Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče

19.10.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Apple připravuje další aktualizaci pro Apple TV. Třetí beta verze tvOS 14.2 rozšířila seznam novinek o bezdrátový přenos zvuku při hraní. Fungovat by měl s HomePod i dalšími kompatibilními reproduktory.
Apple podle uniklých informací chystá dvojici zařízení Apple TV, přičemž jedno z nich by mělo nabídnout velmi vysoký výkon srovnatelný s procesorem A14X použitým v nedávných iPhonech. Novinek se ovšem dočkáme také v případě softwaru. Teprve nedávno se objevila dlouho očekávaná podpors YouTube ve 4K. Ani připravovaný tvOS 14.2 by neměl být pouze aktualizací „do počtu“, která kromě vyššího čísla označení nepřinese nic nového. Naopak se uživatelé mohou těšit na několik docela zásadních novinek.
 
 
Nedávno vyšla již třetí beta verze tvOS 14.2, která odhalila připravené vylepšení pro hráče. Jedná se o podporu bezdrátového zvuku při hraní her, která byla uživateli potvrzena pro Apple TV 4K. Naopak na starší Apple TV (HD) se funkci podle webu FlatpanelsHD nepodařilo zprovoznit. Se zařízením stačí spárovat jeden či dva reproduktory Apple HomePod, ale teoreticky by měly být v budoucnu podporovány jakékoliv reproduktory kompatibilní s AirPlay 2 a HomeKit. Dosud byl bezdrátový přenos zvuku k dispozici pouze pro video, ale od tvOS 14.2 tedy bude fungovat i v kombinaci s hrami z Apple Arcade nebo App Store.
 
Web FlatpanelsHD dodává, že Apple TV a HomePod musejí být spárovány v aplikaci Home pro iPhone nebo iPad a nastaveny pro stejnou místnost. V případě dlouhé odezvy je doporučována kalibrace přes vestavěnou funkci. Dolby Atmos ani jiný formát prostorového zvuku zatím není při hraní her podporován, ale to by se mohlo změnit v budoucnu. Aktualizace by mohla vyjít v následujících týdnech až měsících. Nesmíme zapomínat, že seznam změn se ještě před dokončením stabilního sestavení může změnit.
 
 
Reproduktory HomePod a operační systém tvOS obdrží v blízké době další užitečné novinky. Patří mezi ně možnost nastavit HomePod jako výchozí reproduktor pro Apple TV, takže zůstane spárovaný i po vypnutí zařízení. V přípravě je také funkce „Domácí kino s Apple TV 4K“, která umožní v kombinaci s jedním či dvěma reproduktory HomePod vytvořit iluzi prostorového zvuku 5.1, 7.1 nebo Dolby Atmos.