www.tvfreak.cz
>
>
>

TCL uvádí otočný televizor se zaoblenými rohy

TCL uvádí otočný televizor se zaoblenými rohy
, , aktualita
TCL Xess A200 Pro je označení nového televizoru, který zamířil na čínský trh. Neobvyklý je svou konstrukcí, která umožňuje sledování na výšku či na šířku. U smartphonů se TV inspirovala také zaoblenými rohy.
K oblíbeným
reklama
Před rokem Samsung představil The Sero, první televizor na světě, který lze otočit horizontálně i vertikálně. Nyní se přidává další výrobce, který představil otočný televizor. TCL Xess A200 Pro usnadňuje sledování obsahu pořízeného na výšku. Ano, i taková videa se stále objevují a naopak by se jich v budoucnu mohlo objevit ještě více. Kromě služeb jako Instagram nebo Snapchat se totiž objevila také služba pro streamování videa Quibi, která produkuje filmy a seriály s možností sledování na výšku. Krátkých snímků natočených vertikálně ovšem vzniká více, dokonce mají i svůj vlastní festival, v Rusku potom vzniká dokonce první celovečerní film v tomto formátu.
 
 
Vertikálně orientovaný televizor se hodí také pro zrcadlení displeje smartphonu, naopak pro sledování televizního vysílání nebo naprosté většiny filmů bude vhodné obrazovku otočit horizontálně. Novinka od TCL se vyznačuje ještě jednou zvláštnosti, kterou se výrobce nejspíš rovněž inspiroval u chytrých telefonů. Jedná se o zaoblené rohy obrazovky, které patrně nemají žádný jiný význam než estetický. Někteří diváci ovšem budou nespokojení, neboť obsah na obrazovce může být v rozích mírně oříznut, filmaři totiž s ničím takovým pochopitelně nepočítají. Po designové stránce se televizor skládá ze dvou prvků – čtvercové základny pokryté modrou tkaninou a samotné obrazovky. Pomocí kovového stojanu lze tento model umístit na zem, případně po jeho demontování připevnit na zeď.
 
 
TCL Xess A200 Pro využívá 55" LCD panel s rozlišením 4K Ultra HD, obnovovací frekvencí 60 Hz a maximálním jasem 400 nitů. Obrazový procesor nabízí běžné funkce pro vylepšení obrazu, z hlediska zvuku potom tento model obsahuje dvojici 20W reproduktorů od společnosti Onkyo a podporuje formát Dolby Atmos. K ovládání lze využít hlasové povely, díky dvěma integrovaným mikrofonům dokonce i zcela bez dálkového ovladače. Výrobce použil platformu Android TV, kterou pohání čtyřjádrový procesor MediaTek se 3GB RAM a 32GB úložištěm. Prozatím byl televizor potvrzen pouze na čínském trhu, kde se začne zanedlouho prodávat za 5 999 juanů, v přepočtu bezmála 21 tisíc korun.
 
Zdroj: HDblog.it


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu
LG oznámilo, že se na trh brzy dostanou nové LCD TV z řad Nano a UN. Jedná se převážně o modely střední třídy, které jsou vybaveny AirPlay 2 a novou verzí webOS. Prodej se se již pomalu rozjíždí na evropských trzích.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10 Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10
Do čínských e-shopů se nedávno dostalo další multimediální centrum za pár desítek dolarů, které používá nejnovější Android 10. Od předchozí verze zařízení se jinak neliší, o pohon se tedy opět stará procesor Rockchip RK3318.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace
Program Netflix Recommended TV označuje televize, které splňují požadavky stanovené Netflixem a jsou vhodné pro sledování obsahu z této platformy. Letos byla mezi podmínky přidána podpora interaktivních pořadů. Jaké televize tedy Netflix doporučuje?
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena
První televizory od čínské značky Realme se snaží konkurenci zničit hlavně cenou. Bezrámečkový design, solidní ozvučení i Android TV nejsou v daném segmentu samozřejmostí, proto se muselo šetřit někde jinde. Dostupnost zatím byla potvrzena jen v Indii.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
26.5.2020, aktualita, Milan Šurkala