www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Televizor The Sero od Samsungu lze otočit na výšku

Televizor The Sero od Samsungu lze otočit na výšku
, , aktualita
Samsung představil svůj první televizor, který je možné používat ve vertikálním i horizontálním formátu. Cílí hlavně mladší generace, které vyrůstají se smartphonem v ruce. Proč by ovšem mělo dávat smysl otáčet televizi na výšku?
K oblíbeným
reklama
Všechny dnešní televizory jsou orientovány horizontálně a skoro nikdo z nás nepřemýšlí, proč by tomu mělo být jinak. Přece jen ve formátu na šířku vzniká prakticky veškerý obsah, který na televizorech sledujeme. Přesto Samsung tvrdí, že smysl dávají i televizory orientované na výšku. Především pro tzv. mileniály či generaci Y, která si nedovede představit život bez smartphonu. Po většinu času totiž chytrý telefon držíme na výšku a mnohdy v této orientaci také vytváříme obsah. Nejmarkantnější je to u Instagram Stories, Snapchatu a podobných služeb, kde jde hlavně o rychlé sdílení zážitků s přáteli, proto není překvapující, že takové fotky a videa mají vertikální orientaci.
 
 
Na výšku nebo na šířku? To si  divák může vybrat sám podle sledovaného obsahu
 
Výsledkem je nový koncept televizoru The Sero, který Samsung představil na domácím trhu. Tento model je vybaven stylovým stojánkem, ale zaujme především možností otáčení obrazovky. Kromě horizontálního formátu, který je vhodný pro sledování filmů a televizního vysílání, lze obrazovku otočit do vertikální polohy. V takovém formátu se televize hodí pro zrcadlení displeje smartphonu. Samotné spárování obou zařízení by mělo být ještě jednodušší zásluhou bezdrátové technologie NFC, postačí tedy pouhé přiložení telefonu do blízkosti televizoru.
 
The Sero patří do řady lifestylových televizí jako The Frame nebo The Serif
 
K dispozici je 4.1kanálový audio systém se 40W výstupem, přičemž reproduktory lze využít i k poslechu hudby při vypnuté obrazovce. Nechybí ani virtuální asistent Bixby, který usnadňuje ovládání. O samotné obrazovce toho mnoho nevíme. Využívá známou technologii QLED, tedy LCD vylepšené o kvantové tečky, a její úhlopříčka činí 43 palců. O rozlišení se výrobce nezmiňuje, ale můžeme předpokládat použití panelu 4K Ultra HD. The Sero se dostane na jihokorejský trh už v květnu a stát bude v přepočtu asi 37 tisíc korun. Mezinárodní dostupnost zatím nebyla potvrzena.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Shutterstock uvedl Elements, knihovnu s filmovými efekty Shutterstock uvedl Elements, knihovnu s filmovými efekty
Fotobanka Shutterstock už nějakou dobu nabízí prodej videoklipů, svůj záběr ale dále rozšiřuje. Tentokrát totiž spouští funkci Elements, která bude nabízet nejen profesionálům nejrůznější vizuální efekty pro filmy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Zoner Photo Studio X: obstojí i jako střihový software? Zoner Photo Studio X: obstojí i jako střihový software?
Zoner Photo Studio X je sice už dle svého názvu software určený pro správu a editaci fotografií, v posledních verzích se ale začaly rozšiřovat i schopnosti editace videa a podporuje dokonce i H.265. Obstojí jako střihový software?
15.7.2019, recenze, Milan Šurkala
Spider-Man: Daleko od domova - marvelovka, jak má být Spider-Man: Daleko od domova - marvelovka, jak má být
V těchto dnech do kin vlétl nový díl Spider-Mana s podtitulem Daleko od domova (Far From Home) a my přinášíme jeho recenzi. Peter Parker se vydá na školní výlet po Evropě, jenže elementálové mu zhatí klidnou dovolenou. Nebudou však jediní.
5.7.2019, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Netflix ukázal snímky ze svého Zaklínače (The Witcher) Netflix ukázal snímky ze svého Zaklínače (The Witcher)
Legendární Zaklínač (The Witcher) Andrzeje Sapkowskeho se dočká dalšího seriálového zpracování. Tentokrát se o něj postará streamovací služba Netflix, která o něm více pohovoří na následujícím Comic Conu.
2.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Rim of the World: když se Netflix zblázní Rim of the World: když se Netflix zblázní
Netflix vypustil do světa další sci-fi snímek. Tentokrát se o záchranu celého světa před invazí mimozemšťanů postarají čtyři děti na letním táboře. Bude film natočen stejně uhozeně, jako zní jeho zápletka?
2.7.2019, recenze, Milan Šurkala2 komentáře