tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče

tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče
, , aktualita
Apple připravuje další aktualizaci pro Apple TV. Třetí beta verze tvOS 14.2 rozšířila seznam novinek o bezdrátový přenos zvuku při hraní. Fungovat by měl s HomePod i dalšími kompatibilními reproduktory.
K oblíbeným
reklama
Apple podle uniklých informací chystá dvojici zařízení Apple TV, přičemž jedno z nich by mělo nabídnout velmi vysoký výkon srovnatelný s procesorem A14X použitým v nedávných iPhonech. Novinek se ovšem dočkáme také v případě softwaru. Teprve nedávno se objevila dlouho očekávaná podpors YouTube ve 4K. Ani připravovaný tvOS 14.2 by neměl být pouze aktualizací „do počtu“, která kromě vyššího čísla označení nepřinese nic nového. Naopak se uživatelé mohou těšit na několik docela zásadních novinek.
 
 
Nedávno vyšla již třetí beta verze tvOS 14.2, která odhalila připravené vylepšení pro hráče. Jedná se o podporu bezdrátového zvuku při hraní her, která byla uživateli potvrzena pro Apple TV 4K. Naopak na starší Apple TV (HD) se funkci podle webu FlatpanelsHD nepodařilo zprovoznit. Se zařízením stačí spárovat jeden či dva reproduktory Apple HomePod, ale teoreticky by měly být v budoucnu podporovány jakékoliv reproduktory kompatibilní s AirPlay 2 a HomeKit. Dosud byl bezdrátový přenos zvuku k dispozici pouze pro video, ale od tvOS 14.2 tedy bude fungovat i v kombinaci s hrami z Apple Arcade nebo App Store.
 
Web FlatpanelsHD dodává, že Apple TV a HomePod musejí být spárovány v aplikaci Home pro iPhone nebo iPad a nastaveny pro stejnou místnost. V případě dlouhé odezvy je doporučována kalibrace přes vestavěnou funkci. Dolby Atmos ani jiný formát prostorového zvuku zatím není při hraní her podporován, ale to by se mohlo změnit v budoucnu. Aktualizace by mohla vyjít v následujících týdnech až měsících. Nesmíme zapomínat, že seznam změn se ještě před dokončením stabilního sestavení může změnit.
 
 
Reproduktory HomePod a operační systém tvOS obdrží v blízké době další užitečné novinky. Patří mezi ně možnost nastavit HomePod jako výchozí reproduktor pro Apple TV, takže zůstane spárovaný i po vypnutí zařízení. V přípravě je také funkce „Domácí kino s Apple TV 4K“, která umožní v kombinaci s jedním či dvěma reproduktory HomePod vytvořit iluzi prostorového zvuku 5.1, 7.1 nebo Dolby Atmos.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britský sekretář chce, aby Netflix označil seriál The Crown jako fikci Britský sekretář chce, aby Netflix označil seriál The Crown jako fikci
Velmi úspěšný seriál The Crown (Koruna) od Netflixu z prostředí britské královské rodiny se nesetkal s velkým pochopením u britské vlády. Kulturní sekretář by chtěl, aby Netflix označil seriál jako fikci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
První QD-OLED TV možná přinese Sony. Samsung chce panel použít v monitorech První QD-OLED TV možná přinese Sony. Samsung chce panel použít v monitorech
Ani podle posledních spekulací neplánuje Samsung použít své panely QD-OLED v televizorech. Místo toho by mohl technologii využít v PC monitorech. Zároveň bude panely QD-OLED dodávat konkurenci.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Xiaomi připravuje levný 4K laserový projektor Xiaomi připravuje levný 4K laserový projektor
Xiaomi brzy představí laserový projektor pro domácí kino, který by měl změnit trh. A to hlavně díky ceně, která bude nižší než v případě aktuálních modelů od konkurence. Co nabídne Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory roste, Samsung slaví rekordní tržní podíl Trh s televizory roste, Samsung slaví rekordní tržní podíl
Navzdory nepříznivým předpovědím nakonec celosvětový trh s televizory výrazně roste, patrně kvůli vyšší poptávce po domácí zábavě. A slavit může především Samsung, který z hlediska příjmů zaznamenal rekordní čtvrtletí. 
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Do Evropy míří 7 televizí Nokia s Android TV. Jaké jsou ceny? Do Evropy míří 7 televizí Nokia s Android TV. Jaké jsou ceny?
Očekávané chytré televizory s logem Nokia byly podrobně představeny. K dispozici budou v úhlopříčkách od 32 do 75 palců a většina ze sedmi modelů nabídne 4K i Dolby Vision. Prodej odstartuje do konce roku.
27.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář