www.tvfreak.cz
>
>
>

TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV

TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
, , aktualita
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
K oblíbeným
reklama
Společnost TCL se již na digitálním veletrhu CES 2021 pochlubila novými technologiemi pro své televizory, a také odhalila čerstvý line-up pro americký trh. Nyní jsme se konečně dozvěděli, jaká bude letošní nabídka pro evropské zákazníky. Vlajkovou lodí bude model X925 Pro s úhlopříčkou 85 palců a rozlišením 8K. Jedná se o LCD TV s podsvícením miniLED a novou technologií OD Zero, která výrobci umožnila ztenčení obrazovky. Tento televizor by měl – alespoň na poměry LCD – nabídnout velmi solidní kontrast, a to také díky „tisícům“ zónám pro lokální stmívání.
 
TCL C825
 
V sérii X925 (tentokrát bez přídomku Pro) najdeme modely s úhlopříčkami 65 a 75 palců. V obou případech se jedná o 8K TV s podsvícením miniLED, ale tentokrát bez technologie OD Zero a pouze se „stovkami“ stmívatelných zón. Cenově nejdostupnější miniLED TV v letošní nabídce TCL se stanou zástupci série C825 s rozlišením 4K a úhlopříčkou 55 nebo 65 palců. Pro šetřivější zákazníky si čínský výrobce přichystal také další 4K LCD TV, ale s běžným posvícením Direct LED. Jedná se o série C728 (55, 65, 75 palců), C725 (50, 55, 65, 75 palců) a P725 (43, 50, 55 palců).
 
Všechny představené televizory podporují Dolby Vision, ale od řady C728 výše také Dolby Vision IQ. Tato vylepšená verze formátu využívá k optimalizaci obrazu údaje ze senzoru okolního osvětlení. TCL ve svých televizích vůbec poprvé nabídne porty HDMI 2.1. Tato funkce se opět týká modelů C728 a vyšších. Zahrnuje přenos signálu ve 4K120, stejně jako VRR, ALLM a eARC. Nižší modely si vystačí s HDMI 2.0, které svou propustností vystačí maximálně na 4K60. Na druhou stranu ovšem nebude chybět podpora ALLM ani eARC.
 
Od série C825 budou mít televize integrovaný soundbar od Onkyo. Všechny modely budou spoléhat na uživatelské rozhraní Google TV, které rozšiřuje Android TV. Některý modely se ovšem dostanou na trh ještě s se standardní Android TV a aktualizaci na Google TV získají až později. Nové televizory se budou dostávat na trh v průběhu roku 2021, některé až na podzim. Ceny zatím neznáme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik