Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně
Komentáře od tesla15
Velice důležité: Porovnával jste stejnou velikost OLED ­/ LED ?? Já osobně dávám přednost kvalitě obrazu před spotřebou.
Odpovědět1  0
Nejsme všichni stejní, viz např. v oblečení. Je na každém z nás co zvolí a nakolik má a je ochoten investovat. Mohu jenom doporučit po technické stránce.... víc si nedovolím..... V mém případě si neumím přestavit na stěně současně vidím obraz s hlubokým dřevěným rámem a nějaký ultratenký rámeček jakéhokoliv zobrazovače. V tomto případě jsem rád za hlubokou PLAZMU. V jídelně na stolku mi tenký Pan. nevadí.
Co by mi HLAVNĚ vadilo ­- nevěrné barvy. Také jsem se ve skrytu duše někdy divil při nákupu milionové plazmy, kdy zákazníka tato cena přímo uchvacovala ­- o levnou nejevil zájem. A nyní? Nějakých 100 000 Kč jsou pro některé spoluobčany čtvrtletní prémie ...
Odpovědět1  0
Jednoduché vysvětlení. 249 x 218 cm srolujete a ­" snadno ­" přemístíte. Tyto info existují nějakých 10 let.
Odpovědět1  0
Už i Panasonic v zájmu prodejnosti se ponížil při předvádění ??? Vědomě, spíše úmysleně nesrovnatelné nastavení při porovnávání. Kde jsou ty časy kdy společně s Pioneerem Curo proti LCD po právu bojovaly.. Stále více jsem přesvědčen ­- čím lepší výrobce, tím dříve v konkurenčním ­( cenovém souboji ­) končí.
Odpovědět3  0
Jsem taktéž na pleťovou barvu alergický. Je to vlastně výsledek celého doseřízení. Zde je prvotní otázka. Jsou všechny TVP vybaveny touto možností? Odpovím, nejsou. Tudíž dokud zde nebude uvedena ser. možnost těchto přístrojů nemohu sednout na LEP. Zde jsou porovnávány mnohé typy ve zcela jiných cenových relacích. Osobně přístroje bez možností dalšího ČB a barevného nastavení + gama vylučuji. Dále má zkušenost, i stejný typ v porovnání vedle sebe ­( konkr. 42­" s 50­" ­) menší působí méně ostře u Plazmy. Malá Plazma což je i 42­" nemůže být ono. Tudíž, chyby lépe vidět od 50­", což začíná být na vzestupu. Další poznatek, čím lepší výrobce, tím dříve končí..VÍTĚZÍ REKLAMA a cena. ­( viz Grundig, Pioneer, v podstatě i Loewe, i Philips ­). Uvědomte si, zdejší diskuze na nějaké úrovni a stejně cenová relace je skoro převažující. Což obyčejný kupující??? Ovlivněn prodavačem. A prodavač? Zjistí jakou cenovou relaci jste ochoten investovat a určitě nebude i kdyby věděl více přemlouvat. Přece Vás jako zákazníka neztratí, to by nebyl ­"prodavač ­". To ještě nemluvím o jeho technických znalostech.
Odpovědět1  0
Pozorovací úhel 170° 180° je další ze zavádějících údajů. Proč na př. se neuvádí při 30° , 60° 90° a pod. A hlavně, kolika procentí je úbytek!!!!??????
Odpovědět1  0
I když se LCD skutečně vylepšuje ­( již jsem chtěl koupit Pan. TX ­-L42DT50E v obrazovém porovnání jednoznačně vítězila nad cca 30ti jinými LCD ­) stejně přednost u mne získal Pan. TX­-P42ST50E do jídelny, větší se nevejde. Zatím jsem doseřídil obraz ČB. Přiznám se, ona černá je snad na můj vkus až moc černá, pomalu zvykám. Satelt v TV neuznávám, používám ReelBox.
Odpovědět1  0
Prakticky se v názoru stotožňujeme. Ještě doplním... Není možné v obchodě v těchto cenových relacích zakoupit TV kvalitně doseřízenou. Důvodem jak se i zde píše ­- dopručeno po 100 hod provézt seřízení. Neumím si představit kde při velkoseriové výrobě tyto TV zahořovat. Orava CRT zahořovala 24 hod. Kolik dalších zaměstnanců se správným barvocitem pro tento úkon by přibylo. Tím by samo vzrostla cena, zvýšením ceny ztráta konkurence. A proč, když převažuje inter. prodej ? Prostě, ZÁKAZNÍCI nutí k k né nejlepší kvalitě. A doma? Není porovnání.
Odpovědět1  0
S nutnou kalibrací zcela souhlasím. Má to ale háček...kvalitní přístroj začíná na nějakých 200 000 Kč. Svého času jsem o kvalitním uvažoval, začínal přes 20 000 dolarů.... Slušný výsledek ­( podstatně lepším než tovární nastavení ­) jsem dosáhl při současném porovnáváníí perfekně nastavené TV s novou TV. Nutno barevně dobře vidět ­( což nesplňuje cca 40% mužů.. A další, Né všecny přístroje umožňují bar. doseřizování. Jen jednou jsem jakýmkoliv zásahem barevnost poškodil, byl Panas. TH­-85VX200. ­/­/ MONITOR cca 800 000 Kč z továrny OK ­/­/.
Odpovědět1  0
Dovolím si doplnit. Výpočty se vztahují pro oko PRŮMĚRNÉHO pozorovatele. Potud kvalita.. Další je úhel záběru. Zde je nutno říci, ŽENY maji oproti mužům širší záběr. ­( sám jsem se přesvědčill ­- jízda autem, manželka řídí a upozorňuje mne na rozkvetlé pelargonie atd. já musím hlavu mírně natočit ­).
Odpovědět0  0
Nechá se souhlasit. ALE výjimky potvrzují pravidlo. V jídelně používám Notebook, sedím oproti manželce. Výhoda i nevýhoda, do práce mi nevidí. V případě potřeby zobrazit nějakou spíše její nabídku přepnu na uvažovanou TV kterou uvídíme oba ­( jak jsem psal, Panas. TX­-L42DT50E­). Doposud jsem musel otáčet netbook. má výstup HDMI.
Odpovědět0  0
Alesoňn měsíc se rozhoduji pro TV do jídelny. Poz. vzdálenost 2 až 3m. Mnohdy běží jako kulisa, víc než 12hod. Dbám na kvalitní barevné podání. Volil bych Plazmu, žel k dispozici 1m šířka. Zápor malé Plazmy ­- nejeví se tak ostrá. Tudíž mi zbývá LED. Při porovnávání mezi cca 30 TV jednoznačně vítězí Panas. TX­-L42DT50E. Splňuje mi podmínku současné reprodukce zvuku do repro i sluchátek ­( málo obvyklé u TV z dál.východu ­). Delší rozhodování mi pomohlo ke snížení ceny ­/ ze 36tis na 26 000Kč. ­/. Pro zajímavost, dle výrobce je 1600Hz ­/. Při současném pozorování s ostatními LCD skutečně jako jediná neblikala. Dříve jdem si blikání u LCD neuvědomoval.
Odpovědět1  0
Hezoučkatý večer pane Kurdte. Díky Vámi dopor.články se zajisté pobavíme. Zde až tak velký prostor není. Jistě články které doporučujete zajisté čtete. Četl jsem to co tušil, výrobci záměrně nastavují jiné barvy kvůli prodejnosti. NÉ VĚRNÉ... PŘEJI HEZKOU DOBROU NOC.... P.s. mám slabinu, neumím vkládat mezi řádky adresy.
Odpovědět0  0
Ona ­" mazanice ­" má dokázat větší barevnou schopnost oproti LED, CRT, Plazma. Tudíž, na jakémkoliv jiném ­" zobrazovadlu ­" nemůžem mít stejně věrný výsledek.
Odpovědět1  0
Lze obejít bezdrátovou zásuvkou. V případě kdy nepotřebuji nahrávat nejlépe vypínat ze sítě a to kvůli hlavním problémům jako jsou špičky v síti. ­( během 12 hod. napětí v síti několikrát přesáhlo 800 V. !!!
Odpovědět1  0
V 80 tých létech na TV školeních jsme volali po sjednocení systému, konkrétně přechod ze Secamu na Pal. Čím později, tím nám řečeno: PAL není možno převzít. Ale, 9. 5. 1990 vysílač ŽIŽKOV od začátku ­( ke spokojenosti diváků­) začal vysílat v PALu.. Nyní se dočítám o nějakých 50 ti normách. Ptám se, komu toto vyhovuje ?
Odpovědět2  0
12 x 3 = 36. Tudíž spotřeba cca 40W.
Odpovědět0  0
Proč prodejnost LCD, LED je vyšší ? Jeden z hlavních důvodů je velikost. Malá PLAZMA se nevyrábí a v uhlopříčce nějakých 42­" obraz ještě není nic moc. ­( porovnával jsem stejný typ Plazmy 42­" s 50­" a výrazný rozdíl kvality ve prospěch větší ­). A lidé z dřívější doby jsou zvyklí na malý obraz, stále umisťují TV do stěn a pod.Pro mnohé ­( hlavně seniory je to otázkou i finanční ­). ­/­/ velkých osobních automobilu je v prodejností též méně ­/­/. A starší lidé většinou nechtějí vidět rozdíl, odpovědí trumfují ­" mně to stačí ­". ­/ důchodců přes 2 000 000 ­/.
Odpovědět1  0
Za lepší pokládám samostatný zobrazovač externě ­" krmený ­". Panel udávaná žívotnost konkretně u Panasoniku ­- LCD 60 000 hod., plazma 100 000 hod. Chci tím naznačit, morálně vše ještě před ukončením života panelu zastará. U velké uhlopříčky i problem vozit do servisu. ­" KRMENÍ ­" zvlášť je lepši, snáž se zjistí závada. Není problém bezdrátové připojení. Samotný panel bývá profi a tím i dražší.
Odpovědět1  0
Měřák bych akceptoval tak před 10 roky. Cenu jsem nezjistil. Ale to hlavní, když to panel neumí, je mi platný bych se utvrdil ve svém názoru. V 70 tých letech jsem navštívil EXPERIMENTÁLNÍ STUDIO JEZERKA. Tehdy vládou podporované. Přednášel nám ing. Minařík.Na naši otázku, jak zajistí by všechny kamery a monitory ukazovaly stejně zněla odpověď: koupen přístroj na seřizování barev 22 000 $ . Postup 1, 2, atd a na konci stálo doseřídíme podle oka. Měřákem nastaví kterýkoliv technik, doseřízení by barevně zobrazovaly všechny stejně dokončoval jediný technik s okem průměrného pozorovatele... Jak je jinak možné, že naprosto stejný TV od stejné fy ukazuje zcela jinak. To ve fabrice je neseřizují? Kdo potom tu konečnou provede? Na školeních nám doporučovali: nedávejte TV vedle ssebe, nemůžete je nastejno nastavit... Žádný měřící přístroj ­( 70 léta ­) není tak choulostivý na změnu BAREVNÉHO TÓNU jako lidské oko. Vlastnosti oka se od té doby nezměnily, technika ano. Můj názor: měřák práci usnadní, zjistím zda má cenu v práci více pokračovat.
Odpovědět0  0
Slovo lepší máte zřejmě patentováno Vy, já jej pouze opsal, dle mého názoru je správnější věrné barvy. Anglicky neumím, školní povinnost byla němčina, později ruština. V článku se uvádí, nejlepší RGB následován sRGB, tento vítězi z komerčnich důvodů. Můj příměr je do motoru seřízeném na nižší oktanové číslo nalitím víceoktanového benzínu nemusím dosáhnout lepších výsledků, ba i naopak.Dále článek uvádí nesmyslnost přidání Y, co od samého počátku jsem tvrdil. Jistě jste zde četl a viděl obrázek srovnání listů OLED ­/LCD. Já se vždy snažil proti marketingu ­"bojovat­" porovnáním TV vedle sebe s kvalitním signálem. ­( troufám si říci,lepším obrázkem pleťové barvy než je oněch 11 vystavovaných TV ­).
Odpovědět0  0
..takže p. KURD, Nejprve vše nejlepší do Nového roku,správné vykročení a hlavně móóc zdraví. Zábavu nám přináší tyto stránky. Nyní k Vašemu dotazu: 9. 8. 2011 ve 21.57 hod. píšete .......a navíc má lepší barvy. Použil jsem Vaše slova, sám jsem psával o ­"věrných­" barvách. Zopakoval jsem Vaše doporučení dr. Raymound Soneira, osvěžují mi pamět, on rok 1976 už je dost dávný. Bohužel, nezabývá se vlastnostmi barevného vidění člověka. Snížený barvocit u téměř 40% mužů oproti 2% žen, to se jistě neměnilo. Možná nynější přístroje jsou pro seřízení lepší, tehdy nám kladen důraz ­- žádný měř. přístroj není tak choulostivý na změnu barevného tónu jako lidské oko. Jedna z možných nekonečných diskuzí o věrnosti barev. Se svolením zákazníků jsem u nich jednoduchý test barevných čísel prováděl a téměř každý druhý se dopustil chyb, u někteří raději vzdali. U žen toto bylo výjimkou.Podotýkám, píši o TV které jdou barevně doseřizovat ­- vyšší třídy a větší velikosti. Přeji hezký Silvestr. M.Dvořák. ­( jsem téměř jediný kdo poskytl o sobě více info, o Vás mi chybí ­).
Odpovědět1  0
Problém v modré vyřešen ? Ta slábla jako první. Životnost panelů ? Doposud udávaná 30 000 hod., bohužel i v krabici, samovolný rozpad. Jako provozních oněch 30 000 bych byl spokojen. Barevně jistě bude daleko lepší LCD.
Odpovědět1  0
Povinná dvouletá záruka. Proč? Kvalita výrobku klesala ­/ i záměrně ? ­/. Konkurence, tím nízské ceny, ­( mám na mysli TV a podobnou techniku ­). Rapidní nárůst nových technologií. Udržet v max. míře zaměstnanost, snížit spotřebu el. energie, atd. Znáte firmu která jako dříve ­( povinnost ­) zajišťuje náhradní díly na 8 let? Není výsměchem cena mobilního telefonu ve srovnání s kvalitním televizorem? Čím více druhů stejných výrobků, tím menší pravděpodobnost servisování. Nelze mít na skladě ani ty nejzákladnější díly, jejich cena ke konečné ceně výrobků vysoká. Bohužel ze své zkušenosti servisáka vyhazuji nespočet nových náhr. dílů nemajících již uplatnění. V prodejnosti vedou ­" dětské hračky ­", příkladem i desetitisícové mobily. Žasnu, jak mnohým nevadí jejich krátkodobá životnost.
Odpovědět1  0
Pokud možno stručně: na kvalitě má nejvíětší vliv záznam. Dále v pořadí AKUSTIKA MÍSTNOSTI a REPRO, ZESILOVAČ, SNÍMACÍ ZAŘÍZENÍ, KABELY. ­/ Literatura 70 léta píše: pro dokonalý zvuk by obsah reprobeden měl mít obsah 2,5 x větší než samotný nástroj. Nyní jsou samotné repro podstatně lepší, ale věřte, stejně se nějakému obsahu beden pro slušný zvuk nevyhnete. Záleží i na materiálu z kterého jsou vyrobeny ­- příkladem housle. Můj poznatek: byl jsem v jistém podniku na kávě. Na stěně velká televize se špatným obrazem. Taková kvalita mne nevyhovovala a tak jsem se otočil. Horší to bylo se zvukem. Ze stropu řvaly malé repro BOSSE, myslel jsem zda vůbec kávu dopiji, nedalo se to vydržet. Ještě z lékařského pohledu: denně 1­/2 hod. jemné kvalitní hudby SNIŽUJE krevní tlak. Mám to odzkoušené. MP3 a sluchátka do uší 5hod. denně ´= po 5ti letech trvalá ztráta sluchu. EU proti tomu bojuje, žel se zákazem podobné cigaretám. ­/ kvalitní repro má z celého řetězce nejdelší životnost, nemá v tomto případě dávat zelenou ceně­/. M.Dv.
Odpovědět2  0
Dědek odpovídá zkráceně : Adobe RGB norma pro CRT obrazovku. sRGB zvolena pro tiskárnu z důvodů, v zelené tiskárna zaostává. Tudíž kompromis. A mohli bychom se bavit o dalších normách nedosahujících ani sRGB. Škoda, že sem nelze převézt diagram.
Odpovědět1  0
Což normu RGB? Hlavně v zelené je lepší než sRGB. Kvalitní CRT obrazovka to umí. Inu norma z r. 1931..
Odpovědět1  0
Porovnání porovnatelného. Stejná velikost, bez hlasitosti, kontrast naplno.
Philips CRT 32PW9617 16:9 bílá = 167W, černá = 112W, rozdíl =55W
Samsung LCD LE32A656A 16:9 bílá = 170W, černá = 162W, rozdíl = 8W !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Samsung LED US­-40B8000 16:9 bílá = 107W. černá = 62W, rozdíl = 45W .
Z uvedeného vyplývá, skutečně nejmeší spotřeba teprve u LED, o kvalitě pomlčím. .
LCD spotřeba největší, o tom se dříve pomlčelo. .

Největší rozdíl mezi bílou a černou je u Philipse, tudíž celoročně obvzláště při tmavých filmových scénách spotřeba jedna znejmenších. Plazma se chová obdobně jako CRT.
Odpovědět1  0
O uhlopříčce rozhoduje pozor. vzdálenost a kvalita příjmu. Noviny taktéž nelze číst z jakékoliv vzdálenosti. Má zkušenost 85­" ideálni vzdálenost cca 4m, při 3 D klidně i 2,5m. 50­" je na vzdálenost 2,4m,, na 3 D nevhodná, ruší rámeček přístroje. Doporučuji dát si změřit zrak na Vaši pozor. vzdálenost a eventuelně pořídit ­" TELEVIZNÍ BRÝLE,­" Nezapomínejte na formát 21: 9, při něm obraz na výšku ­( chcete­-li zachovat geometrii ­) bude docela malý. TV budoucnost je jako orig. film = 21 : 9.
Odpovědět0  0
Doposud jsem nepochopil co se ve žluté děje ­- jak vymýšlí když není samostatně vysílaná. A proč se tam přidává, když všichni výrobci LCD, LED panelů se chválili jaké jejich výrobky umí ­" věrné barevné podání."
Odpovědět1  0
Životnost OLED vyřešena ? Slábnutí modré... Obraz 3 D , budou nadále brýle a jaké ?
Odpovědět0  0
Přístroj ReelBox lze osadit 6 ti tunery vč. DVB­-T. A to již v r. 2009.
Odpovědět1  0
Zajímavé tvzení, je podloženo čím? Jedná se o TVP Philips ve spolupráci s LG, nebo čistá řada Philips?. Závady způsobeny výrobou nebo okolnímy vlivy? příklad přepěťové špičky, nevhodné umístění způsobující cínový mor již při + 13,2°C ? = na chatě, nebo otevřené okno.. Znáte TV výrobek který nepotřebuje servis? Nebo antipatie ? Doufám, že nás podrobněji poučíte. M. Dv.
Odpovědět1  0
Již v padesátých létech v Americe širokoúhlé filmy. 80tá léta v okresních městech ČSSR vznikají širokoúhlá kina. Vyrábí se celkem kvalitní barevné obrazovky CRT, ale 4:3. Problémy pro televizi mít stále děj na obrazovce.. Tudíž, alespoň formát 16:9, ten je pro CRT obrazovku problémem. Jen malé procento vyhovuje po stránce konvergencí, čistoty. S těmi ­" nejlepšímy ­" ještě nedávno ku př. 81cm PHILIPS stál 80 000Kč. Jinými slovy, formát 16:9 je jenom mezičas. Česká televize odmítá neustálé formátování ­( což se ji nedivím ­). Jen co trh bude formátem 16:9 nasycen ­( již se snižuje výroba LCD ­) musí k tomu ­" zakonitě ­" dospět. Ke správnému domácímu prožitku kdy repro bývají 2,5 ­- 3m od ssebe se tento formát doslova hodí, ideálně TV rozměrem od jednoho repro ke druhému.

Odpovědět2  0
Neustále se zvyšující kvalita vysílání mne přímo nutí jít do větších rozměrů. Kolik by zpočátku stál OLED nějakých 64­" ,65­" 70­" ????. ­/ Samsung 64­" cca 70 000, Panasonic 65­" cca 140 000, Leiser 70­" cca 130 000.???­/. Pochopiteně ve 3 D ??? Je mi 77 let, asi budu mít možnost stále se jen a jen těšit na rozumnou cenu nebo dříve na smrt?
Odpovědět0  0
Malý dodatek..TV Samsung nemá síť. vypínač. Při rozbalení se volně v krabici nachází přiložený papír ­( dříve A4, nyní A5 ­), není ani přiložen k návodu. V něm stojí: musí být zajištěn přístup do zásuvky. Chci naznačit, jak se s bezpečnosti nechá ­" zacházet ­". Ale jsou krytí, to že zákazník dodak dříve než přečte zahodí je přece jeho věc. Já si zachovám pohodlnost způsem ­- zásuvkový rozbočovač osazen 5ti bezdrátovými zásuvkami které zapínám dle použitých přístrojů, při odchodu šlápnu na ­" psa ­" a vše vypnuto. Zálohované nahrávání extra. Další z důvodů použití: nejlepší vypínač má vydržet 5 000 sepnutí, tudíž nebezpečí selhání a kvůli tomu vézt plazmu do servisu je i hazard, několik dní nehrát a výměna s dopravou několikrát ZBYTEČNĚ DRAŽŠÍ. V případě selhání vypínače u ­" psa ­" opět za chvíli hrají. Pokud se týče blesku, tam ochrana je skutečně problém, platí bezbečná vzdálenost. Blesk má své pravidlo, šíří se cestou nejmenšího odporu. Případ z praxe : 10ti poschoďový panelák, odnesly to TVP pouze v přízemí. Jak píšete, vše na dlouhou debatu. Jsem s pozdravem M. Dv. senior.
Odpovědět1  0
Co mne VŮBEC nevzrušuje je stále dokola omílaná spotřeba v pohotovostním stavu. Ještě si vzpomínám na školní léta, ­-­- indukčnost ­- kapacita ­- napětí před a nebo za proudem a tím výsledný účiník.. Díky Vám jsem si zavzpomínal na mladá léta. P.S. zdaleka jsem vše neprobral.
Odpovědět0  0
Ono těch znalostí není nikdy dost. Nemíním se vyjadřovat ke kravičkám ani prasátkům. Jeikož má profese od r. 1955 jako televizní opravář kterému prošly rukama statisíce TVP alespoň nějaké znalosti nechala ­( při servisu ČB každé 3 roky přezkoušení, v roce 1974 jsem prodělal jako jeden z prvních v ČSSR 10ti měsíční kurs bar.TVP ­( podmínkou přijetí tehdy bylo znát dobře funkci tel. ČB ­) a na barevných TVP každý rok znalostní přezkoušení ­( možná Vám něco říká ing. Vít ­). Právě včera jsem se rozhodl ukončit servisování a zbylé náhr. díly rozdal. Proč TVP nenechávat v poh. stavu. Alespoň některé důvody:znám případ, TVP náhodným kódem v nepřítomnosti majitele zapnul a VYHOŘEL celý byt. Sepnutí dokáže i vadná výbojka na cca 200m. Špičky v síti během 12h něklikrát přesáhly 800 V. Špičky na polovodičích se načítají až dojde k jeho průrazu. Elektrolyty zaručeny 2 000 h ­( horší 1 000 h ­) potom ztráta kapacity. Stále ještě existují TVP používající pozistory které bývají poblíž elektrolytu a ohřívaj jej. ­( elektrolyty patří k nejporuchvějším součástkám ­). Na veřejnosti není moc známo... u některých typů se počítají i v pohot. stavu hodiny. Vypne síť, při zapnutí naběhnou další špičky. V oblasti solárních elektráren si lidé ztěžují na praskání žárovek.
Odpovědět1  0
Článek mi připadá jako výsměch nebo apríl v červenci. Což kondensátor dokáže ze ssebe vydat více než přijme? Nebo, půjde nabíjení naprogramovat na zlevněnou sazbu? Není vyloučeno ani solární nabíjení? Úsměvné... Prakticky, neznám kromě pohodlnosti jedinný důvod nechávat TVP v pohotovostním stavu. Výjimkou, kdy jdu na kávu anebo na WC. Sepnutý síťový vypínač umožňuje síťovým špičkám nahlodávat polovodiče. Z odborné literatury autor Tomáš Vilím přečteno: během 12hod. nabětí v síti zaznamenány čtyři přepěťové špičky s napětím výrazně přesahujícím 800 V. Jiná lliteratura : přepěťové špičky na polovodičích se načítají, posléze dojde k průrazu polovodiče. Vadná výbojka dokáže rušit na vzdálenost 200m. V oblastech solární energie ­" odchází i žárovky. Zapnutí elektromotoru vyšle zpětně do sítě též špičku. Ale je možné,připojením kondensátoru do sítě se dá změnit účinnost ­( proud ­/ napětí ­).
Odpovědět1  0
Kdysi jsem četl životnost OLED panelu 30 000 h. S tím bych se spokojil, KDYBY !!! Dále mezi řádky, displej sám se rozkládá, to znamená i ještě v krabici. Kolik ­" odehraných hodin­" má za ssebou před rozbalením? Má zkučenost s trojici telefonu. Pstupně mi displej mizel na všech. Telefony fungují dál, jenom nic nevidím. Na problém se zelenou ­(ale i červenou u LCD stále upozorňuji, leč majitelé a prodejci raději neslyší. Taktéž časopis dTest o LEDu NAPSAL:­" ZÁZRAK SE NEKONÁ­". ­/­/­/ umíte číst mezi řádky?? Já bych si to mohl dovolit říci rovnou, stojí za ...­/­/­/.
Odpovědět1  0
Tož to jste mne nepřekvapil a ani nepotěšil. Důvod??? Špatně slyším, manželka naopak výborně. Ona poslouchá z repro, já ze sluchátek. Tudíž, bez externího zesilovače pro mne ­( a nejen pro mne nepoužitelné ­). Zmíněná ORAVA měla již tehdy ZVLÁŠŤ regulaci hlasitosti jak pro repro tak pro sluchátka s možnosti obojího uložení do paměti. Taktéž tomu u vyšší kategorie GRUNDIG, LOEWE i PHILIPS. ­/ Nic není dokonalého­/ .
Odpovědět1  0
Ten obvod není nic nového, měla jej ORAVA v 90 letech. V každém případě zmeší dynamiku, což je vlastně špatně. Proč mám něco doopravovat, když chyba je ve vysílání.Slováci již před rokem zvýšenou hladinu zvuku při reklamách zakázali. P.S. Dovolím se zeptat, má Sony již zvlášť regulaci hlasitosti pro REPRO a zvlášť pro SLUCHÁTKA? Doposud zasunutím sluchátek vždy odpojeny reproduktory. Byla to a asi ještě je vlastnost TV z Dálného východu. ­( nejen SONY ­).
Odpovědět1  0
má zcela opačný účinek. Řvavý zvuk zeslabím, bohužel ČT má povoleno stále neomezené reklamní zesílení. Reklamní obraz mi celkem nevadí, stačí zrak zaměstnat něčím jiným. Na D. ovládání nejpoužívanějši tlačítka hlasitost a vypnutí zvuku.. Tudíž, obrácený záměr.
Odpovědět1  0
Ale jsou první..!?!?
Odpovědět1  0
Ale pro domácí kino, kdy při 3D i 50­" je vlastně malá ­( nechci by mne rušil rámeček ­) nemohu se stakovouto velikosti ani zabývat. Ale, nějak se začít musí.
Odpovědět1  0
Který z těchto ­" všeumělců ­" umí také přehrát SACD???
Odpovědět1  0
Pouhých 5 dnů a informace zastaralá ­- nástupem polarizovaných brýlí. Bohužel, jenom LCD.,
Odpovědět1  0
Článek mne donutil k zamyšlení: bude tento systém řešit stávající problém LCD v pozor. úhlu? Horizontálně, pro mne osobně zajímavější VERTIKÁLNĚ. Bolest v zádech mne nutí u TVP si lehnout. Aktivní brýle v HOR. a VERT. rovině téměř bez znatelné ztráty kvality ­( na PLAZMĚ ­).
Odpovědět0  0
V 80tých letech jsem za 1100DM pořídil CD přehrávač. CD stálo 25 ­- 30 DM. První zapnutí slavilo úspěch, bez praskání oproti vinylu. Ale... rychle jsem pocítil ztrátu dynamiky a prostě, nebylo to ono..­" Kvalitu ­" jsem omlouval nepovedenou kopii. Záhy jsem srovnával CD jako závodní jídelnu, oproti desce coby nedělní oběd od manželky. MP3 jsem nedohrál jedinou skladbu. Nějaká čísla jsou mi tabu, prosazuji co vidím a slyším. Při kvalitní reprodukci mi musí naskočit husí kůže, vnímáme i tělem.­/MARANTZ 4400, repro MARANTZ 300W. Překonány CABASSE La Sphére, i cenou ­/. BOHUŽEL, mladá generace se špunty do uší nemohou ani zdaleka tušit o co přichází. Dočetl jsem se a dávám zapravdu: denně 1­/2hod jemné hudby snižuje krevní tlak. Nyní navíc koncerty na SATELITECH­- Bravo a pod. v HDTV a Plazma od 50­" je opravdový požitek.
Odpovědět1  0
Zdůrazňuji, píši pouze o rozdílnosti barev.. KVALITNÍ CRT obrazovka je vedena stále jako testovací. LCD ze své podstaty nemá barevný rozsah v R a G. Umí dobře pouze B. .
U LEDu se modrá vnímá jako přínos ­( domnění lepší bílé, ale NÉ věrné ­). Ostatně LED byl v časopise dTEST ohodnocen ­" zázrak se nekoná ­". Pleťová barva přímo hnus, hloubka obrazu O. Mám vedle ssebe PLAZMA PIONEER PDP­-5000X ­( profesional monitor ­), LCD PHILIPS 42PFL 5522 D­/12, LCD PHILIPS42 PFL9830­/10, LED SAMSUNG US­-40B8000, LED SAMSUNG LED 40C750R2XXH, PLAZMA SAMSUNG PS63A756T1M, PLAZMA PANASONIC 65VT20E, PLAZMA PANASONIC TX 50GT20E CRT PHILIPS 32PW9617 ­( dříve jeden z nej TVP sloužil mi v porovnávání barev ­). Dnes nová, zatím nerozbalená PLAZMA SAMSUNG PS 64D8000FS a též nerozbalené LED UE40D8000FY. Má zkušenost: porovnání nej. kategorie stejného!! výrobce: LED ani LCD na PLAZMU barevně nemá......­( malými se nezabývám, na větších rozdíl markantní. Má praxe podložena odbornou literaturou Doc.Ing. Michal VIK,Ph.D.: Kolorimetrie ­-KME2 ­( CTR str. 19, např. v R pro 100% barevnou sytost chybí 1­-2 dílky, u LCD 4­-5. Podobně v G... ­/porovnávám vše současně vstupem HDMI, ­( krom CRT, HDMI nemá ­). ROZDÍL mezi CRT a PIONEERem neznatelný.
Odpovědět1  0
Jako standart ano, ale proč není samozřejmostí by takto z výroby odešel jakýkoliv výrobek.... Stejně, jdou i tyto TVP dynamikou a barevností vylepšit. Alespoň tak THX.
Odpovědět0  0
Od výrobce téměř nikdy nebyl a není TVP maximálně doseřízen. ­(ostatně, kdo by v současné byznysové době a neznalý možnosti max. dosažitelné kvality byl ochoten za věrné barevné podaní si připlatit­). Dočítám se, SHARP přidává žlutou. Proč, když se všichni výrobci a doposud i SHARP chválily o barevné věrnosti u LCD? V té souvislosti mne napadá otázka? Jmenované výrobky jsou též LCD? Potom bych toto ohodnotil jako možnost ­"vymáčknout ­" z výrobku maximum, což ještě neznamená v barevném porovnání s PLAZMOU výhru. Ale k úplnosti: né každá PLAZMA má možnost čb a barevné doseřizování pro všechny vstupní obvody, tím chci říci... výstupní barevná kvalita různých přístrojů se též liší. V domácích podmínkách téměř nemožné kvalitní doseřízení.. Takže, ve zmíněných výrobcích zaručen ­" jakýsi ­" standart. Nebude se zbytečně marnotratnit čas, hned se smířím že je to maximum zakoupeného výrobku.
Odpovědět1  0
Již se naň těším, již s ním do Evropy a somozřejmě do Čech. Při vylepšování vysílání to bude pro mne na 3m konečně správná velikost.
Odpovědět0  0
UC 60D 6500....99 990 Kč UE 55D 6530....55 590 Kč UE 55D 6100 ....51990 Kč
-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-
PS 59D 6900....49 990 Kč PS 59D 570....46 990 Kč PS 59D 550....44 990 Kč
-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­--
Odpovědět3  0
Ve třídě A největší spotřeba když nic nehraje. Prakticky i nejlepší kvalita.
Ve tídě AB začíná spotřeba dle hlasitosti či výkonu. Použitá v lepších zesil.
Ve třídě B by kvalitní hudba byla nad propastí.
Ve třídě C tak městský rozhlas při projíždějící koloně nákladních aut ­- nejmenší spotřeba.
Třída A a k tomu elektronková jde do ústraní pro 5 + 1 těžko realizovatelná a hlavně
elektronky dle odehraných hodin mění parametry. Bylo by žádoucí přibalit
­" doseřizovacího ­" technika.
Odpovědět1  0
Pravdou je, nesplňuje všechny ­" VYMOŽENOSTI ­". Volím dle své potřeby. Nahrávám zásadně v HDTV ze satelita i ve 3 D. Také DVD vyjímečně použiji ­(nemusím mít sebelepší přístroj, stejně kvalita DVD mne neuspokuje­) co mi chybí je SACD, s tím se smiřuji, zvuková a obrazová kvalita koncertů Brava velmi slušná, taktéž fotky ve velmi slušné kvalitě. Spolupracuje vzájemně s počítačem, v dalších místnostech možno přebírat jakýkoliv program. Prostě, rodinný přístroj.
Odpovědět0  0
Nechá se říci, plně mi vyhovující přístroj Reelbox vlastním. Nahrává bez převodníků v plné kvalitě ze Satel. ­( 6 vstupů ­-­-5x Satelit, 1 x DVB­-T ­), DVD, CD, atd. Tudíž odpadají drahé kvalitní kabely mezi přístroji, vše v jednom. Cena dána dle osazení které se provádí dle požadavku zákazníka, jako výbava počítače.
Odpovědět1  0
­"To jsem nevěděl, že v Britanii maji tolik zrakově postižených.­" Výjimku mohou mít zrakově ­( na jedno oko ­) postižení při 3D. Kdo prováděl test, byl to člověk znalý základní TV techniky, jeho příjmu.
Přeciť základem je uhlopříčka TVP k pozor. vzdálenosti. Na nějakém sále s X sedaček nelze podmínku splnit. Posuzující přesedal blíže při full HD než při HD ? Seděl vždy kolmo zvláště v případě LCD ?
Jaký zrak mají hodnotící na uvedenou vzdálenost ? ­/ příklad : LCD Panas. 42­" je při full HD 1,23cm !!!, Zde by měla být spolupráce s očními lékaři.
od stejného výrobce LCD 37­" je 2m!!! Byl výrobek lepší střední kvality ? Záměrně nepíši o barvách, 40% mužů snížen barvocit ­/ mezi R a G , ­/ oproti 2% žen.

Možná západní občané tomu nevěnují tolik fandovství, u nás zvykem z dob totálu stále přetrvává chuť vědět něco více.
Test SD ­/ HD ­/ FullHD problematický na LCD. A PLAZMA ? Alespoň 50­" , malá i když FullHD nejeví se tak ostrá.
Odpovědět1  0
V tomto případě OK. Jsme schopni změnit rámeček na jakoukoliv barvu ­( třeba dle ponožek ­), zákazníka nejprve o vhodnosti či nevhodnosti informujeme. Potom mu splníme třeba i nesmyslné barevné přání.
Odpovědět0  0
Vyzkoušeno. Jakýkoliv světlý rámeček při promítání filmu 21 : 9 je silně odpozující. Ve skutečnosti film 21 : 9 vidíte a ­) samotný film, b ­) potom nějaké prázdno c ­) a velmi silně rušivý rámeček, Toto když si uvědomíte ze samotného programu nic nemáte.
Odpovědět0  0
Rád sděluji.. Je to trojice bezdrátových telefonu SENCOR STC 65 TR. Kromě displeji stále funkčí a jsou svým dosahem lepší než novější PANASONIC. Uvažoval jsem o výměně displeje, ale rozmyslel jsem si to s ohledem na problémy OLED, kdoví jak dlouho jsou na skladě.
Odpovědět0  0
Jenom a stále, udávaná životnost panelu.... odehrané hodiny nebo samovolný rozpad ??? Mám špatné zkušeností u tří telefonů s displejem oled, postupně displej mizel. Nebylo zaviněno mechanicky. Telefony funkční i nadále, jenom na displeji nic nevidím. Udávaných 30 000 hod. bych pokládal za rozumné za předpokladu provozních hodin.
Odpovědět0  0
Doporučení: dát si změřit zrak na svou pozorovací vzdálenost a eventuelně pořídit si ­" TELEVIZNÍ BRÝLE­", ­( levnou kategorii, čiré, .. získáte zcela jiný požitek ­). Tabulka neplatí pro 3D vysílání. Při 3D vysílání mne jeho kvalita ­( brýle skryjí mnohé nedostatky ­) přímo vyzývá jít na bližší vzdálenost ­).
Odpovědět1  0
Naprosto a rád s Vámi souhlasím. Jsem nepřítel marketinkovému zavádění. A tvrdím, peníze nejsou na prvém místě. První místo patří způsobu žití. Je to až neskutečné, kdy kupující objede půl Evropy by mnohdy ušetřil směšnou částku. To ještě nemluvím o servisu, velké poruchovosti některých výrobků.
Odpovědět1  0
Ve stejnou dobu jsem zde měl uváděné repro ARS 850 ­( tuším cena v oné době nějakých 30 000 Kč.­). Vůbec mne nenadchly, duněly.
Odpovědět0  0
Tehdy jsem se pokoušel sestrojit kvalitní repro. Jiná možnost nebyla. A dočetl se: pro kvalitní přenos hlubokých tónů by ­" bedna ­" měla mít 2,5 x větší obsah reprodukovaného nástroje.Inu na buben, basu již slušný rozměr. Existovaly návody na umístění repro do betonových kanalizačních odpadních trubek. Uznávám zlepšení některých dnešních repro, ale obsah je stále základ. U firmy PHONAR v cenové kategorii nad 25 000 Kč jsou bedny k sobě párované ­( za podpory muzikantů ­) se stejnou chybou. Zpracované z nedunícího dřeva. Zvykl jsem si na B@W 800, ale.... Cabasse La Sphére mám stále zaposlouchané, musím uznat...TY uměly zahrát všechno. Basák 22­" atd., atd...
Odpovědět1  0
Sám bych NIKDY v TVP satelitní zpracování nechtěl. Neustálé změny na satelitech. Ještě v nedávné době postačoval jeden konvertor, nyní jich mám pět a jistě to nebude konečná.Z externího zařízení mohu nezávisle používat v dalších místnostech jakýkoliv program. Ohlížím se i na servis, k vůli závadě v satelitním příjmu bych nerad vezl TVP do servisu. atd. atd.
Odpovědět1  0
Před 2ma roky udávaná cca 30 OOO hod. Žel ne provozních, rozklad samovolný. ­( mám osobní ­-špatnou­-zkušenost s trojici telefonu na nichž postupně displeje odešly do ­" věčných lovišť ­"). Dále, problém slábnutí modré a později i R a G již dostatečně vyřešen?. Jaké možnosti jsou poříditit alespoň 60­" televizi ­( raději jenom panel ­) ve 3 D? Díky za informaci. M. Dv.
Odpovědět1  0
Má zkušenost.....konverze 2D na 3D ­( Samsung 63­" ­) při horším signálu obraz mi připadá o něco lepší ­/ ČT 24 ze sat ­/. Při kvalitním signálu ­/ BRAVA ­/ naopak podstatné zhoršení. Brýle bohužel změní barvy. ALE: 3D koncert, sport, příroda atd má opravdu něco dosebe. OPĚT ALE, uhlopříčka alespoň 50­" a i ta se je skoro malá. Porovnávám PLAZMA PANASONIC 65­", PLAZMA 63­" SAMSUNG, LED 40­" SAMSUNG. LED jednoznačně nejhorší. U tohoto posledního přístroje natočením hlavy horizontálně ­(dívání v leže ­- když mne bolí záda ­) veškerý efekt je pryč.
Odpovědět1  0
a k tomu zvuk z MP3 a jdu někam. Při pozorovacím úhlu 90% je z původních 100%, kolik procent ještě viditelných ?
Odpovědět0  0
K zamyšlení. Proč když je LCD tak ­" BAREVNĚ DOKONALÉ ­" je nutno nějakou ŽLUTOU vylepšovat ??? Jak dopadne test ? Napíše se jako u LED ­" ZÁZRAK SE NEKONÁ ­" ?????? A opět k zamyšení, jak by jste Vy lépe slušně napsali bez použití slova ­"stojí za
Odpovědět1  0
Časopis STEREO­/VIDEO 11­/2009 otestován ReelBox.Přístroj v nej. kvalitě, sestavuje se dle požadavků zákazníka...až 6 Satel. konvertorů vč. DVB T, RAM 512 MB, ­( na přání možno větší ­), HDD 320 GB S­-ATA, DVD, CD, HDTV, HDMI ATD.VGA KONNECTOR PRO lINUX , atd,atd. Více info www.reel­-multimedia.com. př. e mail zde..
Odpovědět1  0
tesla15 (98) | 11.12.201018:07|HD televize: Úvod
Proč ­" prarodiče ­" odstavujete? Mým příkladem je zákazník který mamince zakoupil o třídu lepší televizor než sobě. ­/ Před 10ti roky 100 Hz GRUNDIG cca 40 000 Kč ­/ Při vyprávění mi vyhrkly slzy. Nejenom TVP ale i ostatní bytové zařízení jí pořídil lepší než sobě. Cení si ji. Dala mu i jako vdova vysokoškolské vzdělání a nyní si jí hýčká. VZOR !
Odpovědět1  0
Dnes jsem měl chviličku k dispozici kameru 3 D v ceně cca 30 000, Vím, cena neporovnatelná. Asi bych dovolenou bez kamery 3 D neabsoloval. Procházet se památkami a pod. je nezapomenutelné. Ať chceme nebo né, pokroku nezabráníme.
Odpovědět0  0
u LED, LCD se píše o barvách. Nikde jsem se nedočetl o VĚRNÝCH barvách. Až 40% mužů snížen barvocit oproti % žen. Kdo chodí vybírat ­" zobrazovače ­"??? Málokdy se zůčastní žena. Kdy vám pustí v obchodě a vlastně kdekoliv i na výstavách něco jiného než vodu, rybičky, střílení, prostě záběry kde nemáte představu originálu. První z hodnocení je ČB obraz a končím pleťovou barvou hlavně u žen.
Film není též barevně směrodatný, vyditelný rozdíl KODAK, AGFA.... LED nemá vůbec hloubku obrazu, ztotožňuji se s příspěvkem ODSakEdo. Vyší třída PLAZEM má 12 možností doseřízení ČB a BAREV a 13 tým je GAMA. Ještě v úvahu teplota barev ­(EVROPA 6 500°K ­). Nepředstavitelný rozdíl mezi výrobním nastavením a po doseřízení.!!!! Ovšem, bez možností alespoň na porovnání s profesionálně seřízeným monitorem jste BOHUŽEL spokojeni.

Odpovědět0  0
a­) je to RGB LED který konečně dosahuje, možná i překonává barevností CRT A PLAZMU ?
b­) se stálosti barev překonává OLED ?
c­) pro dom. kino a i ostatní programy začneme od 50­" v ceně rovnající se PLAZMĚ ?
d­) pro 3D nebude potřeba brýlí, ale pohled na LCD se strany bude srovnatelný ?
e­) po chvili dívání ­(bolí mě záda­) si lehnu, na LCD 3D je při 3D obrazu viditelná ztráta
f­) životnost panelu překonává OLED ? Děkuji...
Odpovědět1  0
PŘEHLÉDL jste. Píše se o PLAZMĚ 3 D... Pro mne je tato také malá, mám prostor 3,05 m. ­/ Nóóó nevyplňte to.­/...
Odpovědět0  0
Technika neuvěřitelně dopředu. Která technologie zůstane v ­" šuplíku ­" do doby než se dosavadní zaplatí ? Tato firma AUO u nás celkem neznámá prý dělá vývoj pro mohé fy. z dálného východu. Byl bych vděčen za více info.
Odpovědět0  0
Nejvíc v současné době prodáváme PANASONIC 65­" 3D cca necelých 130 000 Kč. Při kvalitním signálu pozorovací vzdálenost 3m, při obraze 3 D s brýlemi to svádí jít ještě blíže. ­( brýle totiž některé nedostatky skryjí­). Proč tato velikost? Při malé uhlopříčce ruší rámeček obrazovky. Dle mého názoru a zkušeností se malá 3 D pro nejlepší požitek nehodí...
Odpovědět0  0
Možná zde info.. Používám ReelBox Avantgarde. Popsán ve Stereo­/ Video 11­/2009. Nechá se říci ­- nestárnoucí přístroj, stále lze doplňovat. V Německu otestován : časopis digial fernsehen 4 .2008 = sehr gut,,,, SATVISION = sehr gut 92% 5. 2008,,, INFOSAT = Vielseitigkeit sehr gut. Možno dodat bližší info.
Odpovědět0  0
Dobrý den. Týden jsem nemohl nalézt Vaší adresu. Je o ně velký zájem, v jeden den prodány 3 Ks.Nestačím doseřizovat. A co Vy? Stále a stále se nehlásíte.
Odpovědět1  0
Jak a moc bude rušivý pohled mezi displeji z pozorovací vzdálensti? Životnost se neuvádí? ?
Odpovědět0  0
Právě ověřeno: NOVA HD ze satelitu THOR vysílá kódovaně. Nicméně ze satelitu 23,5° při připadá kvalita lepší.
Odpovědět0  0
Vážím si Vás jako velkou konkurenci. Kdo z nás ji bude mít první??? Pozvete mě na posouzení kvality obrazu??? Možná by to mohl být pro mne dobrý tah za Vaše peníze pro případ že by nesplňovala mé požadavky. Předem děkuji a jsem s pozdravem M.D. senior.
Odpovědět0  0
Slibeno dodání, čekám, těším se na porovnání se Samsungem 63­" též 3 D. Zajímá mne PANEL a jeho ­" krmení ­" Satelit a podobné komponenty bych si raději ušetřil, nebývá to ­" ono nejlepší ,v případě poruchy vezete slušně velkou plazmu na výšku do servisu jenom kvůli nějakému naprogramování, vyčištění atd.
Odpovědět0  0
Pro satelitní příjem používám REELbox. Jde osadit 6ti konvertory, lze do dalších místností datovým kabelem zavést NEZÁVISLE kterýkoliv program. Přístroj nahrává bez převodníku t.j. v plné kvalitě. CD, DVD, FOTO, možno ovládat z počítače atd. PARÁDA.
Odpovědět0  0
S obrazem jsem vcelku spokojen, jen musím posečkat na ­" moji ­" hudbu ­/ osmdesátá léta­/. Zřejmě mi brzy zaplní disk.
Odpovědět0  0
Proč v Evropě získalo popularitu LCD ? Několik důvodů : Malá kvalitní plazma nelze vyrobit, většina domácností pokládala nějakých 82 cm za velikou televizi. Navíc velká TVP většinou vyžaduje dosti velkou úpravu v bytě. Další z hlediska byznysu : Samotný panel plazmy se v Evropě nevyrábí ­( k rom Panasoniku, v poslední době pro sebe v Belgii ­). Tudíž i pro nejlepší Evorpské výrobce ­( Philips, Grundig, Loewe atd. ­) byla velká závislost na dovozu panelů z dálného východu. Škodovka zásoby na 24hod., což nebylo možné zajistit.Evropští výrobci měly možnosti a ­) předzásobit se, mezitím cena spadla a prodělaly. b­) zásoby na doraz, dodávka z nějakých důvodů zpožděna, tudíž stála celá fabrika. c­) LCD se vyrábí v Evropě kdekoliv, i u nás. Tudíž, proč by se i nejlepší Evropští výrobci bránily zavádějícím informacím ve prospěch LCD. A prodavač? Dostane ­" za uši ­", když mu záíkazník odejde. Všimněte si, prodavač vysečká a potom Vám pochválí myšlenku se kterou jste přišly. A profesionalitu prodavače NEMŮŽETE vyžadovat, on tento obor není žádná legrace. Takže, PLAZMA nejméně 50­" ­( filmy 21:9
Odpovědět1  0
Testuji jej cca 3 týdny. Zkušenosti : Brýle mne nutí jít na kratší vzdálenost, 50­" na cca 2 m, běžně 2,5m. Další .. jeví se mi při 3 D malá, již ruší rámeček. Snesu s brýlemi pozorovavat cca 1 h. Takový koncert, prohlížení krajiny je opravdový zážitek. Při rychlých pohybech je znát rozmaznutí obrazu. Dobré je, mám možnost volit na TVP výběr, 2 D 3 D, Samotná plazma se mi jeví dostatečně černá.
Odpovědět0  0
Někdy v 80 letech v AR článek nad kterým jsem se zamyslel. V USA se nesmí pro armádu používat cínové spoje, zjistilo se, že lepší ­" omotávané ­" spoje. V době začínajících tištěných desek. Zákazníkům již 18 let propočítávám: cena výrobku : 3 000 t.j. cca 8 let. K té teplotě...Dost TVP nepřežije přezimování na chatě.
Odpovědět0  0
Jak tento problém řeší OLED? Začne se opět od začátku? Nedočetl jsem se. Mám dojem, hodnotící novináři neví jak se barevně dívat. Na prezentacích se nejraděj předvádí rybičky, oheň, rychlé pohyby a pod. Navíc, hodnotit bych dal pouze lidem s proměřeným zrakem na barvu.­/­/ bylo nás 20 servisních opravářů a pouze u dvou došlo ke shodě.Ostatní pro ­" jistotu ­" do barev nezasahovali.­//
Odpovědět0  0
mi připomenul mladá léta. Na všech televizních školeních ­( u barevných každý rok s přezkoušením ­) jsme volali všichni po PALu. 80tá léta nás přednášející utěšovali ­( mezi nimi i legenda ing. VÍT ­) že k tomu dojde. Čím později, tím naděje mizela, v r.1989 nám řečeno..: ­" již k tomu nedojde ­". A ejhle, 9 květen 1990 spuštěno vysílání ze Žižkova v PALu. Ještě týž večer jsem naladil a barevný obraz vychutnával. Následujíci dny mi X zákazníku volalo:­" jak je možné, já mám nyní lepší obraz.­" Panu profesorovi přeji nejen spokojené žtí hlavně ve zdraví, současně i povzbuzující zavzpomínání. M.D. 8Mhz PAL, to bylo něco.
Odpovědět0  0
Několikrát jsem ve zdejších diskuzích poukazoval...LCD nejen že neumí ČB obraz. Ono NEUMÍ ze své podstaty právě pleťovou barvu. To a pro mne bohužel, z dosti značné části mužů nevadí. ­( Mělo by to být naopak­).
Odpovědět0  0
A je to tady... Anténa ze Žižkova na DVB T2 opět HORIZONTÁL. Jsme díky BYZNYSU nepoučitelní.Jaký hlavní důvod bylo zavedení pro Prahu vertikální vysílání??? Pamatuji si nezapomenutelná slova s. JAKEŠE....­" nebudeme dělat polovodiče, počkáme a budou to CELOVODIČE ­". Nechápal jsem před několika lety ten ­" digitální pozemní kvalt ,­" kdy ani EU nás do tohoto vysílání ještě netlačila. Navíc v onu dobu naše norma 8 Mhz v PALu nejlepší na světě. Kolik lidí, hlavně důchodců bylo nuceno nakoupit zpropadené SETboxy, zřizovat nové antény, kdy tato ­" legrace­" pro někoho znamenala podstatnou neplánovanou čast důchodu. Naštěstí ještě nedošlo k plánovanému placení kartou a pod.
Odpovědět1  0
Přesně v den kdy ŽIŽKOV začal prvně vysílat jsem zprovoznil 4 x Síto. Používám jej stále na ŽÍŽKOV, CUKRÁK, STRAHOV. ­/­/ PRAHA 25km, CUKRÁK 35km.­/­/ Vyplatilo se napoprvé věnovat v onu dobu kvalitě, přešlo se na PAL. Nyní i když se signálem jsem na úrovni 90%, tak mi kvalita DVBT vyhovuje na malou TV pouze v kuchyni. V obývacím pokoji na PLAZMĚ 50­" ­( musím do větší ­) převážně SATELIT v HDTV. Dnes jsem naladil pokusné vysílání 3D na popud zdejšího článku SAMSUNG ­- ASTRA 23,5°. Nastupuje v kvalitě a počtu programu jenom a jenom SATELIT. TECHNIKA jde rychle kupředu, začíná mi 4 konvertorová parabola být málo...Před cca 30lety jsem byl unešen 11 satel. programy na parabolu 180 cm. Dnes vše berem za samozřejmost...
Odpovědět0  0
Doposud jsem nedostal vyjádření. Dovoluji se připomenout. Jedná se mi o barevné doseřízení PLAZMY TX­-P50G20E. Pořídil jsem ji, žel barevně mi VŮBEC nevyhovuje. I ČB jde do zelena. V manualu oproti jiným v této cenové kategorii PANAS. není zmínka. Trochu mám obavy, že stím již výrobce nepočítá. Nemohu se dopídit o nějaké možnosti kódem. Bude se mnou o tomto problému někdo alespoň ze zastoupení diskutovat? Děkuji za odpověď. M.D. ­( PIONEER PDP­-LX5090 ani po dvou letech nepřekonán ?­).
Odpovědět0  0
REELbox se sestavuje na přání zákazníka ­( ovšem že né v márketech nebo přes internet­) Lze osadit voliči DVB T, DVB S, volit velikost HARdisku, osadit BLUErey, lze voliče oddělit na.př. na půdu nebo poblíž paraboly, datovým kabelem do jednotlivých místností a to i v kvalitě HDTV, ovládat z počítače atd.
Odpovědět0  0
Je u této 50­" plazmy možnost nastavovat jednotlivé barvy??? Docela mne mrzí, málokdo se u barevného přijímače zabývá věrnosti barev. Případně ­( skoro pochybuji o možnosti ­) je to ve 4 či 6 barvách?. U mne je to jedno z hlavních měřítek. Nevěrné barvy jako nevěrná žena??? Předem děkuji... Používá dálný východ ještě 4 500 K?
Odpovědět0  0