www.tvfreak.cz
>
>
>

TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh

TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh
, , aktualita
Společnost TCL přidala do své nabídky další řadu televizorů s Android TV. K dostání bude až v pěti úhlopříčkách, přičemž první dvě se již dostávají na český trh. Na zákazníky čeká slibná výbava v kombinaci s tenkými rámečky a přívětivou cenou.
K oblíbeným
reklama
Na český trh se již dostaly řady TCL C71 a C81, stejně jako cenově dostupný model TCL S61. Ani tím ovšem čínský výrobce nekončí a přidává další sérii televizorů s označením P71, která nabídne docela dost muziky za rozumnou cenu. Zahrnuje pět úhlopříček: 43, 50, 55, 65 a 75 palců, i když v tuzemských obchodech se zatím objevily pouze dvě z nich. Všechny modely používají LCD panel s technologií VA a podsvícením Direct LED, které je prostřednictvím systému Micro Dimming rozděleno na přibližně stovku stmívatelných zón. Jas dosahuje až 270 nitů, v případě 65" varianty se ovšem maximum zvyšuje na 300 nitů a pokud sáhnete po 75" variantě, čeká na vás jas až 330 nitů.
 
 
Bez ohledu na úhlopříčky se televizory chlubí obnovovací frekvencí 50 Hz, rozlišením 4K Ultra HD a podporou vysokého dynamického rozsahu ve formátech HDR10 a HLG. Obsah se standardním dynamickým rozsahem lze převádět do HDR prostřednictvím algoritmu Smart HDR, který analyzuje jednotlivé snímky a vylepšuje obraz s využitím umělé inteligence. Výrobce zvolil moderní design s minimálními rámečky po třech stranách, jedinou výjimkou zůstal okraj pod displejem. Umístění konektorů umožňuje montáž na stěnu. O zvuk se stará dvojice 10W reproduktorů a certifikace pro Dolby Audio.
 
 
Uvnitř běží procesor Realtek RTD2851 spolu s 2GB RAM a 16GB úložištěm. Jako operační systém poslouží Android TV od Googlu, a to ve verzi 9.0. Dvojice mikrofonů byla integrována přímo do televizoru, takže lze využívat hlasové povely i bez použití dálkového ovladače. Podporován je Google Assistant, ale pokud máte doma např. chytrý reproduktor Echo, využijete i Alexu od Amazonu. Nechybí podpora DVB-T2 ani hybridního vysílání HbbTV 2.0.2. Konektivitu zajišťují např. tři vstupy HDMI 2.0b (s HDCP 2.2 a ARC), Wi-Fi nebo Bluetooth.
 
 
Na českém trhu lze v tuto chvíli sehnat pouze dva modely, další nejspíš dorazí později. Následující tabulka uvádí přehled všech televizorů z řady TCL P71.
 
Model Úhlopříčka Cena
TCL 43P715 43" -
TCL 50P715 50" -
TCL 55P715 55" 13 990 Kč
TCL 65P715 65" 19 490 Kč
TCL 75P715 75" -
 
Zdroj: nabídka e-shopů via HDblog.it


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik