Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nová Apple TV 4K je za rohem, tvrdí spolehlivý zdroj

9.5.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Možná naposledy slyšíme o nové generaci Apple TV 4K z neoficiálních zdrojů. Zařízení by totiž mělo být představeno a uvedeno na trh již velmi brzy. Kromě jiného víme, že dostane velmi výkonný procesor a větší úložiště.
Již řadu měsíců se hovoří o tom, že americký výrobce s nakousnutým jablkem v logu připravuje další generaci Apple TV 4K. Analytik Jon Prosser, který není v předpovídání budoucnosti produktů žádným nováčkem, na svém twitterovém účtu zveřejnil několik dalších detailů o připravovaném zařízení. Podle jeho slov je již nová Apple TV 4K „připravena k odeslání“. To znamená, že patrně v řádu týdnů můžeme očekávat oficiální představení a rovnou také zahájení prodeje. Zařízení údajně nese kódové označení Neptune T1125 a již několikrát se mělo objevit v beta verzích operačního systému tvOS.
 
 
Jon Prosser také potvrdil či upřesnil některé detaily o hardwaru. Nová Apple TV 4K by měla být osazena procesorem Apple A12X Bionic, který se objevil v první generaci 11palcového iPadu Pro nebo třetí generaci 12,9palcového iPadu Pro. I přesto, že toto osmijádro bylo představeno již na podzim 2018, stále se jedná o velmi výkonný procesor. Nová Apple TV 4K tedy bude mít jistě výkonu na rozdávání a ani o nedostatek místa v úložišti se uživatelé nemusí bát. Zařízení by totiž mělo být dostupné ve variantě se 64GB a 128GB úložištěm, na 32GB model tedy zapomeňte.
 
Ačkoliv se o nové Apple TV 4K mluvilo již několikrát, zatím se neobjevil žádný její obrázek. Jon Prosser údajně má k dispozici snímky, které ovšem nemůže sdílet, neboť obsahují informace o zaměstnanci, který měl tyto detaily vynést ven. Dle jeho vyjádření bychom ovšem neměli čekat žádné znatelné změny vzhledu, Apple se tedy patrně bude držet dříve používaného designu. V základním balení by se ovšem měl nacházet nový dálkový ovladač. Zdá se také dost nepravděpodobné, že by byl letos představen levnější model Apple TV bez podpory 4K rozlišení, ale možná ještě nějaký čas zůstane na trhu.
 
Apple by měl vydat také aktualizaci na tvOS 14, která přinese nové možnosti sledování času stráveného u televize, dětský režim nebo novou fitness aplikaci s ukázkami cviků, která by se mohla objevit i na dalších zařízeních od Applu.