Oblíbený TV box H96 Max nyní přichází s Androidem 10

Oblíbený TV box H96 Max nyní přichází s Androidem 10
, , aktualita
Oblíbené multimediální centrum z čínských e-shopů přichází v nové verzi, která obsahuje nejčerstvější Android 10. Srdcem zařízení přitom zůstal čipset RK3318. Zatím není jasné, zda bude možné aktualizovat předchozí verze tohoto modelu.
K oblíbeným
reklama
Asi málokterá „televizní krabička“ se drží v nabídce čínských e-shopů tak dlouho jako H96 Max. Vyznačuje se nejen pestrobarevným designem, ale především atraktivní cenou. V obchodech lze nyní sehnat verzi s procesorem Rockchip RK3318, která se prodává od loňského roku. Pokud jste si ji objednali, s největší pravděpodobností používá Android 9.0 Pie. Nejaktuálnější verzi operačního systému od Googlu je přitom Android 10, brzy navíc vyjde beta sestavení Androidu 11. Ačkoliv pro čínské TV boxy nebývá zvykem, že běží na nejnovější verzi systému, zmiňovaný model H96 Max RK3318 se nyní v tichosti objevil na trhu i s Androidem 10.
 
 
Spojka „i“je ovšem velice podstatná, neboť v e-shopech stále drtivě převažuje verze s Androide 9.0. Doporučujeme tedy při výběru dávat pozor a případně počkat, až výrobci naskladní aktualizovanou variantu. Připomeňme, že softwarové aktualizace nepatří mezi silné stránky čínských TV boxů, proto nelze počítat s možností updatu z Androidu 9.0 na Android 10. Teoreticky by to sice možné bylo, ale pouze za předpokladu, že výrobce neprovedl žádné hardwarové změny. V tomto ohledu si budeme muset počkat na zkušenosti uživatelů, neboť na zákaznickou podporu můžeme zapomenout.
 
H96 Max využívá čipset Rockchip RK3318, který obsahuje čtyři jádra Cortex-A53 taktovaná na 1,5 GHz a grafický akcelerátor Mali-450mp5. Tento kousek hardwaru je schopný nativně dekódovat videa v H.265 a VP9 při rozlišení 4K a 60 fps, nechybí přitom ani podpora pro HDR. Zákazníci mohou vybírat z řady paměťových verzí, které zahrnují 2GB či 4GB RAM a 16GB, 32GB nebo 64GB vnitřní úložiště. Nabídka v oblasti konektivity zahrnuje kromě dvoupásmové Wi-Fi a Bluetooth 4.0 také porty USB 3.0, USB 2.0, HDMI 2.0a, Ethernet a konektory pro AV signálový kabel. Interní úložiště lze rozšířit pomocí paměťové karty a v základním balení nechybí dálkový ovladač.
 
Cena TV boxu H96 Max se samozřejmě liší dle zvolené paměti, ale obvykle lze nejlevnější variantu pořídit za méně než 30 dolarů (750 Kč bez DPH).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik