Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TCL oznamuje další cenově dostupné LCD TV do řady P

6.9.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Nabídka televizorů s Android TV se rozšiřuje o další modely, které přináší značka TCL. Řeč je o cenově dostupných sériích P61 a P81, které doplní stávající P71. Na výběr bude hned několik úhlopříček.
TCL se navzdory koronavirové krizi a nepříliš příznivým vyhlídkám analytiků chlubí výrazným meziročním růstem prodejů. Silnou pozicí se může pochlubit především v nižší a střední třídě, kam nyní v rámci veletrhu IFA 2020 přidává další modely. Po sérii TCL P71, která je na českém trhu dostupná již pár měsíců, přichází další dvě řady: P61 a P81.
 

TCL P81
 
Jako první si představíme modely TCL P81 (P815), které stojí někde na pomezí nižší a střední třídy. Jedná se o dostupné 4K LCD TV, které přitom nabídnou rozumnou obrazovou kvalitu. Mezi podporované formáty vysokého dynamického rozsahu patří HDR10, HLG a Dolby Vision. K tomu čínský výrobce přidal technologii HDR Pro za účelem dalšího zvýšení kontrastu. Přidává se Smart HDR pro konverzi z SDR do HDR či systém Motion Clarity Pro, který by měl zabránit rozmazání pohybu v rychlých scénách.
 
Na výběr bude mezi úhlopříčkami 50, 55 a 65 palců, všechny přitom používají moderní design s velmi úzkými rámečky a minimalistickým kovovým stojanem. Pokud si potrpíte na prostorový zvuk, oceníte podporu formátu Dolby Atmos. Nechybí ani již zmiňovaný operační systém Android TV od Googlu, který nabízí přístup k široké škále aplikací nebo hlasovým asistentům Amazon Alexa a Google Assistant. Díky mikrofonům s dlouhým dosahem integrovaným přímo v televizoru lze navíc využívat hlasové povely i zcela bez použití dálkového ovladače.
 

TCL P61
 
Pro zákazníky s ještě napnutějším rozpočtem potom budou připraveny modely TCL P61 (P615) v úhlopříčkách 43, 50, 65, 70 a 75 palců, Využívají LCD panely s podsvícením Edge LED a technologií Micro Dimming Pro, která podsvícení rozděluje do zón – v tomto případě je jich 100. Opěr tady máme HDR10 a HLG včetně Smart HDR. Předinstalován bude operační systém Android TV, i když v budoucnu by se měla objevit ještě levnější varianta P610 s linuxovým systémem.
 
Obě nové řady se brzy objeví na evropských trzích. TCL P61 bude začínat 399 eurech (10 600 Kč), zatímco TCL P81 na 599 eurech (15 900 Kč).