Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   Svět mobilně

TCL TS8132: soundbar 3.1.2 s Dolby Atmos a upmixem na 5.1.2

, , aktualita
Na internet se dostávají podrobnosti o soundbaru TS8132, který TCL představilo zkraje roku. Tento model bude dodáván společně s bezdrátovým subwooferem a nabídce celkový výkon 350 W. Chybět nebude virtuální prostorový zvuk.

TCL na veletrhu CES 2021 představilo novou nabídku televizoru včetně nových miniLED TV. Jen tak mimochodem se čínský výrobce zmínil také o tom, že na evropské trhy přinese nový soundbar TS8132, ale nezveřejnil o něm skoro žádné podrobnosti. To se nyní konečně změnilo, neboť francouzský web AVCesar.com se s námi podělil o další informace, které se týkají nového soundbaru. TCL TS8132 patrně vychází z již prodávaného modelu TS8132, což potvrzuje podobný design, ale proti svému předchůdci bude větší a nabídne více funkcí. Rozdílem, kterého si všimnete hned na první pohled, je externí bezdrátový subwoofer. 
 
 
Kombinace soundbaru se subwooferem vytvoří zvuk rozdělený do kanálů 3.1.2. Celkový výstupní výkon se měl zastavit na 350 W. Uvnitř soundbaru nalezneme pět měničů, z nichž tři jsou určeny pro levý, pravý a střední zvukový kanál. Zbylé dva měniče jsou určeny pro reprodukci vyšších frekvencí, proto lze očekávat zřetelnější dialogy ve filmech nebo televizních pořadech. Soundbar zvládne zpracovat prostorový zvuk ve formátu Dolby Atmos a upmixing stereofonního signálu do virtuálních kanálů 5.1.2.
 
 
Výrobce potvrdil kompatibilitu s hlasovými asistenty Amazon Alexa a Google Assistant. To ovšem neznamená, že by soundbar fungoval jako chytrý reproduktor. K ovládání soundbaru pomocí hlasových povelů tedy budete potřebovat ještě další hardware, nejčastěji reproduktor Amazon Echo nebo Google Home. O bezdrátové připojení se stará Bluetooth 4.2, ale nechybí ani podpora standardu Apple AirPlay, kterou ocení majitelé zařízení s nakousnutým jablkem. Prozatím neznáme kompletní nabídku konektorů, ale k dispozici bude minimálně rozhraní HDMI (pravděpodobně ve verzi 2.0) s podporou eARC a přenos signálu HDR10, HLG a Dolby Vision.
 
Kromě televizoru nebo smartphonu bude možné poslech také z USB úložiště. Podporováno bude několik audio formátů včetně MP3 a FLAC. Soundbar TCL TS8132 by se měl dostat na trh v červnu 2021. Cena se bude pohybovat okolo 350 eur, v přepočtu 9 200 Kč.
 


reklama
reklama