Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televize Nokia jdou proti proudu. Nová Android TV měří jen 24 palců

1.4.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Rakouská firma StreamView rozšířila svou nabídka chytrých televizí s logem Nokia. Nejnovější 24palcový model překvapí operačním systémem Android TV, který se dosud objevoval hlavně v televizích s větší úhlopříčkou. Vadou na kráse je cena.
Koncem loňského roku se na evropský trh dostaly televizory Nokia. Slavná firma, kterou známe hlavně z mobilních telefonů, totiž své logo půjčila rakouskému výrobci StreamView. Kromě TV boxu bylo výsledkem také sedm modelů chytrých televizí s úhlopříčkami 32 až 75 palců. Nyní byla do nabídka přidána osmá novinka, která tentokrát potěší zájemce o velmi kompaktní televizi s Android TV. Nokia Smart TV 2400A totiž kombinuje úhlopříčku 24 palců s operačním systémem od Googlu, což se příliš nevidí. Televize s touto obrazovkou obvykle postrádají připojení k internetu a podporu aplikací. A pokud je k dispozici nějaký operační systém, obvykle se jedná o nějakou linuxovou platformu s omezenými možnostmi.
 
 
Nokia Smart TV 2400A se díky svým rozměrům, které hravě překonají i mnohé počítačové monitory, hodí jako druhá televize do kuchyně, ložnice, dětského pokoje nebo dokonce karavanu – v takovém případě přijde vhod možnost napájení pomocí 12V vstupu. Diváci přitom nepřijdou o přístup k Netflixu a obdobným službám pro streamování videa. Další aplikace lze stahovat z Obchodu Play. Nechybí ani hlasové ovládání pomocí Asistenta Google nebo streamování obsahu přes zabudovaný Chromecast. Stejně jako u větších modelů nechybí ani dálkový ovladač využívající technologii Bluetooth. Vybaven je samostatnými tlačítky pro Netflix a YouTube, integrovaným mikrofonem a podsvícením.
 
Nová LCD TV kombinuje zmiňovanou úhlopříčku 24 palců (neboli 60 cm) s rozlišením 1366 x 768 pixelů (HD Ready). Zařízení je kompatibilní s formátem HDR10, ale žádný velký rozdíl v obrazové kvalitě nečekejte. K dispozici je dvoupásmové Wi-Fi a Bluetooth 4.2. O konektivitu se dále stará trojice portů HDMI (jeden z nich s ARC) nebo dvojice portů USB 2.0. Trojitý tuner umožňuje příjem DVB-T2, DVB-S2 a DVB-C. Nokia Smart TV 2400A je k dostání na oficiálních stránkách s cenovkou 299 eur, v přepočtu 7 800 Kč. V ceně je doručení kamkoliv v EU. Za tuto částku seženete i mnohem lepší televize bez ohledu na operační systém. Alternativou na českém trhu může být Toshiba 24WA2063DG s Android TV za cenu kolem 5 000 Kč.