Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televize jako tablet a další koncepty Loewe

16.9.2013, Pavel Zubatý, aktualita
Podobně jako v minulých letech nesměly ani na letošním IFA chybět designové koncepty Loewe z oblasti audiovizuální techniky. Mezi kreativními počiny nechyběla televize pověšená na šatní tyči, televize na kolejnici ani kříženec televize s tabletem.
Podobně jako v letech 2010, 2011 a 2012 byla i na letošním IFA část stánku Loewe věnována designovým konceptům. Nejedná se o nic jiného než o jednoduchou formu průzkumu. Zájem návštěvníků zde indikuje, které koncepty má význam použít v reálných produktech.Je libo televizi na ramínku?


První designový koncept je zachycen na obrázku výše. Televize a samostatný reproduktor jsou zavěšeny na pevnější šatní tyči podobně jako ramínka s kabáty. Zatím se sice jedná o pouhý koncept, ale též možnou alternativu ke konvenčním stojanům nebo upevnění na zeď. Oba přístroje jsou pohyblivé a bezdrátové až na přívodní šňůru.TV Loewe na kolejnici


Další koncept připomíná zasouvací dveře. Televize je zde umístěna na kolejnici v nábytku. Posouvá se jemným zatlačením doleva nebo doprava. V případě konceptu se jedná o umístění nízko při zemi. Neznamená to však, že by celou konstrukci nešlo zabudovat do nábytku v libovolné výšce. Ve hře je i použití točité kolejnice.Televize jako přerostlý tablet


Na stánku Loewe nechybělo ani zařízení, které svým způsobem kombinuje televizi a tablet. Na jednu stranu připomíná moderní tablet PC. Jeho rozměry jej však předurčují pouze k omezenému přenášení v rámci interiéru. Podobně jako u visací televize ani zde nechyběl samostatný reproduktor. Jako doplněk televize byl vyveden ve stejné dřevní úpravě s držadlem nahoře.IR čidlo ovladače jako kulovité těžítko (nad pravým horním rohem obrazovky)


Možná si říkáte, co znamená piedestal s nápisem Loewe Modularity, který je vidět na první fotce. Vystavené „krabičky“ nejsou nic jiného než multimediální centra a streamovací zařízení. Nejedná se o nic nového, ale demonstraci bezdrátového připojení prototypů k centrálnímu hubu. Podle Loewe patří dráty do muzea.

Zdroj: FlatpanelsHD