Nová Apple TV 4K je za rohem, tvrdí spolehlivý zdroj

Nová Apple TV 4K je za rohem, tvrdí spolehlivý zdroj
, , aktualita
Možná naposledy slyšíme o nové generaci Apple TV 4K z neoficiálních zdrojů. Zařízení by totiž mělo být představeno a uvedeno na trh již velmi brzy. Kromě jiného víme, že dostane velmi výkonný procesor a větší úložiště.
K oblíbeným
reklama
Již řadu měsíců se hovoří o tom, že americký výrobce s nakousnutým jablkem v logu připravuje další generaci Apple TV 4K. Analytik Jon Prosser, který není v předpovídání budoucnosti produktů žádným nováčkem, na svém twitterovém účtu zveřejnil několik dalších detailů o připravovaném zařízení. Podle jeho slov je již nová Apple TV 4K „připravena k odeslání“. To znamená, že patrně v řádu týdnů můžeme očekávat oficiální představení a rovnou také zahájení prodeje. Zařízení údajně nese kódové označení Neptune T1125 a již několikrát se mělo objevit v beta verzích operačního systému tvOS.
 
 
Jon Prosser také potvrdil či upřesnil některé detaily o hardwaru. Nová Apple TV 4K by měla být osazena procesorem Apple A12X Bionic, který se objevil v první generaci 11palcového iPadu Pro nebo třetí generaci 12,9palcového iPadu Pro. I přesto, že toto osmijádro bylo představeno již na podzim 2018, stále se jedná o velmi výkonný procesor. Nová Apple TV 4K tedy bude mít jistě výkonu na rozdávání a ani o nedostatek místa v úložišti se uživatelé nemusí bát. Zařízení by totiž mělo být dostupné ve variantě se 64GB a 128GB úložištěm, na 32GB model tedy zapomeňte.
 
Ačkoliv se o nové Apple TV 4K mluvilo již několikrát, zatím se neobjevil žádný její obrázek. Jon Prosser údajně má k dispozici snímky, které ovšem nemůže sdílet, neboť obsahují informace o zaměstnanci, který měl tyto detaily vynést ven. Dle jeho vyjádření bychom ovšem neměli čekat žádné znatelné změny vzhledu, Apple se tedy patrně bude držet dříve používaného designu. V základním balení by se ovšem měl nacházet nový dálkový ovladač. Zdá se také dost nepravděpodobné, že by byl letos představen levnější model Apple TV bez podpory 4K rozlišení, ale možná ještě nějaký čas zůstane na trhu.
 
Apple by měl vydat také aktualizaci na tvOS 14, která přinese nové možnosti sledování času stráveného u televize, dětský režim nebo novou fitness aplikaci s ukázkami cviků, která by se mohla objevit i na dalších zařízeních od Applu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik