TCL rozšiřuje nabídku soundbarů a přináší nový AV procesor s AI

TCL rozšiřuje nabídku soundbarů a přináší nový AV procesor s AI
, , aktualita
Na trhu se letos objeví kompaktní soundbary TS8111 a TS6110 od TCL. První z nich se chlubí i podporou Dolby Atmos. Do televizorů potom zamíří nový procesor pro zpracování obrazu a zvuku AiPQ Engine Gen 2.
K oblíbeným
reklama
Společnost TCL na veletrh IFA 2020, který proběhl minulý týden, nepřivezla pouze nové televizory v řadách P61 a P81. Mezi představené novinky patří také dvojice soundbarů, které sice svým designem a funkcemi nezastíní úspěšný model TCL Ray-Danz, ale při rozumně zvolené ceně by se mohly dostat do mnoha běžných obýváků jako příslušenství k televizorům TCL i jiných značek.
 
 
TCL TS8111 představuje kompaktní řešení „vše v jednom“ s integrovaným subwooferem, takže v místnosti nezabere mnoho místa. Posluchače čeká 3.1kanálový zvuk a také podpora zpracování formátu Dolby Atmos, i když skutečný prostorový zážitek nelze – vzhledem k absenci speciálních měničů – očekávat. Výbava v oblasti konektivity nijak výrazně nepřekvapí. Uživatelé budou mít k dispozici Bluetooth, ale také dvojici HDMI (s podporou ARC), optický digitální vstup (S/PDIF) a 3,5mm audio jack. Přítomný je také port USB, ale ten poslouží pouze k aktualizaci firmwaru.
 
 
Alternativou pro zákazníky, kteří vyžadují externí subwoofer, potom může být model TCL TS6110. Jedná se o základní stereo soundbar s čistým designem a již zmiňovaným subwooferem, který se připojuje bezdrátově. Připraven je na formáty Dolby Audio, o připojení se stará Bluetooth nebo HDMI (včetně ARC a CEC). Oba soundbary vstoupí na trh do konce letošního roku za dosud neupřesněné ceny.
 
 
Další novinkou TCL je „inteligentní audiovizuální procesor“ s názvem AiPQ Engine Gen 2. Inteligentní proto, že ke své funkci využívá umělou inteligenci, konkrétně algoritmus strojového učení. Umí třeba rozpoznat vizuální obsah (např. zelený trávník, noční scénu, animovaný film) pro optimální vylepšení nebo využívá data z vestavěných mikrofonů v televizoru, aby upravil hlasitost zvuku na ideální hladinu.
 
Mezi schopnosti čipu patří také technologie AI Super Resolution, která je určena k upscalingu obsahu z nižšího rozlišení do 4K – snímek za snímkem. Prozatím nebylo oznámeno, kdy se AiPQ Engine Gen 2 objeví v prvních televizích.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Klipsch představil čtyři dřevěné soundbary v nové řadě Cinema Klipsch představil čtyři dřevěné soundbary v nové řadě Cinema
Klipsch přichází na trh s novou řadou soundbarů Cinema, která zahrnuje modely 400, 600, 800 a 1200. Svou výbavou zasahují od nižší přes střední až po vyšší třídu, která podporuje Dolby Atmos a HDMI eARC.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Warner Bros. uvede všechny své filmy současně do kin i na HBO Max Warner Bros. uvede všechny své filmy současně do kin i na HBO Max
Rok 2020 změnil spoustu věcí a jednou z nich je i návštěvnost kin. Ta šla prudce dolů s koronavirovou pandemií a omezeními. Společnost Warner Bros. se proto rozhodla všechny své filmy uvádět nejen v kinech, ale současně i na HBO Max.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Herečka Ellen Page je nyní herec Elliott Page, Netflix už změnil titulky Herečka Ellen Page je nyní herec Elliott Page, Netflix už změnil titulky
Světem Hollywoodu otřásla změna. Už se totiž nebudeme setkávat s herečkou Ellen Page. Ta se na Twitteru přiznala, že je transgender a od nynějška nebude ona, ale on. Elliott Page. Netflix už na novinku zareagoval změnou titulků.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Bomaker Polaris: nový 4K laserový projektor lze získat na Indiegogo Bomaker Polaris: nový 4K laserový projektor lze získat na Indiegogo
S laserovými projektory pro domácí kino se v poslední době roztrhl pytel. K nejlevnějším modelům s nativním 4K rozlišením patří Bomaker Polaris, který lze aktuálně předobjednat na Indiegogo. České zákazníky by ovšem mohla odradit cena poštovného.
3.12.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Kuki TV odemyká více než 600 filmů, Telly rozšiřuje nahrávání na 100 hodin Kuki TV odemyká více než 600 filmů, Telly rozšiřuje nahrávání na 100 hodin
Internetová televize Kuki nabízí před Vánoci několik stovek filmů zdarma ke zhlédnutí. Telly rozšířila prostor pro nahrávání obsahu ze 30 na 100 hodin. O2 TV zařazuje jako první operátor do nabídky nový kanál Naživo.
3.12.2020, aktualita, Jáchym Šlik