Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10

Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10
, , aktualita
Do čínských e-shopů se nedávno dostalo další multimediální centrum za pár desítek dolarů, které používá nejnovější Android 10. Od předchozí verze zařízení se jinak neliší, o pohon se tedy opět stará procesor Rockchip RK3318.
K oblíbeným
reklama
Pokud hledáte snadný a levný způsob, jak svůj starší televizor naučit nové kousky, může být dobrou volbou TV box. Nabídka čínských e-shopů je v tomto ohledu takřka nekonečná, a to dokonce i v případě, že za produkt nechcete utratit více než tisícikorunu. Musíte ovšem počítat s řadou omezení, jako je nižší výkon a jiné technické problémy, se kterými si kvůli chybějící technické podpoře budete muset poradit sami. Mezi nejlevnější čínské TV boxy se řadí třeba oblíbený model H96 Max, který se nedávno dočkal nové verze s Androidem 10. Stejný osud potkal i jednoho z konkurentů v tomto cenovém segmentu: Topsion TP01.
 

Tento přehrávač je na trhu už řadu měsíců, ale teprve nyní se objevila verze s Androidem 10. V obchodem ovšem stále převažuje starší verze s Androidem 9.0, takže z tohoto hlediska se možná vyplatí s nákupem počkat. Prozatím totiž není jasné, zda bude novější operační systém dostupný i pro starší TV boxy. S aktualizací se příliš počítat nedá, ale možná se objeví alespoň neoficiální způsob, jak přejít na novější software. Android je v tomto ohledu poměrně tvárný, ale záleží také na jiných okolnostech, třeba na hardwarových změnách provedených výrobcem. Hned na první pohled je patrné, že došlo minimálně k úpravě vnějšího designu. Krabička dostala zaoblené rohy, ale kontrastní motiv na horní lesklé straně zůstal.
 
Topsion TP01 používá čipset Rockchip RK3318 se čtyřmi procesorovými jádry ARM Cortex-A53 s frekvencí až 1,5 GHz a grafickým akcelerátorem Mali-450 MP4. Tento hardware nativně podporuje dekódování 4K HDR videí se 60 fps ve formátech H.265 a VP9. Přesto tento TV box není vzhledem k chybějící certifikaci vhodný pro přehrávání videí ve vysokém rozlišením z Netflixu. Zařízení je dostupné ve variantách s 2GB či 4GB DDR3 pamětí a 16GB, 32GB nebo 64GB úložištěm eMMC. K další výbavě patří dvoupásmové Wi-Fi, Bluetooth 4.1, čtečka paměťových karet a několik konektorů včetně HDMI, USB nebo ethernetového portu.
 
Topsion TP01 s Androidem 10 se prodává třeba na Aliexpresu za cenu startující na 25 dolarech (616 Kč bez DPH). Za větší paměť si samozřejmě připlatíte, ale i cena nejdražší varianty jen o málo překračuje 40 dolarů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo
Streamovací služba Quibi své uživatele příliš nezaujala. Nabídla působivé 3měsíční zkušební období, nicméně podle průzkumů to vypadá, že z prvních uživatelů si ji předplatilo jen pouhých 8 %. To je o něco horší výsledek, než je standard.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh
Společnost TCL přidala do své nabídky další řadu televizorů s Android TV. K dostání bude až v pěti úhlopříčkách, přičemž první dvě se již dostávají na český trh. Na zákazníky čeká slibná výbava v kombinaci s tenkými rámečky a přívětivou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T
Samsung zkompletoval letošní nabídku soundbarů, a to představením vlajkových modelů s podporou Dolby Atmos, DTS:X a eARC. HW-Q900T nabízí zvuk v kanálech 7.1.4, HW-Q950T potom dokonce 9.1.4.
9.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Philips se nezúčastní veletrhu IFA 2020. Přijdeme o nové OLED TV? Philips se nezúčastní veletrhu IFA 2020. Přijdeme o nové OLED TV?
IFA 2020 se měla stát jedním z prvních významných veletrhů. který se uskuteční po koronavirové pauze. Některé významné společnosti ovšem budou v Berlíně chybět. Philips (TP Vision) místo toho plánuje vlastní online akce.
9.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik