www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Televizor The Sero od Samsungu lze otočit na výšku

Televizor The Sero od Samsungu lze otočit na výšku
, , aktualita
Samsung představil svůj první televizor, který je možné používat ve vertikálním i horizontálním formátu. Cílí hlavně mladší generace, které vyrůstají se smartphonem v ruce. Proč by ovšem mělo dávat smysl otáčet televizi na výšku?
K oblíbeným
reklama
Všechny dnešní televizory jsou orientovány horizontálně a skoro nikdo z nás nepřemýšlí, proč by tomu mělo být jinak. Přece jen ve formátu na šířku vzniká prakticky veškerý obsah, který na televizorech sledujeme. Přesto Samsung tvrdí, že smysl dávají i televizory orientované na výšku. Především pro tzv. mileniály či generaci Y, která si nedovede představit život bez smartphonu. Po většinu času totiž chytrý telefon držíme na výšku a mnohdy v této orientaci také vytváříme obsah. Nejmarkantnější je to u Instagram Stories, Snapchatu a podobných služeb, kde jde hlavně o rychlé sdílení zážitků s přáteli, proto není překvapující, že takové fotky a videa mají vertikální orientaci.
 
 
Na výšku nebo na šířku? To si  divák může vybrat sám podle sledovaného obsahu
 
Výsledkem je nový koncept televizoru The Sero, který Samsung představil na domácím trhu. Tento model je vybaven stylovým stojánkem, ale zaujme především možností otáčení obrazovky. Kromě horizontálního formátu, který je vhodný pro sledování filmů a televizního vysílání, lze obrazovku otočit do vertikální polohy. V takovém formátu se televize hodí pro zrcadlení displeje smartphonu. Samotné spárování obou zařízení by mělo být ještě jednodušší zásluhou bezdrátové technologie NFC, postačí tedy pouhé přiložení telefonu do blízkosti televizoru.
 
The Sero patří do řady lifestylových televizí jako The Frame nebo The Serif
 
K dispozici je 4.1kanálový audio systém se 40W výstupem, přičemž reproduktory lze využít i k poslechu hudby při vypnuté obrazovce. Nechybí ani virtuální asistent Bixby, který usnadňuje ovládání. O samotné obrazovce toho mnoho nevíme. Využívá známou technologii QLED, tedy LCD vylepšené o kvantové tečky, a její úhlopříčka činí 43 palců. O rozlišení se výrobce nezmiňuje, ale můžeme předpokládat použití panelu 4K Ultra HD. The Sero se dostane na jihokorejský trh už v květnu a stát bude v přepočtu asi 37 tisíc korun. Mezinárodní dostupnost zatím nebyla potvrzena.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
LG HU70LA, nový 140" 4K projektor LG HU70LA, nový 140" 4K projektor
Společnost LG uvedla nový 4K projektor HU70LA, který nabídne velkou úhlopříčku obrazu, vysoké rozlišení, a to vše za vcelku příznivou cenu. Pochopitelně bude podporovat i funkce typické pro chytré televize.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony FX9 dostává 6K full frame čip, umí i 4K 120p Sony FX9 dostává 6K full frame čip, umí i 4K 120p
Sony představilo novou profesionální kameru FX9, která se může pochlubit spoustou zajímavých technologií. Její full frame 6K čip poskytuje kvalitní 4K záznam s oversamplingem, umí 4K 120p i 10bitový 4:2:2 interní záznam.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí 16K Crystal LED displej, stojí miliony... dolarů Sony uvádí 16K Crystal LED displej, stojí miliony... dolarů
Sony rozšiřuje možnosti svého systému modulů s Crystal LED technologií. Nyní je možné vytvořit displej s neuvěřitelným rozlišením 16K. Ještě více neuvěřitelná je i cena, která se rovná několika supersportovním vozům.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple TV+, jablečný Netflix za $4,99 pro celou rodinu Apple TV+, jablečný Netflix za $4,99 pro celou rodinu
Apple včera představil svou dlouho očekávanou streamovací službu Apple TV+. Ta překvapila především svou cenou, která činí pouhých $4,99 s možností rodinného sdílení, tedy až pro 6 uživatelů najednou.
11.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
8K pro masy: Samsung uvádí 55" QLED Q900 TV 8K pro masy: Samsung uvádí 55" QLED Q900 TV
Samsung chce protlačit 8K z naprostého high-endu alespoň do vyššího mainstreamu. Proto představuje svůj doposud nejmenší 8K model, QLED televizi Q900 s 55" úhlopříčkou a o něco nižší cenou než u větších modelů.
10.9.2019, aktualita, Milan Šurkala