www.tvfreak.cz
>
>
>

TCL nabídne televize s vylepšeným miniLED podsvícením OD Zero. Nechybí ani Google TV

TCL nabídne televize s vylepšeným miniLED podsvícením OD Zero. Nechybí ani Google TV
, , aktualita
TCL představilo technologií OD Zero, která vylepší podsvícení v letošních televizích. Výrobce také informoval, že nasadí operační systém Google TV. Konkrétní modelové řady zatím byly představeny pouze pro USA.
K oblíbeným
reklama
Na digitálním veletrhu CES 2021 nechyběla ani prezentace TCL. Čínský výrobce oznámil dvě zásadní novinky, které se dostanou do letošních televizorů na evropském trhu. První z nich se týká podsvícení miniLED, které letos nasadil Samsung i LG. První miniLED TV od TCL se ovšem dostala na trh již v roce 2019. Letos došlo k vylepšení podsvícení miniLED pomocí technologie OD Zero, kterou si TCL vyvinulo samo. Výsledkem by měla ultratenká obrazovka s vyšším jasem, plnějšími barvami a konzistentním kontrastem, k němuž přispěje i tisíce zón pro lokální stmívání.
 
 
 
„OD Zero v názvu popisuje optickou vzdálenost mezi vrstvami Mini-LED podsvícení a desky difuzoru LCD panelu. Tato vzdálenost byla nyní redukováno na neuvěřitelných 0 mm, což umožňuje vytvořit ultratenký a vysoce výkonný modul,“ upřesnila firma v tiskové zprávě. TCL nadále počítá i s dříve představenou technologií Vidrian, která podsvícení miniLED integruje přímo do panelu LCD.
 
 
TCL také hodlá v televizorech pro rok 2021 nasadit uživatelské rozhraní Google TV, které je postaveno na operačním systému Android TV, ale přináší nové možnosti objevování nového i oblíbeného obsahu. Uživateli se na jednom místě zobrazují relevantní návrhy napříč platformami. K dispozici je také možnost inteligentního hlasového vyhledávání. Google TV se poprvé objevila v nejnovějším Chromecastu a letos s jejím nasazením počítá také Sony.
 
 
TCL zatím nepředstavila žádné konkrétní modely pro evropské zákazníky. K tomu dojde až později v roce 2021. Prozatím tedy můžeme nakouknout alespoň na americký trh, kde výrobce oznámil první novinky. Do tamních obchodů se dostane nová generace modelů 6-Series s rozlišením 8K a platformou Roku TV (tu by měl výrobce nasadit i do některých evropských televizí).
 
 
K dalším novinkám patří TCL XL Collection, která zahrnuje trojici 4K LCD TV s nadstandardní úhlopříčkou 85 palců. Základní model z 4-Series by měl vyjít na 1 599 dolarů. Kromě něj také firma uvede na trh modely ze 7-Series a 8-Series. Poslední jmenovaný bude využívat podsvícení miniLED.
 
Zdroj: Tiskové zprávy


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik