konečně umožní sledovat videa ve 4K rozlišení v aplikaci YouTube. Na tuto funkci museli majitelé Apple TV 4K čekat velmi dlouho.
 
 
tvOS 14 vyjde v průběhu roku 2020 jako aktualizace pro stávající Apple TV 4K a čtvrtou generaci Apple TV, tedy na všechny modely podporující tvOS 13. Veřejná betaverze vyjde v červenci, finální verzi potom můžeme očekávat v září.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV? Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV?
„Béčkové“ řady platily každoročně za nejlevnější volbu mezi LG OLED TV. To se ovšem letos změnilo s příchodem série CX. Prodej modelů BX se pomalu rozjíždí také v Evropě, i když si možná počkáme až do října.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD
Samsung ve své nedávné infografice připomíná, jak šel vývoj soundbarů. První model byl představen před 12 lety a od současných se lišil nejen designem, ale také funkční výbavou. Starší soundbary měly integrovaný přehrávač disků.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik