TCL rozšiřuje nabídku soundbarů a přináší nový AV procesor s AI

TCL rozšiřuje nabídku soundbarů a přináší nový AV procesor s AI
, , aktualita
Na trhu se letos objeví kompaktní soundbary TS8111 a TS6110 od TCL. První z nich se chlubí i podporou Dolby Atmos. Do televizorů potom zamíří nový procesor pro zpracování obrazu a zvuku AiPQ Engine Gen 2.
K oblíbeným
reklama
Společnost TCL na veletrh IFA 2020, který proběhl minulý týden, nepřivezla pouze nové televizory v řadách P61 a P81. Mezi představené novinky patří také dvojice soundbarů, které sice svým designem a funkcemi nezastíní úspěšný model TCL Ray-Danz, ale při rozumně zvolené ceně by se mohly dostat do mnoha běžných obýváků jako příslušenství k televizorům TCL i jiných značek.
 
 
TCL TS8111 představuje kompaktní řešení „vše v jednom“ s integrovaným subwooferem, takže v místnosti nezabere mnoho místa. Posluchače čeká 3.1kanálový zvuk a také podpora zpracování formátu Dolby Atmos, i když skutečný prostorový zážitek nelze – vzhledem k absenci speciálních měničů – očekávat. Výbava v oblasti konektivity nijak výrazně nepřekvapí. Uživatelé budou mít k dispozici Bluetooth, ale také dvojici HDMI (s podporou ARC), optický digitální vstup (S/PDIF) a 3,5mm audio jack. Přítomný je také port USB, ale ten poslouží pouze k aktualizaci firmwaru.
 
 
Alternativou pro zákazníky, kteří vyžadují externí subwoofer, potom může být model TCL TS6110. Jedná se o základní stereo soundbar s čistým designem a již zmiňovaným subwooferem, který se připojuje bezdrátově. Připraven je na formáty Dolby Audio, o připojení se stará Bluetooth nebo HDMI (včetně ARC a CEC). Oba soundbary vstoupí na trh do konce letošního roku za dosud neupřesněné ceny.
 
 
Další novinkou TCL je „inteligentní audiovizuální procesor“ s názvem AiPQ Engine Gen 2. Inteligentní proto, že ke své funkci využívá umělou inteligenci, konkrétně algoritmus strojového učení. Umí třeba rozpoznat vizuální obsah (např. zelený trávník, noční scénu, animovaný film) pro optimální vylepšení nebo využívá data z vestavěných mikrofonů v televizoru, aby upravil hlasitost zvuku na ideální hladinu.
 
Mezi schopnosti čipu patří také technologie AI Super Resolution, která je určena k upscalingu obsahu z nižšího rozlišení do 4K – snímek za snímkem. Prozatím nebylo oznámeno, kdy se AiPQ Engine Gen 2 objeví v prvních televizích.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy
Hráči, kteří se rozhodli kombinovat LG OLED TV s grafickou kartou Nvidia z řady RTX 30, si stěžují na černou obrazovku nebo deformaci obrazu. Problém se týká loňských i letošních televizí, a podle LG je již na cestě oprava.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci
Google oznámil Android 11 pro zařízení s Android TV. Zatím známe hlavně novinky zaměřené na vývojáře, které se odehrají pod pokličkou. Můžeme očekávat celkové zrychlení systému nebo nativní podporu režimu ALLM.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik