www.tvfreak.cz
>
>

TCL TS8132: soundbar 3.1.2 s Dolby Atmos a upmixem na 5.1.2

TCL TS8132: soundbar 3.1.2 s Dolby Atmos a upmixem na 5.1.2
, , aktualita
Na internet se dostávají podrobnosti o soundbaru TS8132, který TCL představilo zkraje roku. Tento model bude dodáván společně s bezdrátovým subwooferem a nabídce celkový výkon 350 W. Chybět nebude virtuální prostorový zvuk.
K oblíbeným
reklama
TCL na veletrhu CES 2021 představilo novou nabídku televizoru včetně nových miniLED TV. Jen tak mimochodem se čínský výrobce zmínil také o tom, že na evropské trhy přinese nový soundbar TS8132, ale nezveřejnil o něm skoro žádné podrobnosti. To se nyní konečně změnilo, neboť francouzský web AVCesar.com se s námi podělil o další informace, které se týkají nového soundbaru. TCL TS8132 patrně vychází z již prodávaného modelu TS8132, což potvrzuje podobný design, ale proti svému předchůdci bude větší a nabídne více funkcí. Rozdílem, kterého si všimnete hned na první pohled, je externí bezdrátový subwoofer. 
 
 
Kombinace soundbaru se subwooferem vytvoří zvuk rozdělený do kanálů 3.1.2. Celkový výstupní výkon se měl zastavit na 350 W. Uvnitř soundbaru nalezneme pět měničů, z nichž tři jsou určeny pro levý, pravý a střední zvukový kanál. Zbylé dva měniče jsou určeny pro reprodukci vyšších frekvencí, proto lze očekávat zřetelnější dialogy ve filmech nebo televizních pořadech. Soundbar zvládne zpracovat prostorový zvuk ve formátu Dolby Atmos a upmixing stereofonního signálu do virtuálních kanálů 5.1.2.
 
 
Výrobce potvrdil kompatibilitu s hlasovými asistenty Amazon Alexa a Google Assistant. To ovšem neznamená, že by soundbar fungoval jako chytrý reproduktor. K ovládání soundbaru pomocí hlasových povelů tedy budete potřebovat ještě další hardware, nejčastěji reproduktor Amazon Echo nebo Google Home. O bezdrátové připojení se stará Bluetooth 4.2, ale nechybí ani podpora standardu Apple AirPlay, kterou ocení majitelé zařízení s nakousnutým jablkem. Prozatím neznáme kompletní nabídku konektorů, ale k dispozici bude minimálně rozhraní HDMI (pravděpodobně ve verzi 2.0) s podporou eARC a přenos signálu HDR10, HLG a Dolby Vision.
 
Kromě televizoru nebo smartphonu bude možné poslech také z USB úložiště. Podporováno bude několik audio formátů včetně MP3 a FLAC. Soundbar TCL TS8132 by se měl dostat na trh v červnu 2021. Cena se bude pohybovat okolo 350 eur, v přepočtu 9 200 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“ Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“
Na českém trhu se začal prodávat malý a cenově dostupný televizor Sharp LC-24DHG5112E, který nijak neuchvátí kvalitou obrazu a dokonce postrádá chytré funkce. Zvládne ovšem přehrát vaší kolekci DVD, aniž byste potřebovali další zařízení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp
Je třeba se mít na pozoru. Útočníci, kteří z uživatelů chtějí vymámit peníze, číhají všude. Na Google Play to byla podvodná aplikace FlixOnline, která měla údajně nabízet předplatné Netflixu zdarma. Nepřekvapivě tomu tak nebylo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností
Rozjezd 8K TV je zatím velmi pomalý, ale v následujících letech by se měly dostat do desítek milionů domácností po celém světě. Přispějí k tomu také nižší ceny těchto televizorů. Analytici tvrdí, že lídry se stanou Severní Amerika a Čína.
8.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony Bravia XR: aktualizace s VRR až na podzim a plná propustnost HDMI 2.1? Sony Bravia XR: aktualizace s VRR až na podzim a plná propustnost HDMI 2.1?
Podle čínského zdroje by měly letošní televizory Bravia XR využívat HDMI 2.1 s plnou propustností 48 Gb/s. Na podporu variabilní obnovovací frekvence (VRR) si majitelé jeětě počkají, neboť aktualizace je údajně plánována na podzim 2021.
8.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik