Nová Apple TV 4K je za rohem, tvrdí spolehlivý zdroj

Nová Apple TV 4K je za rohem, tvrdí spolehlivý zdroj
, , aktualita
Možná naposledy slyšíme o nové generaci Apple TV 4K z neoficiálních zdrojů. Zařízení by totiž mělo být představeno a uvedeno na trh již velmi brzy. Kromě jiného víme, že dostane velmi výkonný procesor a větší úložiště.
K oblíbeným
reklama
Již řadu měsíců se hovoří o tom, že americký výrobce s nakousnutým jablkem v logu připravuje další generaci Apple TV 4K. Analytik Jon Prosser, který není v předpovídání budoucnosti produktů žádným nováčkem, na svém twitterovém účtu zveřejnil několik dalších detailů o připravovaném zařízení. Podle jeho slov je již nová Apple TV 4K „připravena k odeslání“. To znamená, že patrně v řádu týdnů můžeme očekávat oficiální představení a rovnou také zahájení prodeje. Zařízení údajně nese kódové označení Neptune T1125 a již několikrát se mělo objevit v beta verzích operačního systému tvOS.
 
 
Jon Prosser také potvrdil či upřesnil některé detaily o hardwaru. Nová Apple TV 4K by měla být osazena procesorem Apple A12X Bionic, který se objevil v první generaci 11palcového iPadu Pro nebo třetí generaci 12,9palcového iPadu Pro. I přesto, že toto osmijádro bylo představeno již na podzim 2018, stále se jedná o velmi výkonný procesor. Nová Apple TV 4K tedy bude mít jistě výkonu na rozdávání a ani o nedostatek místa v úložišti se uživatelé nemusí bát. Zařízení by totiž mělo být dostupné ve variantě se 64GB a 128GB úložištěm, na 32GB model tedy zapomeňte.
 
Ačkoliv se o nové Apple TV 4K mluvilo již několikrát, zatím se neobjevil žádný její obrázek. Jon Prosser údajně má k dispozici snímky, které ovšem nemůže sdílet, neboť obsahují informace o zaměstnanci, který měl tyto detaily vynést ven. Dle jeho vyjádření bychom ovšem neměli čekat žádné znatelné změny vzhledu, Apple se tedy patrně bude držet dříve používaného designu. V základním balení by se ovšem měl nacházet nový dálkový ovladač. Zdá se také dost nepravděpodobné, že by byl letos představen levnější model Apple TV bez podpory 4K rozlišení, ale možná ještě nějaký čas zůstane na trhu.
 
Apple by měl vydat také aktualizaci na tvOS 14, která přinese nové možnosti sledování času stráveného u televize, dětský režim nebo novou fitness aplikaci s ukázkami cviků, která by se mohla objevit i na dalších zařízeních od Applu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10 Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10
Do čínských e-shopů se nedávno dostalo další multimediální centrum za pár desítek dolarů, které používá nejnovější Android 10. Od předchozí verze zařízení se jinak neliší, o pohon se tedy opět stará procesor Rockchip RK3318.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace
Program Netflix Recommended TV označuje televize, které splňují požadavky stanovené Netflixem a jsou vhodné pro sledování obsahu z této platformy. Letos byla mezi podmínky přidána podpora interaktivních pořadů. Jaké televize tedy Netflix doporučuje?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena
První televizory od čínské značky Realme se snaží konkurenci zničit hlavně cenou. Bezrámečkový design, solidní ozvučení i Android TV nejsou v daném segmentu samozřejmostí, proto se muselo šetřit někde jinde. Dostupnost zatím byla potvrzena jen v Indii.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik