www.tvfreak.cz
>
>
>

TOP 10 filmů Netflixu: Armáda mrtvých mezi nejsledovanějšími snímky

TOP 10 filmů Netflixu: Armáda mrtvých mezi nejsledovanějšími snímky
, , aktualita
Netflix aktualizoval žebříček nejsledovanějších filmů, který teď obsahuje dva nové filmy. Kromě dramatu Půnoční nebe od George Clooneyho se jedná také o akční sci-fi Armáda mrtvých, který během pár dnů nasbíral desítky milionů zhlédnutí.
K oblíbeným
reklama
Netflix každý měsíc přichází se spoustou filmů z vlastní produkce, ale pouze pár titulů dosáhne zhlédnutí v řádech vyšších desítek milionů. Začátkem týdne americký streamovací gigant aktualizoval svůj žebříček 10 nejsledovanějších filmů, kde se na devátém místě objevily dva snímky se shodným počtem zhlédnutí: Půlnoční nebe (The Midnight Sky) a Armáda mrtvých (Army of the Dead). Každý z titulů zaznamenal 72 milionů zhlédnutí. Připomeňme, že k započtení zhlédnutí nyní stačí, aby si divák přehrál 2 minuty z filmu. Do roku 2020 přitom společnost zvažovala pouze situace, kdy bylo přehráno alespoň 70 % z celkové délky pořadu.
 
 
Zatímco drama Půlnoční nebe od George Clooneyho mělo premiéru již koncem loňského roku, Armáda mrtvých se na Netflixu objevila teprve 21. května 2021. K nasbírá sedmi desítek milionů zhlédnutí tedy filmu stačilo pár dnů. Už nyní je jasné, že tento akční horor bude žebříčkem nejsledovanějších filmů na Netflixu postupovat výše a možná ohrozí i zatím vedoucí snímek Vyproštění (Extraction) s bezmála 100 miliony zhlédnutí. Ve filmu Armáda mrtvých zaplaví Las Vegas zombie a parta žoldáků vsadí všechno na jednu kartu, když se odhodlá k největší loupeži v dějinách uprostřed karanténní zóny. Snímek režíroval Zack Snyder (Liga spravedlnosti, Úsvit mrtvých) a v hlavní roli šéfa žoldáků se objevil Dave Bautista.
 
Armáda mrtvých se také stala nejpromítanějším filmem Neflixu v kinech, kde měl premiéru o týden dříve než na internetu. Netflix tvrdí, že se jedná o aktuálně nejoblíbenější film na jeho platformě ve více než 90 zemích. Na více než 70 trzích se jedná v těchto dnech vůbec nejsledovanější pořad celkově (po započítání seriálů apod.). Uvedení filmu předcházela také poměrně masivní kampaň na internetu i v ulicích měst. Netflix již chystá prequel Armády mrtvých, kde bude hrát hlavní roli Matthias Schweighöfer.
 

10 nejlepších filmů na Netflixu (podle počtu zhlédnutí)

  1. Vyproštění (Extraction) - 99 mil.
  2. Bird Box - 89 mil.
  3. Spravedlnost podle Spensera (Spenser Confidential) - 85 mil.
  4. 6 Underground: Tajné operace - 83 mil.
  5. Vražda na jachtě (Murder Mystery) - 83 mil.
  6. Old Guard: Nesmrtelní (The Old Guard) - 78 mil.
  7. Enola Holmesová - 76 mil.
  8. Projekt Power - 75 mil.
  9. Půlnoční nebe / Armáda mrtvých - 72 mil.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71 Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71
Společnost Panasonic představila novou řadu projektorů s rozlišením WUXGA, které vévodí model PT-VMZ71. Přinese vyšší jas, přitom si však zachovává poměrně kompaktní konstrukci a nízkou hmotnost.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR
Profesionální kameramani budou moci od příštího roku využívat novou hračku. Je jí kamera Sony Venice 2, která dostává na výběr 6K a 8.6K snímače, které jsou vyměnitelné. Oba nabídnou velkorysý dynamický rozsah.
16.11.2021, aktualita, Milan Šurkala