Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TCL uvádí otočný televizor se zaoblenými rohy

14.4.2020, Jáchym Šlik, aktualita
TCL Xess A200 Pro je označení nového televizoru, který zamířil na čínský trh. Neobvyklý je svou konstrukcí, která umožňuje sledování na výšku či na šířku. U smartphonů se TV inspirovala také zaoblenými rohy.
Před rokem Samsung představil The Sero, první televizor na světě, který lze otočit horizontálně i vertikálně. Nyní se přidává další výrobce, který představil otočný televizor. TCL Xess A200 Pro usnadňuje sledování obsahu pořízeného na výšku. Ano, i taková videa se stále objevují a naopak by se jich v budoucnu mohlo objevit ještě více. Kromě služeb jako Instagram nebo Snapchat se totiž objevila také služba pro streamování videa Quibi, která produkuje filmy a seriály s možností sledování na výšku. Krátkých snímků natočených vertikálně ovšem vzniká více, dokonce mají i svůj vlastní festival, v Rusku potom vzniká dokonce první celovečerní film v tomto formátu.
 
 
Vertikálně orientovaný televizor se hodí také pro zrcadlení displeje smartphonu, naopak pro sledování televizního vysílání nebo naprosté většiny filmů bude vhodné obrazovku otočit horizontálně. Novinka od TCL se vyznačuje ještě jednou zvláštnosti, kterou se výrobce nejspíš rovněž inspiroval u chytrých telefonů. Jedná se o zaoblené rohy obrazovky, které patrně nemají žádný jiný význam než estetický. Někteří diváci ovšem budou nespokojení, neboť obsah na obrazovce může být v rozích mírně oříznut, filmaři totiž s ničím takovým pochopitelně nepočítají. Po designové stránce se televizor skládá ze dvou prvků – čtvercové základny pokryté modrou tkaninou a samotné obrazovky. Pomocí kovového stojanu lze tento model umístit na zem, případně po jeho demontování připevnit na zeď.
 
 
TCL Xess A200 Pro využívá 55" LCD panel s rozlišením 4K Ultra HD, obnovovací frekvencí 60 Hz a maximálním jasem 400 nitů. Obrazový procesor nabízí běžné funkce pro vylepšení obrazu, z hlediska zvuku potom tento model obsahuje dvojici 20W reproduktorů od společnosti Onkyo a podporuje formát Dolby Atmos. K ovládání lze využít hlasové povely, díky dvěma integrovaným mikrofonům dokonce i zcela bez dálkového ovladače. Výrobce použil platformu Android TV, kterou pohání čtyřjádrový procesor MediaTek se 3GB RAM a 32GB úložištěm. Prozatím byl televizor potvrzen pouze na čínském trhu, kde se začne zanedlouho prodávat za 5 999 juanů, v přepočtu bezmála 21 tisíc korun.
 
Zdroj: HDblog.it