Nová Apple TV 4K je za rohem, tvrdí spolehlivý zdroj

Nová Apple TV 4K je za rohem, tvrdí spolehlivý zdroj
, , aktualita
Možná naposledy slyšíme o nové generaci Apple TV 4K z neoficiálních zdrojů. Zařízení by totiž mělo být představeno a uvedeno na trh již velmi brzy. Kromě jiného víme, že dostane velmi výkonný procesor a větší úložiště.
K oblíbeným
reklama
Již řadu měsíců se hovoří o tom, že americký výrobce s nakousnutým jablkem v logu připravuje další generaci Apple TV 4K. Analytik Jon Prosser, který není v předpovídání budoucnosti produktů žádným nováčkem, na svém twitterovém účtu zveřejnil několik dalších detailů o připravovaném zařízení. Podle jeho slov je již nová Apple TV 4K „připravena k odeslání“. To znamená, že patrně v řádu týdnů můžeme očekávat oficiální představení a rovnou také zahájení prodeje. Zařízení údajně nese kódové označení Neptune T1125 a již několikrát se mělo objevit v beta verzích operačního systému tvOS.
 
 
Jon Prosser také potvrdil či upřesnil některé detaily o hardwaru. Nová Apple TV 4K by měla být osazena procesorem Apple A12X Bionic, který se objevil v první generaci 11palcového iPadu Pro nebo třetí generaci 12,9palcového iPadu Pro. I přesto, že toto osmijádro bylo představeno již na podzim 2018, stále se jedná o velmi výkonný procesor. Nová Apple TV 4K tedy bude mít jistě výkonu na rozdávání a ani o nedostatek místa v úložišti se uživatelé nemusí bát. Zařízení by totiž mělo být dostupné ve variantě se 64GB a 128GB úložištěm, na 32GB model tedy zapomeňte.
 
Ačkoliv se o nové Apple TV 4K mluvilo již několikrát, zatím se neobjevil žádný její obrázek. Jon Prosser údajně má k dispozici snímky, které ovšem nemůže sdílet, neboť obsahují informace o zaměstnanci, který měl tyto detaily vynést ven. Dle jeho vyjádření bychom ovšem neměli čekat žádné znatelné změny vzhledu, Apple se tedy patrně bude držet dříve používaného designu. V základním balení by se ovšem měl nacházet nový dálkový ovladač. Zdá se také dost nepravděpodobné, že by byl letos představen levnější model Apple TV bez podpory 4K rozlišení, ale možná ještě nějaký čas zůstane na trhu.
 
Apple by měl vydat také aktualizaci na tvOS 14, která přinese nové možnosti sledování času stráveného u televize, dětský režim nebo novou fitness aplikaci s ukázkami cviků, která by se mohla objevit i na dalších zařízeních od Applu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Video: Přátelé se vrací za 2 týdny. Speciál Friends: The Reunion přijde na HBO Max Video: Přátelé se vrací za 2 týdny. Speciál Friends: The Reunion přijde na HBO Max
Dlouho očekávaný speciál sitcomu Přátelé bude mít nakonec premiéru o rok později. HBO Max dnes vydalo video, ve kterém diváky láká na Friends: The Reunion. Kromě původních hvězd nabídne také řadu hostů.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
LG rozšíří výrobu panelů pro OLED TV v čínské továrně LG rozšíří výrobu panelů pro OLED TV v čínské továrně
LG Display chce údajně navýšit výrobní kapacitu ve své továrně na televizní OLED panely v Číně. Brzy by mělo z linek sjíždět o polovinu více panelů než nyní a kapacitou překoná jihokorejskou továrnu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Na reklamě mohou výrobci TV vydělávat stejně jako na prodeji televizí Na reklamě mohou výrobci TV vydělávat stejně jako na prodeji televizí
Finanční výsledky amerického výrobce televizí Vizio ukazují, že příjmy z prodeje reklamy a uživatelských dat dosahují skoro stejné hodnoty jako příjmy z prodeje samotných chytrých televizí. 
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Přichází Kodi 19.1 s opravami chyb. Konečně je dostupný také pro Xbox Přichází Kodi 19.1 s opravami chyb. Konečně je dostupný také pro Xbox
Tento týden vyšla první aktualizace pro Kodi 19 Matrix, která hlavně opravuje chyby. Součástí jsou ovšem také některá vylepšení a nové funkce. Spolu s tím přichází Kodi 19 Matrix vůbec poprvé na herní konzole Xbox.
12.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců
Zdají se vám současné 8K TV příliš malé? Sharp začal prodávat největší obrazovku světa s rozlišením 8K. Není určena do obýváků, ale pro profesionální použití. Z toho důvodu neobsahuje televizní tuner.
11.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik