Oblíbený TV box H96 Max nyní přichází s Androidem 10

Oblíbený TV box H96 Max nyní přichází s Androidem 10
, , aktualita
Oblíbené multimediální centrum z čínských e-shopů přichází v nové verzi, která obsahuje nejčerstvější Android 10. Srdcem zařízení přitom zůstal čipset RK3318. Zatím není jasné, zda bude možné aktualizovat předchozí verze tohoto modelu.
K oblíbeným
reklama
Asi málokterá „televizní krabička“ se drží v nabídce čínských e-shopů tak dlouho jako H96 Max. Vyznačuje se nejen pestrobarevným designem, ale především atraktivní cenou. V obchodech lze nyní sehnat verzi s procesorem Rockchip RK3318, která se prodává od loňského roku. Pokud jste si ji objednali, s největší pravděpodobností používá Android 9.0 Pie. Nejaktuálnější verzi operačního systému od Googlu je přitom Android 10, brzy navíc vyjde beta sestavení Androidu 11. Ačkoliv pro čínské TV boxy nebývá zvykem, že běží na nejnovější verzi systému, zmiňovaný model H96 Max RK3318 se nyní v tichosti objevil na trhu i s Androidem 10.
 
 
Spojka „i“je ovšem velice podstatná, neboť v e-shopech stále drtivě převažuje verze s Androide 9.0. Doporučujeme tedy při výběru dávat pozor a případně počkat, až výrobci naskladní aktualizovanou variantu. Připomeňme, že softwarové aktualizace nepatří mezi silné stránky čínských TV boxů, proto nelze počítat s možností updatu z Androidu 9.0 na Android 10. Teoreticky by to sice možné bylo, ale pouze za předpokladu, že výrobce neprovedl žádné hardwarové změny. V tomto ohledu si budeme muset počkat na zkušenosti uživatelů, neboť na zákaznickou podporu můžeme zapomenout.
 
H96 Max využívá čipset Rockchip RK3318, který obsahuje čtyři jádra Cortex-A53 taktovaná na 1,5 GHz a grafický akcelerátor Mali-450mp5. Tento kousek hardwaru je schopný nativně dekódovat videa v H.265 a VP9 při rozlišení 4K a 60 fps, nechybí přitom ani podpora pro HDR. Zákazníci mohou vybírat z řady paměťových verzí, které zahrnují 2GB či 4GB RAM a 16GB, 32GB nebo 64GB vnitřní úložiště. Nabídka v oblasti konektivity zahrnuje kromě dvoupásmové Wi-Fi a Bluetooth 4.0 také porty USB 3.0, USB 2.0, HDMI 2.0a, Ethernet a konektory pro AV signálový kabel. Interní úložiště lze rozšířit pomocí paměťové karty a v základním balení nechybí dálkový ovladač.
 
Cena TV boxu H96 Max se samozřejmě liší dle zvolené paměti, ale obvykle lze nejlevnější variantu pořídit za méně než 30 dolarů (750 Kč bez DPH).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena
První televizory od čínské značky Realme se snaží konkurenci zničit hlavně cenou. Bezrámečkový design, solidní ozvučení i Android TV nejsou v daném segmentu samozřejmostí, proto se muselo šetřit někde jinde. Dostupnost zatím byla potvrzena jen v Indii.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně
I když se to zdá být nesmyslné, nemálo lidí si platí známou streamovací službu Netflix, ale aktivně ji nesledují. Netflix proto začne těmto lidem deaktivovat účty, aby zbytečně neplatili za něco, co nevyužívají.
24.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou
Za pár dnů se nabídka značky Redmi rozšíří o nové televizory, ale jako předvoj přichází levný soundbar. Novinka podporuje bezdrátové připojení přes Bluetooth a vyjde na 700 Kč, i když tato cena platí pouze pro Čínu.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik