www.tvfreak.cz
>
>

TCL TS8132: soundbar 3.1.2 s Dolby Atmos a upmixem na 5.1.2

TCL TS8132: soundbar 3.1.2 s Dolby Atmos a upmixem na 5.1.2
, , aktualita
Na internet se dostávají podrobnosti o soundbaru TS8132, který TCL představilo zkraje roku. Tento model bude dodáván společně s bezdrátovým subwooferem a nabídce celkový výkon 350 W. Chybět nebude virtuální prostorový zvuk.
K oblíbeným
reklama
TCL na veletrhu CES 2021 představilo novou nabídku televizoru včetně nových miniLED TV. Jen tak mimochodem se čínský výrobce zmínil také o tom, že na evropské trhy přinese nový soundbar TS8132, ale nezveřejnil o něm skoro žádné podrobnosti. To se nyní konečně změnilo, neboť francouzský web AVCesar.com se s námi podělil o další informace, které se týkají nového soundbaru. TCL TS8132 patrně vychází z již prodávaného modelu TS8132, což potvrzuje podobný design, ale proti svému předchůdci bude větší a nabídne více funkcí. Rozdílem, kterého si všimnete hned na první pohled, je externí bezdrátový subwoofer. 
 
 
Kombinace soundbaru se subwooferem vytvoří zvuk rozdělený do kanálů 3.1.2. Celkový výstupní výkon se měl zastavit na 350 W. Uvnitř soundbaru nalezneme pět měničů, z nichž tři jsou určeny pro levý, pravý a střední zvukový kanál. Zbylé dva měniče jsou určeny pro reprodukci vyšších frekvencí, proto lze očekávat zřetelnější dialogy ve filmech nebo televizních pořadech. Soundbar zvládne zpracovat prostorový zvuk ve formátu Dolby Atmos a upmixing stereofonního signálu do virtuálních kanálů 5.1.2.
 
 
Výrobce potvrdil kompatibilitu s hlasovými asistenty Amazon Alexa a Google Assistant. To ovšem neznamená, že by soundbar fungoval jako chytrý reproduktor. K ovládání soundbaru pomocí hlasových povelů tedy budete potřebovat ještě další hardware, nejčastěji reproduktor Amazon Echo nebo Google Home. O bezdrátové připojení se stará Bluetooth 4.2, ale nechybí ani podpora standardu Apple AirPlay, kterou ocení majitelé zařízení s nakousnutým jablkem. Prozatím neznáme kompletní nabídku konektorů, ale k dispozici bude minimálně rozhraní HDMI (pravděpodobně ve verzi 2.0) s podporou eARC a přenos signálu HDR10, HLG a Dolby Vision.
 
Kromě televizoru nebo smartphonu bude možné poslech také z USB úložiště. Podporováno bude několik audio formátů včetně MP3 a FLAC. Soundbar TCL TS8132 by se měl dostat na trh v červnu 2021. Cena se bude pohybovat okolo 350 eur, v přepočtu 9 200 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik