www.tvfreak.cz
>
>
>

TCL se stává druhou značkou televizí s certifikací IMAX Enhanced

TCL se stává druhou značkou televizí s certifikací IMAX Enhanced
, , aktualita
Řada televizorů s 8K rozlišením TCL X915 získala certifikaci IMAX Enhanced, která potvrzuje vysokou kvalitu obrazu a zvuku. Jedná se o vůbec první certifikované modely tohoto čínského výrobce.
K oblíbeným
reklama
Pokud si zákazníci chtějí vybrat televizor s vysokou kvalitou obrazu a zvuku, mohou se rozhodovat podle celé řady parametrů. Jedním z vodítek by ovšem mohla být také certifikace IMAX Enhanced, která byla představena v roce 2018. Nyní se součástí programu stal také první televizor od TCL. Jedná se o modely X915 s rozlišením 8K, které byly představeny již začátkem roku. Výrobce se tehdy o IMAX Enganced zmínil jen okrajově, ale tento týden bylo vše potvrzeno oficiálně. TCL se po Sony stalo teprve druhým výrobcem, který má v nabídce televizory s touto certifikací.
 
 
IMAX Enhanced není konkrétní formát, ale spíše standard kvality obrazu a zvuku, který využívá stávající audiovizuální formáty. Kromě jiných je součástí programu také prostorový zvuk DTS:X, který ovšem řada X915 nepodporuje. Pro zákazníky by tato certifikace měla představovat určitou garanci výborného zážitku při sledování filmů, i když o skutečné přidané hodnotě bychom mohli spekulovat. Není tedy divu, že se o IMAX Enhanced ani dva roky po představení příliš nemluví a jen málokterý zákazníky bude toto označení považovat při výběru televizoru či jiného produktu za stěžejní.
 
TCL X915 využívá QLED panel s úhlopříčkou 75 palců a maximálním jasem 1 000 nitů. Televizor podporuje nativní rozlišení 8K a kodek AV1, který přinese aktualizace softwaru. Diváci mohou využívat YouTube v 8K a k dispozici jsou formáty jako Dolby Vision a HDR10+. Především hráči ocení plnou podporu HDMI 2.1, která u letošních televizí patří k výjimkám. Co se týče zvuku, který je také podstatný pro získání certifikace IMAX Enhanced, 8K TV od TCL je osazena reproduktory Onkyo a nabízí prostorový zvuk Dolby Atmos. Prodej již běží na vybraných evropských trzích, mezi které ovšem nepatří Česká republika. S cenovkou 4 000 eur patří X915 k aktuálně cenově nejdostupnějším 8K TV.
 
V českých obchodech lze pořídit dostupnější QLED TV od TCL, které spadají do řad C71 a C81, ale pochopitelně zvládají jen rozlišení 4K.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu? Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?
Telly přináší zákazníkům své televize přes internet dříve avizovanou inovaci v podobě kodeku H.265. Zatím je dostupný pro uživatele set-top boxu. Pro sportovní fanoušky bylo připraveno několik programů s vyšším datovým tokem.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun
Společnost Samsung spustila letní akci, díky které lze získat bonus ve výši až 50 tisíc korun. Zároveň pořádá cestovatelskou soutěž o zajímavé slevy a poukaz na ubytování v hodnotě tří tisíc korun.
Včera, inzerce, PR článek
Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu
Na český trh nedávno dorazila novinka od značky Strong pro méně náročné diváky. Řada LCD TV, která zatím obsahuje jediný model 50UC6203, slibuje solidní obrazovou kvalitou, moderní design a podporu aplikací za rozumnou cenu.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV
LG přidalo do své nabídky další soundbar a tentokrát s ním potěší především majitele 65" GX OLED TV. Soundbar lze ovšem kombinovat i s jinými televizory. Ve výbavě nalezneme Dolby Atmos, DTS:X nebo několik možností připojení.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
11.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář