www.tvfreak.cz
>
>
>

První 8K TV od TCL míří do Evropy. Kolik bude stát?

První 8K TV od TCL míří do Evropy. Kolik bude stát?
, , aktualita
TCL X915 je první 8K QLED TV této značky, která se dostane na pulty obchodů. Většinu zájemců ovšem nejspíš odradí cena, která je dost vysoká. Tento model se vyznačuje úhlopříčkou 75", HDMI 2.1 či soundbarem Onkyo.
K oblíbeným
reklama
Do klubu výrobců, kteří mají v nabídce televizor s 8K rozlišením, letos vstoupilo čínské TCL. Na lednovém veletrhu CES 2020 totiž představilo novinku X915 s informací, že na evropské trhy vstoupí ve druhém čtvrtletí 2020. A zdá se, že tento slib společnost splní. Tento týden totiž bylo oznámeno, že k uvedení první TCL 8K TV dojde v řádu týdnů. Možná ještě významnější bude pro případné zájemce informace o ceně. Ani tato novinka nebude žádná „lidovka“, TCL X915 totiž vyjde na 4 000 eur v přepočtu bezmála 110 tisíc korun. Konkrétní českou cenu zatím neznáme, ale patrně bude velmi podobná.
 
 
TCL X915 přichází s úhlopříčkou 75 palců a používá LCD panel s kvantovými tečkami, proto označení QLED TV. Použito bylo podsvícení s lokálním stmíváním (FALD), které pomůže vylepšit jeden ze slabých bodů technologie LCD ve srovnání s OLED – nízký kontrast. Jas displeje může podle výrobce dosáhnout hodnoty až 1 000 nitů. V případě vysokého dynamického rozsahu nabídne televizor uživatelům opravdový „full service“, který zahrnuje také prémiové formáty Dolby Vision a HDR10+. Na zadní straně najdeme tři porty HDMI 2.1, které podporuje přenos obrazu v 8K rozlišení při 60 fps. Zahrnuty jsou také další funkce jako variabilní obnovovací frekvence (VRR), automatický režim s nízkou latencí (ALLM) a vylepšený zpětný audio kanál (eARC).
 
Zvuková výbava zahrnuje integrovaný soundbar Onkyo a podporu formátu Dolby Atmos. Vzhledem k absenci reproduktorů směřujících nahoru si ovšem diváci skutečně prostorový zvuk užijí pouze po připojení externí sestavy. Připraven je operační systém Android TV od Googlu, který poskytne přístup k plejádě aplikací. Televizor je připraven také na nový kodek AV1, ale k dispozici bude až po aktualizaci na Android TV 10 v průběhu letošního roku. TCL si pro letošní rok připravilo také cenově dostupnější QLED TV, které se nacházejí v řadách C71 a C81. Zatím jsou k dispozici v předprodeji, ale k prvním zákazníkům snad zamíří ještě tento měsíc. Vybírat lze z několika úhlopříček a ceny se pohybují od 17 999 Kč do 49 990 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu
LG oznámilo, že se na trh brzy dostanou nové LCD TV z řad Nano a UN. Jedná se převážně o modely střední třídy, které jsou vybaveny AirPlay 2 a novou verzí webOS. Prodej se se již pomalu rozjíždí na evropských trzích.
27.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10 Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10
Do čínských e-shopů se nedávno dostalo další multimediální centrum za pár desítek dolarů, které používá nejnovější Android 10. Od předchozí verze zařízení se jinak neliší, o pohon se tedy opět stará procesor Rockchip RK3318.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace
Program Netflix Recommended TV označuje televize, které splňují požadavky stanovené Netflixem a jsou vhodné pro sledování obsahu z této platformy. Letos byla mezi podmínky přidána podpora interaktivních pořadů. Jaké televize tedy Netflix doporučuje?
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena
První televizory od čínské značky Realme se snaží konkurenci zničit hlavně cenou. Bezrámečkový design, solidní ozvučení i Android TV nejsou v daném segmentu samozřejmostí, proto se muselo šetřit někde jinde. Dostupnost zatím byla potvrzena jen v Indii.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
26.5.2020, aktualita, Milan Šurkala