tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče

tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče
, , aktualita
Apple připravuje další aktualizaci pro Apple TV. Třetí beta verze tvOS 14.2 rozšířila seznam novinek o bezdrátový přenos zvuku při hraní. Fungovat by měl s HomePod i dalšími kompatibilními reproduktory.
K oblíbeným
reklama
Apple podle uniklých informací chystá dvojici zařízení Apple TV, přičemž jedno z nich by mělo nabídnout velmi vysoký výkon srovnatelný s procesorem A14X použitým v nedávných iPhonech. Novinek se ovšem dočkáme také v případě softwaru. Teprve nedávno se objevila dlouho očekávaná podpors YouTube ve 4K. Ani připravovaný tvOS 14.2 by neměl být pouze aktualizací „do počtu“, která kromě vyššího čísla označení nepřinese nic nového. Naopak se uživatelé mohou těšit na několik docela zásadních novinek.
 
 
Nedávno vyšla již třetí beta verze tvOS 14.2, která odhalila připravené vylepšení pro hráče. Jedná se o podporu bezdrátového zvuku při hraní her, která byla uživateli potvrzena pro Apple TV 4K. Naopak na starší Apple TV (HD) se funkci podle webu FlatpanelsHD nepodařilo zprovoznit. Se zařízením stačí spárovat jeden či dva reproduktory Apple HomePod, ale teoreticky by měly být v budoucnu podporovány jakékoliv reproduktory kompatibilní s AirPlay 2 a HomeKit. Dosud byl bezdrátový přenos zvuku k dispozici pouze pro video, ale od tvOS 14.2 tedy bude fungovat i v kombinaci s hrami z Apple Arcade nebo App Store.
 
Web FlatpanelsHD dodává, že Apple TV a HomePod musejí být spárovány v aplikaci Home pro iPhone nebo iPad a nastaveny pro stejnou místnost. V případě dlouhé odezvy je doporučována kalibrace přes vestavěnou funkci. Dolby Atmos ani jiný formát prostorového zvuku zatím není při hraní her podporován, ale to by se mohlo změnit v budoucnu. Aktualizace by mohla vyjít v následujících týdnech až měsících. Nesmíme zapomínat, že seznam změn se ještě před dokončením stabilního sestavení může změnit.
 
 
Reproduktory HomePod a operační systém tvOS obdrží v blízké době další užitečné novinky. Patří mezi ně možnost nastavit HomePod jako výchozí reproduktor pro Apple TV, takže zůstane spárovaný i po vypnutí zařízení. V přípravě je také funkce „Domácí kino s Apple TV 4K“, která umožní v kombinaci s jedním či dvěma reproduktory HomePod vytvořit iluzi prostorového zvuku 5.1, 7.1 nebo Dolby Atmos.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI
MediaTek MT9638 je nejnovější čipset pro Smart TV. Kromě toho, že podporuje současné technologie pro lepší kvalitu obrazu a zvuku, se může pochlubit jednotkou pro zpracování AI. Nechybí ani připojení přes Wi-Fi 6.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely
Po velmi dlouhé době se na trhu objeví nové UHD Blu-ray přehrávače. Postarala se o ně nová francouzská značka Reavon, která oznámila modely UBR-X100 a UBR-X200 určené pro náročnější klientelu.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům
Na trh míří C SEED M1, 165" microLED TV s unikátní skládací konstrukcí. Pokud televize není používána, složí se do podlahy. Kromě vysoké hmotnosti je ovšem další překážkou astronomická cena.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung představí 76" Micro LED TV, uvádí i 75" odolnou venkovní TV Terrace Samsung představí 76" Micro LED TV, uvádí i 75" odolnou venkovní TV Terrace
Samsung představil několik novinek dé své nabídky televizí. Dostane se na menší a o něco levnější televize Micro LED, ukázány byly také nové varianty Neo QLED a máme zde i venkovní odolnou televizi Terrace se 75" úhlopříčkou.
3.3.2021, aktualita, Milan Šurkala