www.tvfreak.cz
>
>
>

Televize LG jsou v ohrožení. Hackeři nad nimi mohou snadno převzít kontrolu

Televize LG jsou v ohrožení. Hackeři nad nimi mohou snadno převzít kontrolu
, , aktualita
Všechny televize LG s webOS by mohly být ohroženy nedávno objevenou bezpečnostní chybou. Útočníkovi by měl stačit jediný škodlivý link, aby získal kompletní přístup k televizoru. Jedinou ochranou je zatím odpojení od internetu.
K oblíbeným
reklama
S tím, jak se stále více zařízení stává „chytrými“, se objevují nové příležitosti pro útočníky. Připojení k internetu může znamenat riziko také pro televizory. Na jedné straně jsou výrobci, kteří sbírají informace o uživatelích a začínají do svých televizí stále častěji zapojovat reklamu. Nedávno začalo LG testovat další z reklamních formátů, ale vzhledem k rozšíření webOS na televizory třetích stran lze očekávat, že reklama bude spíše přibývat. Ani konkurenční Samsung nezůstává pozadu. Reklamy nelze uživatelsky vypnout, takže je nutné využívat různé kličky. Aby toho nebylo málo, máme tady také útočníky, kteří mohou Smart TV využít k získání citlivých informací nebo ovládnutí jiných zařízení v domácnosti.
 
 
David Buchanan nedávno objevil chybu, která by měla umožnit napadení jakéhokoliv novějšího televizoru LG – stačí, aby byl na platformě webOS a připojen k internetu. Útočníkovi stačí, aby zaslal škodlivý odkaz na jakékoliv zařízení ve stejné domácí síti. Teoreticky může jít o odkaz poslaný např. přes e-mail, který uživatel otevře v libovolném webovém prohlížeči ve svém smartphonu nebo počítači. Následně se spustí řetězec příkazů RootMyTV, díky čemuž útočník získá přístup k právům správce v operačním systému webOS. To je velmi závažný problém, neboť hacker si následně může dělat, co se mu zlíbí.
 
Ačkoliv nástroj RootMyTV může být užitečný pro vývojáře nebo kutily, v rukou neoprávněné osoby se z této nevinné hračky stává nebezpečná zbraň. Zatím je k dispozici pouze předčasná verze, ale vývoj nástroje stále probíhá. Jeho výhodou (a zároveň největší hrozbou) je možnost instalace jedním kliknutí přes webový prohlížeč. Prozatím nebyly zaznamenány případy, že by tuto chybu v televizorech LG někdo skutečně zneužil. Jihokorejský výrobce se zatím k problému nevyjádřil, ale doufejme, že v budoucnu zlepší zabezpečení svých Smart TV. Uživatelé zatím nemají k dispozici žádný způsob, jak se potenciálnímu útoku bránit  – jedině televizor odpojit od internetu.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Logitech končí s univerzálními dálkovými ovladači Harmony Logitech končí s univerzálními dálkovými ovladači Harmony
Logitech potvrdil, že končí s výrobou univerzálních dálkových ovladačů z řady Harmony. Na trhu zůstanou do vyprodání zásob, ale jejich podpora bude pokračovat i nadále. O konci ovladačů se spekulovalo již dříve.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček
Netflix získal exkluzivní práva streamovat na své platformě nadcházející filmy od Sony Pictures. Týká se to titulů jako Morbius, Uncharted nebo pokračování Spider-Mana. Smlouva platí 5 let a týká se pouze USA.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“ Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“
Na českém trhu se začal prodávat malý a cenově dostupný televizor Sharp LC-24DHG5112E, který nijak neuchvátí kvalitou obrazu a dokonce postrádá chytré funkce. Zvládne ovšem přehrát vaší kolekci DVD, aniž byste potřebovali další zařízení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp
Je třeba se mít na pozoru. Útočníci, kteří z uživatelů chtějí vymámit peníze, číhají všude. Na Google Play to byla podvodná aplikace FlixOnline, která měla údajně nabízet předplatné Netflixu zdarma. Nepřekvapivě tomu tak nebylo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala