Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10

Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10
, , aktualita
Do čínských e-shopů se nedávno dostalo další multimediální centrum za pár desítek dolarů, které používá nejnovější Android 10. Od předchozí verze zařízení se jinak neliší, o pohon se tedy opět stará procesor Rockchip RK3318.
K oblíbeným
reklama
Pokud hledáte snadný a levný způsob, jak svůj starší televizor naučit nové kousky, může být dobrou volbou TV box. Nabídka čínských e-shopů je v tomto ohledu takřka nekonečná, a to dokonce i v případě, že za produkt nechcete utratit více než tisícikorunu. Musíte ovšem počítat s řadou omezení, jako je nižší výkon a jiné technické problémy, se kterými si kvůli chybějící technické podpoře budete muset poradit sami. Mezi nejlevnější čínské TV boxy se řadí třeba oblíbený model H96 Max, který se nedávno dočkal nové verze s Androidem 10. Stejný osud potkal i jednoho z konkurentů v tomto cenovém segmentu: Topsion TP01.
 

Tento přehrávač je na trhu už řadu měsíců, ale teprve nyní se objevila verze s Androidem 10. V obchodem ovšem stále převažuje starší verze s Androidem 9.0, takže z tohoto hlediska se možná vyplatí s nákupem počkat. Prozatím totiž není jasné, zda bude novější operační systém dostupný i pro starší TV boxy. S aktualizací se příliš počítat nedá, ale možná se objeví alespoň neoficiální způsob, jak přejít na novější software. Android je v tomto ohledu poměrně tvárný, ale záleží také na jiných okolnostech, třeba na hardwarových změnách provedených výrobcem. Hned na první pohled je patrné, že došlo minimálně k úpravě vnějšího designu. Krabička dostala zaoblené rohy, ale kontrastní motiv na horní lesklé straně zůstal.
 
Topsion TP01 používá čipset Rockchip RK3318 se čtyřmi procesorovými jádry ARM Cortex-A53 s frekvencí až 1,5 GHz a grafickým akcelerátorem Mali-450 MP4. Tento hardware nativně podporuje dekódování 4K HDR videí se 60 fps ve formátech H.265 a VP9. Přesto tento TV box není vzhledem k chybějící certifikaci vhodný pro přehrávání videí ve vysokém rozlišením z Netflixu. Zařízení je dostupné ve variantách s 2GB či 4GB DDR3 pamětí a 16GB, 32GB nebo 64GB úložištěm eMMC. K další výbavě patří dvoupásmové Wi-Fi, Bluetooth 4.1, čtečka paměťových karet a několik konektorů včetně HDMI, USB nebo ethernetového portu.
 
Topsion TP01 s Androidem 10 se prodává třeba na Aliexpresu za cenu startující na 25 dolarech (616 Kč bez DPH). Za větší paměť si samozřejmě připlatíte, ale i cena nejdražší varianty jen o málo překračuje 40 dolarů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV? Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV?
„Béčkové“ řady platily každoročně za nejlevnější volbu mezi LG OLED TV. To se ovšem letos změnilo s příchodem série CX. Prodej modelů BX se pomalu rozjíždí také v Evropě, i když si možná počkáme až do října.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD
Samsung ve své nedávné infografice připomíná, jak šel vývoj soundbarů. První model byl představen před 12 lety a od současných se lišil nejen designem, ale také funkční výbavou. Starší soundbary měly integrovaný přehrávač disků.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik