Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

TCL S61: malá a levná televize s Androidem zná českou cenu

, , aktualita
TCL S61: malá a levná televize s Androidem zná českou cenu
TCL na český trh uvede cenově dostupnou Smart TV založenou na platformě od Googlu. Model 32S615 navíc splňuje volání některých zákazníků po televizích s menší úhlopříčkou. Kvůli nízké ceně se ovšem musíme připravit na ústupky, jako v použitém rozlišení.
TCL S61: malá a levná televize s Androidem zná českou cenu
I v kategorii Smart TV s cenou okolo 5 000 Kč mají zákazníci z čeho vybírat. Nutno ovšem dodat, že se velmi často jedná o modely s různými linuxovými systémy. Najde se ovšem také několik výjimek s Androidem, a právě do této kategorie se zařadí také novinka TCL 32S615. Na český trh by se měla dostat v květnu, ale už nyní Alza.cz zveřejnila doporučenou prodejní cenu, která činí 5 999 Kč s DPH. To opravdu není mnoho, takže lze očekávat nějaké ústupky. Pojďme se proto podívat, co televizor nabízí. Připomeňme, že ještě o tisícikorunu lacinější je loňský model TCL 32ES580, který dokonce patří k vůbec nejlevnějším Android TV na tuzemském trhu. 32S615 proti němu nabídne například o generaci modernější operační systém – Android TV 9.0 – a také přepracovaný design s výrazně tenčími rámečky.
 
 
Dosud jediný zástupce řady TCL S61 vsází na úhlopříčku 32 palců, která patří k těm nejmenším. To ovšem nemusí být nutně nevýhoda, přece jen pokud máte menší obývák, nebo sháníte druhý televizor třeba do ložnice či kuchyně, jistě potvrdíte, že sehnat televizor s kompaktnější úhlopříčkou je stále složitější. Výrobce použil LCD panel s podsvícením Direct LED, obnovovací frekvencí 50/60 Hz a rozlišením 1366 x 768 pixelů, označované také jako HD Ready. I v této cenové kategorii si televizor poradí s vysokým dynamickým rozsahem, i když potvrzena byl jen podpora formátu HDR10. Technologie Micro Dimming upravuje podsvícení jednotlivých zón tak, aby dosáhla vyššího kontrastu obrazu. Z hlediska zvuku televizor spoléhá na dva 5W reproduktory a formáty Dolby Digital Plus či Dolby Audio.
 
 
Již zmíněný systém Android TV 9.0 nabízí přístup k oblíbeným aplikacím jako YouTube, Netflix či HBO Go, které lze stáhnout z Google Play Store. Nechybí ani funkce Chromecastu, tedy možnost snadného streamování z jiného zařízení připojeného ke stejné Wi-Fi síti. Díky podpoře Asistenta Google lze použít také hlasové ovládání, případně televizi propojit s reproduktory se systémem Alexa. Přes port USB 2.0 je možné připojit flash disk a přehrávat video, audio i obrázky v nejrůznějších formátech.