Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizor The Sero od Samsungu lze otočit na výšku

29.4.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung představil svůj první televizor, který je možné používat ve vertikálním i horizontálním formátu. Cílí hlavně mladší generace, které vyrůstají se smartphonem v ruce. Proč by ovšem mělo dávat smysl otáčet televizi na výšku?
Všechny dnešní televizory jsou orientovány horizontálně a skoro nikdo z nás nepřemýšlí, proč by tomu mělo být jinak. Přece jen ve formátu na šířku vzniká prakticky veškerý obsah, který na televizorech sledujeme. Přesto Samsung tvrdí, že smysl dávají i televizory orientované na výšku. Především pro tzv. mileniály či generaci Y, která si nedovede představit život bez smartphonu. Po většinu času totiž chytrý telefon držíme na výšku a mnohdy v této orientaci také vytváříme obsah. Nejmarkantnější je to u Instagram Stories, Snapchatu a podobných služeb, kde jde hlavně o rychlé sdílení zážitků s přáteli, proto není překvapující, že takové fotky a videa mají vertikální orientaci.
 
 
Na výšku nebo na šířku? To si  divák může vybrat sám podle sledovaného obsahu
 
Výsledkem je nový koncept televizoru The Sero, který Samsung představil na domácím trhu. Tento model je vybaven stylovým stojánkem, ale zaujme především možností otáčení obrazovky. Kromě horizontálního formátu, který je vhodný pro sledování filmů a televizního vysílání, lze obrazovku otočit do vertikální polohy. V takovém formátu se televize hodí pro zrcadlení displeje smartphonu. Samotné spárování obou zařízení by mělo být ještě jednodušší zásluhou bezdrátové technologie NFC, postačí tedy pouhé přiložení telefonu do blízkosti televizoru.
 
The Sero patří do řady lifestylových televizí jako The Frame nebo The Serif
 
K dispozici je 4.1kanálový audio systém se 40W výstupem, přičemž reproduktory lze využít i k poslechu hudby při vypnuté obrazovce. Nechybí ani virtuální asistent Bixby, který usnadňuje ovládání. O samotné obrazovce toho mnoho nevíme. Využívá známou technologii QLED, tedy LCD vylepšené o kvantové tečky, a její úhlopříčka činí 43 palců. O rozlišení se výrobce nezmiňuje, ale můžeme předpokládat použití panelu 4K Ultra HD. The Sero se dostane na jihokorejský trh už v květnu a stát bude v přepočtu asi 37 tisíc korun. Mezinárodní dostupnost zatím nebyla potvrzena.