www.tvfreak.cz
>
>
>

První 8K TV od TCL míří do Evropy. Kolik bude stát?

První 8K TV od TCL míří do Evropy. Kolik bude stát?
, , aktualita
TCL X915 je první 8K QLED TV této značky, která se dostane na pulty obchodů. Většinu zájemců ovšem nejspíš odradí cena, která je dost vysoká. Tento model se vyznačuje úhlopříčkou 75", HDMI 2.1 či soundbarem Onkyo.
K oblíbeným
reklama
Do klubu výrobců, kteří mají v nabídce televizor s 8K rozlišením, letos vstoupilo čínské TCL. Na lednovém veletrhu CES 2020 totiž představilo novinku X915 s informací, že na evropské trhy vstoupí ve druhém čtvrtletí 2020. A zdá se, že tento slib společnost splní. Tento týden totiž bylo oznámeno, že k uvedení první TCL 8K TV dojde v řádu týdnů. Možná ještě významnější bude pro případné zájemce informace o ceně. Ani tato novinka nebude žádná „lidovka“, TCL X915 totiž vyjde na 4 000 eur v přepočtu bezmála 110 tisíc korun. Konkrétní českou cenu zatím neznáme, ale patrně bude velmi podobná.
 
 
TCL X915 přichází s úhlopříčkou 75 palců a používá LCD panel s kvantovými tečkami, proto označení QLED TV. Použito bylo podsvícení s lokálním stmíváním (FALD), které pomůže vylepšit jeden ze slabých bodů technologie LCD ve srovnání s OLED – nízký kontrast. Jas displeje může podle výrobce dosáhnout hodnoty až 1 000 nitů. V případě vysokého dynamického rozsahu nabídne televizor uživatelům opravdový „full service“, který zahrnuje také prémiové formáty Dolby Vision a HDR10+. Na zadní straně najdeme tři porty HDMI 2.1, které podporuje přenos obrazu v 8K rozlišení při 60 fps. Zahrnuty jsou také další funkce jako variabilní obnovovací frekvence (VRR), automatický režim s nízkou latencí (ALLM) a vylepšený zpětný audio kanál (eARC).
 
Zvuková výbava zahrnuje integrovaný soundbar Onkyo a podporu formátu Dolby Atmos. Vzhledem k absenci reproduktorů směřujících nahoru si ovšem diváci skutečně prostorový zvuk užijí pouze po připojení externí sestavy. Připraven je operační systém Android TV od Googlu, který poskytne přístup k plejádě aplikací. Televizor je připraven také na nový kodek AV1, ale k dispozici bude až po aktualizaci na Android TV 10 v průběhu letošního roku. TCL si pro letošní rok připravilo také cenově dostupnější QLED TV, které se nacházejí v řadách C71 a C81. Zatím jsou k dispozici v předprodeji, ale k prvním zákazníkům snad zamíří ještě tento měsíc. Vybírat lze z několika úhlopříček a ceny se pohybují od 17 999 Kč do 49 990 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Chromecast získal Google TV s podporou aplikací a dálkový ovladač Nový Chromecast získal Google TV s podporou aplikací a dálkový ovladač
Streamovací zařízení Chromecast dospělo a získalo plnohodnotný operační systém, který umožňuje instalaci aplikací. Google k němu navíc přidá dálkový ovladač s mikrofonem. Cena se přitom udržela na velmi příjemné částce.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Je tady nová Google TV, ale Android TV nenahradí Je tady nová Google TV, ale Android TV nenahradí
Google představil nové uživatelské rozhraní Google TV, které poběží na platformě Android TV. Aktualizace by měla dorazit i na některá stávající zařízení s Android TV. Zdá se vám to matoucí? 
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Česká televize končí v DVB-T. Poslední vysílače vypnula na Zlínsku Česká televize končí v DVB-T. Poslední vysílače vypnula na Zlínsku
Středa 30. června se nesmazatelným písmem zapíše do historie České televize. V posledních regionech totiž přestala vysílat prostřednictvím DVB-T a dokončila tak přechod na DVB-T2. Změna se týkala dvou vysílačů a pěti dokrývačů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Skylink přináší službu Anténa+. Za 125 Kč měsíčně rozšíří nabídku v DVB-T2 Skylink přináší službu Anténa+. Za 125 Kč měsíčně rozšíří nabídku v DVB-T2
Čeští diváci mají poprvé možnost vyzkoušet placené vysílání DVB-T2. Skylink totiž přichází s novou službou, která zahrnuje deset programů včetně sportovních a erotických. Zatím Anténa+ funguje v Praze a okolí.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
První pohled na Oppo TV. Měly by používat QLED panel První pohled na Oppo TV. Měly by používat QLED panel
Připravované televizory Oppo začínají získávat konkrétnější obrysy. Na internetu se objevily údajné obrázky nových modelů, které by měly přijít ve dvou úhlopříčkách. Na internet se také dostaly první specifikace.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik