www.tvfreak.cz
>
>
>

TCL oznamuje další cenově dostupné LCD TV do řady P

TCL oznamuje další cenově dostupné LCD TV do řady P
, , aktualita
Nabídka televizorů s Android TV se rozšiřuje o další modely, které přináší značka TCL. Řeč je o cenově dostupných sériích P61 a P81, které doplní stávající P71. Na výběr bude hned několik úhlopříček.
K oblíbeným
reklama
TCL se navzdory koronavirové krizi a nepříliš příznivým vyhlídkám analytiků chlubí výrazným meziročním růstem prodejů. Silnou pozicí se může pochlubit především v nižší a střední třídě, kam nyní v rámci veletrhu IFA 2020 přidává další modely. Po sérii TCL P71, která je na českém trhu dostupná již pár měsíců, přichází další dvě řady: P61 a P81.
 

TCL P81
 
Jako první si představíme modely TCL P81 (P815), které stojí někde na pomezí nižší a střední třídy. Jedná se o dostupné 4K LCD TV, které přitom nabídnou rozumnou obrazovou kvalitu. Mezi podporované formáty vysokého dynamického rozsahu patří HDR10, HLG a Dolby Vision. K tomu čínský výrobce přidal technologii HDR Pro za účelem dalšího zvýšení kontrastu. Přidává se Smart HDR pro konverzi z SDR do HDR či systém Motion Clarity Pro, který by měl zabránit rozmazání pohybu v rychlých scénách.
 
Na výběr bude mezi úhlopříčkami 50, 55 a 65 palců, všechny přitom používají moderní design s velmi úzkými rámečky a minimalistickým kovovým stojanem. Pokud si potrpíte na prostorový zvuk, oceníte podporu formátu Dolby Atmos. Nechybí ani již zmiňovaný operační systém Android TV od Googlu, který nabízí přístup k široké škále aplikací nebo hlasovým asistentům Amazon Alexa a Google Assistant. Díky mikrofonům s dlouhým dosahem integrovaným přímo v televizoru lze navíc využívat hlasové povely i zcela bez použití dálkového ovladače.
 

TCL P61
 
Pro zákazníky s ještě napnutějším rozpočtem potom budou připraveny modely TCL P61 (P615) v úhlopříčkách 43, 50, 65, 70 a 75 palců, Využívají LCD panely s podsvícením Edge LED a technologií Micro Dimming Pro, která podsvícení rozděluje do zón – v tomto případě je jich 100. Opěr tady máme HDR10 a HLG včetně Smart HDR. Předinstalován bude operační systém Android TV, i když v budoucnu by se měla objevit ještě levnější varianta P610 s linuxovým systémem.
 
Obě nové řady se brzy objeví na evropských trzích. TCL P61 bude začínat 399 eurech (10 600 Kč), zatímco TCL P81 na 599 eurech (15 900 Kč).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy
Hráči, kteří se rozhodli kombinovat LG OLED TV s grafickou kartou Nvidia z řady RTX 30, si stěžují na černou obrazovku nebo deformaci obrazu. Problém se týká loňských i letošních televizí, a podle LG je již na cestě oprava.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci
Google oznámil Android 11 pro zařízení s Android TV. Zatím známe hlavně novinky zaměřené na vývojáře, které se odehrají pod pokličkou. Můžeme očekávat celkové zrychlení systému nebo nativní podporu režimu ALLM.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik