www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Televizor The Sero od Samsungu lze otočit na výšku

Televizor The Sero od Samsungu lze otočit na výšku
, , aktualita
Samsung představil svůj první televizor, který je možné používat ve vertikálním i horizontálním formátu. Cílí hlavně mladší generace, které vyrůstají se smartphonem v ruce. Proč by ovšem mělo dávat smysl otáčet televizi na výšku?
K oblíbeným
reklama
Všechny dnešní televizory jsou orientovány horizontálně a skoro nikdo z nás nepřemýšlí, proč by tomu mělo být jinak. Přece jen ve formátu na šířku vzniká prakticky veškerý obsah, který na televizorech sledujeme. Přesto Samsung tvrdí, že smysl dávají i televizory orientované na výšku. Především pro tzv. mileniály či generaci Y, která si nedovede představit život bez smartphonu. Po většinu času totiž chytrý telefon držíme na výšku a mnohdy v této orientaci také vytváříme obsah. Nejmarkantnější je to u Instagram Stories, Snapchatu a podobných služeb, kde jde hlavně o rychlé sdílení zážitků s přáteli, proto není překvapující, že takové fotky a videa mají vertikální orientaci.
 
 
Na výšku nebo na šířku? To si  divák může vybrat sám podle sledovaného obsahu
 
Výsledkem je nový koncept televizoru The Sero, který Samsung představil na domácím trhu. Tento model je vybaven stylovým stojánkem, ale zaujme především možností otáčení obrazovky. Kromě horizontálního formátu, který je vhodný pro sledování filmů a televizního vysílání, lze obrazovku otočit do vertikální polohy. V takovém formátu se televize hodí pro zrcadlení displeje smartphonu. Samotné spárování obou zařízení by mělo být ještě jednodušší zásluhou bezdrátové technologie NFC, postačí tedy pouhé přiložení telefonu do blízkosti televizoru.
 
The Sero patří do řady lifestylových televizí jako The Frame nebo The Serif
 
K dispozici je 4.1kanálový audio systém se 40W výstupem, přičemž reproduktory lze využít i k poslechu hudby při vypnuté obrazovce. Nechybí ani virtuální asistent Bixby, který usnadňuje ovládání. O samotné obrazovce toho mnoho nevíme. Využívá známou technologii QLED, tedy LCD vylepšené o kvantové tečky, a její úhlopříčka činí 43 palců. O rozlišení se výrobce nezmiňuje, ale můžeme předpokládat použití panelu 4K Ultra HD. The Sero se dostane na jihokorejský trh už v květnu a stát bude v přepočtu asi 37 tisíc korun. Mezinárodní dostupnost zatím nebyla potvrzena.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Disney+ zamíří do Evropy dříve, než se čekalo Disney+ zamíří do Evropy dříve, než se čekalo
Disney+ je v USA poměrně úspěšnou streamovací službou. Přináší např. marvelovky nebo Star Wars, nicméně v Evropě dosud nebyla dostupná. To se ale brzy změní a objeví se tu o trochu dříve, než se čekalo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic uvedl 4K60p kamery HC-X1500 a HC-X2000 s 24× zoomem Panasonic uvedl 4K60p kamery HC-X1500 a HC-X2000 s 24× zoomem
V nabídce videokamer společnosti Panasonic se objevují dva nové modely HC-X1500 a HC-X2000. Oba dva mají objektiv s 24× optickým zoomem a potěší také schopností záznamu ve 4K rozlišení při 60p.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
NBC uvede streamovací službu Peacock zdarma, za $5 i za $10 NBC uvede streamovací službu Peacock zdarma, za $5 i za $10
Streamovacích služeb není asi nikdy dost, a tak televize NBC brzy uvede svou vlastní. Ta ponese název Peacock a bude možné ji sledovat i zdarma. Pokud ale zaplatíte, dostanete lepší služby, více obsahu a můžete se i zbavit reklam.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Black Widow od Marvela má další trailer Black Widow od Marvela má další trailer
Marvel uvolnil další trailer na film Black Widow, který zamíří do kin v květnu letošního roku. Zatímco ten minulý více napovídal o minulosti Natashy Romanoff, tentokrát se dozvíme více i o hlavním protivníkovi.
14.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic HZ2000: televize s podporou Filmmaker Mode Panasonic HZ2000: televize s podporou Filmmaker Mode
Nová OLED televize Panasonic HZ2000 přináší hollywoodskou kvalitu obrazu do obýváku díky podpoře Dolby Vision IQ a Filmmaker Mode, který umožňuje zobrazit film tak, jak to chtěli tvůrci filmu a ne výrobce televize.
14.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář