Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TCL nabídne televize s vylepšeným miniLED podsvícením OD Zero. Nechybí ani Google TV

13.1.2021, Jáchym Šlik, aktualita
TCL představilo technologií OD Zero, která vylepší podsvícení v letošních televizích. Výrobce také informoval, že nasadí operační systém Google TV. Konkrétní modelové řady zatím byly představeny pouze pro USA.
Na digitálním veletrhu CES 2021 nechyběla ani prezentace TCL. Čínský výrobce oznámil dvě zásadní novinky, které se dostanou do letošních televizorů na evropském trhu. První z nich se týká podsvícení miniLED, které letos nasadil Samsung i LG. První miniLED TV od TCL se ovšem dostala na trh již v roce 2019. Letos došlo k vylepšení podsvícení miniLED pomocí technologie OD Zero, kterou si TCL vyvinulo samo. Výsledkem by měla ultratenká obrazovka s vyšším jasem, plnějšími barvami a konzistentním kontrastem, k němuž přispěje i tisíce zón pro lokální stmívání.
 
 
 
„OD Zero v názvu popisuje optickou vzdálenost mezi vrstvami Mini-LED podsvícení a desky difuzoru LCD panelu. Tato vzdálenost byla nyní redukováno na neuvěřitelných 0 mm, což umožňuje vytvořit ultratenký a vysoce výkonný modul,“ upřesnila firma v tiskové zprávě. TCL nadále počítá i s dříve představenou technologií Vidrian, která podsvícení miniLED integruje přímo do panelu LCD.
 
 
TCL také hodlá v televizorech pro rok 2021 nasadit uživatelské rozhraní Google TV, které je postaveno na operačním systému Android TV, ale přináší nové možnosti objevování nového i oblíbeného obsahu. Uživateli se na jednom místě zobrazují relevantní návrhy napříč platformami. K dispozici je také možnost inteligentního hlasového vyhledávání. Google TV se poprvé objevila v nejnovějším Chromecastu a letos s jejím nasazením počítá také Sony.
 
 
TCL zatím nepředstavila žádné konkrétní modely pro evropské zákazníky. K tomu dojde až později v roce 2021. Prozatím tedy můžeme nakouknout alespoň na americký trh, kde výrobce oznámil první novinky. Do tamních obchodů se dostane nová generace modelů 6-Series s rozlišením 8K a platformou Roku TV (tu by měl výrobce nasadit i do některých evropských televizí).
 
 
K dalším novinkám patří TCL XL Collection, která zahrnuje trojici 4K LCD TV s nadstandardní úhlopříčkou 85 palců. Základní model z 4-Series by měl vyjít na 1 599 dolarů. Kromě něj také firma uvede na trh modely ze 7-Series a 8-Series. Poslední jmenovaný bude využívat podsvícení miniLED.
 
Zdroj: Tiskové zprávy