Hned první z nich byl první elektronický televizor, který představil německý fyzik Manfred von Ardenne na 8. Berlínské radio show, konané 21. srpna 1931 (přitom první zmínku o přístroji přinesly New York Times už pět dní předtím). Manfred von Ardenne přitom využil lehce dostupné součástky, jako jsou katodové výbojky. Ty byly použity poprvé jak pro reprodukci, tak i záznam. Původní geniálně jednoduchý design umožnil postupné vylepšování obrazovek až do podoby známé z přelomu tisíciletí.

Manfred von Ardenne (vpravo) měl vazby na zakladatele Loewe (vlevo Dr. S. Loewe),
což přispělo ke vzniku a rozšíření elektronické TV, Zdroj: radiomuseum.org
Od r. 1933 pak byla elektronická TV připravena na masovou výrobu a mohla tak pohřbít tehdejší neperspektivní mechanický typ. Vše pak zpozdila válka a televizní vysílání tak mohlo v Německu začít až v roce 1952, kdy Loewe přišla s modelem Iris. Firma neotálela ani s úvodem barevné TV, ani první evropské stereo televize v r. 1981. O čtyři roky později vyšel model Art 1, který kladl důraz na technologii i design. Plazmový Loewe Spheros z roku 1998 pak patřil k prvním televizorům s plochou obrazovkou.

První elektronická TV (1931).
Za zmínku stojí i CS 1 z roku 1995, který byl údajně první recyklovatelnou televizní sestavou na světě. Od r. 2006 jsou všechny produkty Loewe vyráběny v souladu se směrnicí RoHS EU. Firma se dále zavázala k Bavorské environmentální dohodě, podle níž musí být 99% všeho odpadu recyklováno. Třešničkou na zeleném dortu je potom řízení výroby v souladu s ISO 14001. Podnik proto nesmí plýtvat přírodními zdroji, je omezeno použití látek poškozujících životní prostředí (jak v použitých materiálech, tak při výrobě jako takové) a k tomu Loewe slibuje dlouhou životnost svých výrobků.

Loewe Iris (1952) - jeden z prvních sériově vyráběných televizorů.