www.tvfreak.cz
>
>
>

TCL se stává druhou značkou televizí s certifikací IMAX Enhanced

TCL se stává druhou značkou televizí s certifikací IMAX Enhanced
, , aktualita
Řada televizorů s 8K rozlišením TCL X915 získala certifikaci IMAX Enhanced, která potvrzuje vysokou kvalitu obrazu a zvuku. Jedná se o vůbec první certifikované modely tohoto čínského výrobce.
K oblíbeným
reklama
Pokud si zákazníci chtějí vybrat televizor s vysokou kvalitou obrazu a zvuku, mohou se rozhodovat podle celé řady parametrů. Jedním z vodítek by ovšem mohla být také certifikace IMAX Enhanced, která byla představena v roce 2018. Nyní se součástí programu stal také první televizor od TCL. Jedná se o modely X915 s rozlišením 8K, které byly představeny již začátkem roku. Výrobce se tehdy o IMAX Enganced zmínil jen okrajově, ale tento týden bylo vše potvrzeno oficiálně. TCL se po Sony stalo teprve druhým výrobcem, který má v nabídce televizory s touto certifikací.
 
 
IMAX Enhanced není konkrétní formát, ale spíše standard kvality obrazu a zvuku, který využívá stávající audiovizuální formáty. Kromě jiných je součástí programu také prostorový zvuk DTS:X, který ovšem řada X915 nepodporuje. Pro zákazníky by tato certifikace měla představovat určitou garanci výborného zážitku při sledování filmů, i když o skutečné přidané hodnotě bychom mohli spekulovat. Není tedy divu, že se o IMAX Enhanced ani dva roky po představení příliš nemluví a jen málokterý zákazníky bude toto označení považovat při výběru televizoru či jiného produktu za stěžejní.
 
TCL X915 využívá QLED panel s úhlopříčkou 75 palců a maximálním jasem 1 000 nitů. Televizor podporuje nativní rozlišení 8K a kodek AV1, který přinese aktualizace softwaru. Diváci mohou využívat YouTube v 8K a k dispozici jsou formáty jako Dolby Vision a HDR10+. Především hráči ocení plnou podporu HDMI 2.1, která u letošních televizí patří k výjimkám. Co se týče zvuku, který je také podstatný pro získání certifikace IMAX Enhanced, 8K TV od TCL je osazena reproduktory Onkyo a nabízí prostorový zvuk Dolby Atmos. Prodej již běží na vybraných evropských trzích, mezi které ovšem nepatří Česká republika. S cenovkou 4 000 eur patří X915 k aktuálně cenově nejdostupnějším 8K TV.
 
V českých obchodech lze pořídit dostupnější QLED TV od TCL, které spadají do řad C71 a C81, ale pochopitelně zvládají jen rozlišení 4K.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV? Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV?
„Béčkové“ řady platily každoročně za nejlevnější volbu mezi LG OLED TV. To se ovšem letos změnilo s příchodem série CX. Prodej modelů BX se pomalu rozjíždí také v Evropě, i když si možná počkáme až do října.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD
Samsung ve své nedávné infografice připomíná, jak šel vývoj soundbarů. První model byl představen před 12 lety a od současných se lišil nejen designem, ale také funkční výbavou. Starší soundbary měly integrovaný přehrávač disků.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik