www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Televize Nokia jdou proti proudu. Nová Android TV měří jen 24 palců

Televize Nokia jdou proti proudu. Nová Android TV měří jen 24 palců
, , aktualita
Rakouská firma StreamView rozšířila svou nabídka chytrých televizí s logem Nokia. Nejnovější 24palcový model překvapí operačním systémem Android TV, který se dosud objevoval hlavně v televizích s větší úhlopříčkou. Vadou na kráse je cena.
K oblíbeným
reklama
Koncem loňského roku se na evropský trh dostaly televizory Nokia. Slavná firma, kterou známe hlavně z mobilních telefonů, totiž své logo půjčila rakouskému výrobci StreamView. Kromě TV boxu bylo výsledkem také sedm modelů chytrých televizí s úhlopříčkami 32 až 75 palců. Nyní byla do nabídka přidána osmá novinka, která tentokrát potěší zájemce o velmi kompaktní televizi s Android TV. Nokia Smart TV 2400A totiž kombinuje úhlopříčku 24 palců s operačním systémem od Googlu, což se příliš nevidí. Televize s touto obrazovkou obvykle postrádají připojení k internetu a podporu aplikací. A pokud je k dispozici nějaký operační systém, obvykle se jedná o nějakou linuxovou platformu s omezenými možnostmi.
 
 
Nokia Smart TV 2400A se díky svým rozměrům, které hravě překonají i mnohé počítačové monitory, hodí jako druhá televize do kuchyně, ložnice, dětského pokoje nebo dokonce karavanu – v takovém případě přijde vhod možnost napájení pomocí 12V vstupu. Diváci přitom nepřijdou o přístup k Netflixu a obdobným službám pro streamování videa. Další aplikace lze stahovat z Obchodu Play. Nechybí ani hlasové ovládání pomocí Asistenta Google nebo streamování obsahu přes zabudovaný Chromecast. Stejně jako u větších modelů nechybí ani dálkový ovladač využívající technologii Bluetooth. Vybaven je samostatnými tlačítky pro Netflix a YouTube, integrovaným mikrofonem a podsvícením.
 
Nová LCD TV kombinuje zmiňovanou úhlopříčku 24 palců (neboli 60 cm) s rozlišením 1366 x 768 pixelů (HD Ready). Zařízení je kompatibilní s formátem HDR10, ale žádný velký rozdíl v obrazové kvalitě nečekejte. K dispozici je dvoupásmové Wi-Fi a Bluetooth 4.2. O konektivitu se dále stará trojice portů HDMI (jeden z nich s ARC) nebo dvojice portů USB 2.0. Trojitý tuner umožňuje příjem DVB-T2, DVB-S2 a DVB-C. Nokia Smart TV 2400A je k dostání na oficiálních stránkách s cenovkou 299 eur, v přepočtu 7 800 Kč. V ceně je doručení kamkoliv v EU. Za tuto částku seženete i mnohem lepší televize bez ohledu na operační systém. Alternativou na českém trhu může být Toshiba 24WA2063DG s Android TV za cenu kolem 5 000 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“ Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“
Na českém trhu se začal prodávat malý a cenově dostupný televizor Sharp LC-24DHG5112E, který nijak neuchvátí kvalitou obrazu a dokonce postrádá chytré funkce. Zvládne ovšem přehrát vaší kolekci DVD, aniž byste potřebovali další zařízení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp
Je třeba se mít na pozoru. Útočníci, kteří z uživatelů chtějí vymámit peníze, číhají všude. Na Google Play to byla podvodná aplikace FlixOnline, která měla údajně nabízet předplatné Netflixu zdarma. Nepřekvapivě tomu tak nebylo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností
Rozjezd 8K TV je zatím velmi pomalý, ale v následujících letech by se měly dostat do desítek milionů domácností po celém světě. Přispějí k tomu také nižší ceny těchto televizorů. Analytici tvrdí, že lídry se stanou Severní Amerika a Čína.
8.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony Bravia XR: aktualizace s VRR až na podzim a plná propustnost HDMI 2.1? Sony Bravia XR: aktualizace s VRR až na podzim a plná propustnost HDMI 2.1?
Podle čínského zdroje by měly letošní televizory Bravia XR využívat HDMI 2.1 s plnou propustností 48 Gb/s. Na podporu variabilní obnovovací frekvence (VRR) si majitelé jeětě počkají, neboť aktualizace je údajně plánována na podzim 2021.
8.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik