Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TCL S61: malá a levná televize s Androidem zná českou cenu

16.4.2020, Jáchym Šlik, aktualita
TCL na český trh uvede cenově dostupnou Smart TV založenou na platformě od Googlu. Model 32S615 navíc splňuje volání některých zákazníků po televizích s menší úhlopříčkou. Kvůli nízké ceně se ovšem musíme připravit na ústupky, jako v použitém rozlišení.
I v kategorii Smart TV s cenou okolo 5 000 Kč mají zákazníci z čeho vybírat. Nutno ovšem dodat, že se velmi často jedná o modely s různými linuxovými systémy. Najde se ovšem také několik výjimek s Androidem, a právě do této kategorie se zařadí také novinka TCL 32S615. Na český trh by se měla dostat v květnu, ale už nyní Alza.cz zveřejnila doporučenou prodejní cenu, která činí 5 999 Kč s DPH. To opravdu není mnoho, takže lze očekávat nějaké ústupky. Pojďme se proto podívat, co televizor nabízí. Připomeňme, že ještě o tisícikorunu lacinější je loňský model TCL 32ES580, který dokonce patří k vůbec nejlevnějším Android TV na tuzemském trhu. 32S615 proti němu nabídne například o generaci modernější operační systém – Android TV 9.0 – a také přepracovaný design s výrazně tenčími rámečky.
 
 
Dosud jediný zástupce řady TCL S61 vsází na úhlopříčku 32 palců, která patří k těm nejmenším. To ovšem nemusí být nutně nevýhoda, přece jen pokud máte menší obývák, nebo sháníte druhý televizor třeba do ložnice či kuchyně, jistě potvrdíte, že sehnat televizor s kompaktnější úhlopříčkou je stále složitější. Výrobce použil LCD panel s podsvícením Direct LED, obnovovací frekvencí 50/60 Hz a rozlišením 1366 x 768 pixelů, označované také jako HD Ready. I v této cenové kategorii si televizor poradí s vysokým dynamickým rozsahem, i když potvrzena byl jen podpora formátu HDR10. Technologie Micro Dimming upravuje podsvícení jednotlivých zón tak, aby dosáhla vyššího kontrastu obrazu. Z hlediska zvuku televizor spoléhá na dva 5W reproduktory a formáty Dolby Digital Plus či Dolby Audio.
 
 
Již zmíněný systém Android TV 9.0 nabízí přístup k oblíbeným aplikacím jako YouTube, Netflix či HBO Go, které lze stáhnout z Google Play Store. Nechybí ani funkce Chromecastu, tedy možnost snadného streamování z jiného zařízení připojeného ke stejné Wi-Fi síti. Díky podpoře Asistenta Google lze použít také hlasové ovládání, případně televizi propojit s reproduktory se systémem Alexa. Přes port USB 2.0 je možné připojit flash disk a přehrávat video, audio i obrázky v nejrůznějších formátech.