Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TOP 10 filmů Netflixu: Armáda mrtvých mezi nejsledovanějšími snímky

31.5.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Netflix aktualizoval žebříček nejsledovanějších filmů, který teď obsahuje dva nové filmy. Kromě dramatu Půnoční nebe od George Clooneyho se jedná také o akční sci-fi Armáda mrtvých, který během pár dnů nasbíral desítky milionů zhlédnutí.
Netflix každý měsíc přichází se spoustou filmů z vlastní produkce, ale pouze pár titulů dosáhne zhlédnutí v řádech vyšších desítek milionů. Začátkem týdne americký streamovací gigant aktualizoval svůj žebříček 10 nejsledovanějších filmů, kde se na devátém místě objevily dva snímky se shodným počtem zhlédnutí: Půlnoční nebe (The Midnight Sky) a Armáda mrtvých (Army of the Dead). Každý z titulů zaznamenal 72 milionů zhlédnutí. Připomeňme, že k započtení zhlédnutí nyní stačí, aby si divák přehrál 2 minuty z filmu. Do roku 2020 přitom společnost zvažovala pouze situace, kdy bylo přehráno alespoň 70 % z celkové délky pořadu.
 
 
Zatímco drama Půlnoční nebe od George Clooneyho mělo premiéru již koncem loňského roku, Armáda mrtvých se na Netflixu objevila teprve 21. května 2021. K nasbírá sedmi desítek milionů zhlédnutí tedy filmu stačilo pár dnů. Už nyní je jasné, že tento akční horor bude žebříčkem nejsledovanějších filmů na Netflixu postupovat výše a možná ohrozí i zatím vedoucí snímek Vyproštění (Extraction) s bezmála 100 miliony zhlédnutí. Ve filmu Armáda mrtvých zaplaví Las Vegas zombie a parta žoldáků vsadí všechno na jednu kartu, když se odhodlá k největší loupeži v dějinách uprostřed karanténní zóny. Snímek režíroval Zack Snyder (Liga spravedlnosti, Úsvit mrtvých) a v hlavní roli šéfa žoldáků se objevil Dave Bautista.
 
Armáda mrtvých se také stala nejpromítanějším filmem Neflixu v kinech, kde měl premiéru o týden dříve než na internetu. Netflix tvrdí, že se jedná o aktuálně nejoblíbenější film na jeho platformě ve více než 90 zemích. Na více než 70 trzích se jedná v těchto dnech vůbec nejsledovanější pořad celkově (po započítání seriálů apod.). Uvedení filmu předcházela také poměrně masivní kampaň na internetu i v ulicích měst. Netflix již chystá prequel Armády mrtvých, kde bude hrát hlavní roli Matthias Schweighöfer.
 

10 nejlepších filmů na Netflixu (podle počtu zhlédnutí)

  1. Vyproštění (Extraction) - 99 mil.
  2. Bird Box - 89 mil.
  3. Spravedlnost podle Spensera (Spenser Confidential) - 85 mil.
  4. 6 Underground: Tajné operace - 83 mil.
  5. Vražda na jachtě (Murder Mystery) - 83 mil.
  6. Old Guard: Nesmrtelní (The Old Guard) - 78 mil.
  7. Enola Holmesová - 76 mil.
  8. Projekt Power - 75 mil.
  9. Půlnoční nebe / Armáda mrtvých - 72 mil.