Oblíbený TV box H96 Max nyní přichází s Androidem 10

Oblíbený TV box H96 Max nyní přichází s Androidem 10
, , aktualita
Oblíbené multimediální centrum z čínských e-shopů přichází v nové verzi, která obsahuje nejčerstvější Android 10. Srdcem zařízení přitom zůstal čipset RK3318. Zatím není jasné, zda bude možné aktualizovat předchozí verze tohoto modelu.
K oblíbeným
reklama
Asi málokterá „televizní krabička“ se drží v nabídce čínských e-shopů tak dlouho jako H96 Max. Vyznačuje se nejen pestrobarevným designem, ale především atraktivní cenou. V obchodech lze nyní sehnat verzi s procesorem Rockchip RK3318, která se prodává od loňského roku. Pokud jste si ji objednali, s největší pravděpodobností používá Android 9.0 Pie. Nejaktuálnější verzi operačního systému od Googlu je přitom Android 10, brzy navíc vyjde beta sestavení Androidu 11. Ačkoliv pro čínské TV boxy nebývá zvykem, že běží na nejnovější verzi systému, zmiňovaný model H96 Max RK3318 se nyní v tichosti objevil na trhu i s Androidem 10.
 
 
Spojka „i“je ovšem velice podstatná, neboť v e-shopech stále drtivě převažuje verze s Androide 9.0. Doporučujeme tedy při výběru dávat pozor a případně počkat, až výrobci naskladní aktualizovanou variantu. Připomeňme, že softwarové aktualizace nepatří mezi silné stránky čínských TV boxů, proto nelze počítat s možností updatu z Androidu 9.0 na Android 10. Teoreticky by to sice možné bylo, ale pouze za předpokladu, že výrobce neprovedl žádné hardwarové změny. V tomto ohledu si budeme muset počkat na zkušenosti uživatelů, neboť na zákaznickou podporu můžeme zapomenout.
 
H96 Max využívá čipset Rockchip RK3318, který obsahuje čtyři jádra Cortex-A53 taktovaná na 1,5 GHz a grafický akcelerátor Mali-450mp5. Tento kousek hardwaru je schopný nativně dekódovat videa v H.265 a VP9 při rozlišení 4K a 60 fps, nechybí přitom ani podpora pro HDR. Zákazníci mohou vybírat z řady paměťových verzí, které zahrnují 2GB či 4GB RAM a 16GB, 32GB nebo 64GB vnitřní úložiště. Nabídka v oblasti konektivity zahrnuje kromě dvoupásmové Wi-Fi a Bluetooth 4.0 také porty USB 3.0, USB 2.0, HDMI 2.0a, Ethernet a konektory pro AV signálový kabel. Interní úložiště lze rozšířit pomocí paměťové karty a v základním balení nechybí dálkový ovladač.
 
Cena TV boxu H96 Max se samozřejmě liší dle zvolené paměti, ale obvykle lze nejlevnější variantu pořídit za méně než 30 dolarů (750 Kč bez DPH).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik