www.tvfreak.cz
>
>
>

TCL nabídne televize s vylepšeným miniLED podsvícením OD Zero. Nechybí ani Google TV

TCL nabídne televize s vylepšeným miniLED podsvícením OD Zero. Nechybí ani Google TV
, , aktualita
TCL představilo technologií OD Zero, která vylepší podsvícení v letošních televizích. Výrobce také informoval, že nasadí operační systém Google TV. Konkrétní modelové řady zatím byly představeny pouze pro USA.
K oblíbeným
reklama
Na digitálním veletrhu CES 2021 nechyběla ani prezentace TCL. Čínský výrobce oznámil dvě zásadní novinky, které se dostanou do letošních televizorů na evropském trhu. První z nich se týká podsvícení miniLED, které letos nasadil Samsung i LG. První miniLED TV od TCL se ovšem dostala na trh již v roce 2019. Letos došlo k vylepšení podsvícení miniLED pomocí technologie OD Zero, kterou si TCL vyvinulo samo. Výsledkem by měla ultratenká obrazovka s vyšším jasem, plnějšími barvami a konzistentním kontrastem, k němuž přispěje i tisíce zón pro lokální stmívání.
 
 
 
„OD Zero v názvu popisuje optickou vzdálenost mezi vrstvami Mini-LED podsvícení a desky difuzoru LCD panelu. Tato vzdálenost byla nyní redukováno na neuvěřitelných 0 mm, což umožňuje vytvořit ultratenký a vysoce výkonný modul,“ upřesnila firma v tiskové zprávě. TCL nadále počítá i s dříve představenou technologií Vidrian, která podsvícení miniLED integruje přímo do panelu LCD.
 
 
TCL také hodlá v televizorech pro rok 2021 nasadit uživatelské rozhraní Google TV, které je postaveno na operačním systému Android TV, ale přináší nové možnosti objevování nového i oblíbeného obsahu. Uživateli se na jednom místě zobrazují relevantní návrhy napříč platformami. K dispozici je také možnost inteligentního hlasového vyhledávání. Google TV se poprvé objevila v nejnovějším Chromecastu a letos s jejím nasazením počítá také Sony.
 
 
TCL zatím nepředstavila žádné konkrétní modely pro evropské zákazníky. K tomu dojde až později v roce 2021. Prozatím tedy můžeme nakouknout alespoň na americký trh, kde výrobce oznámil první novinky. Do tamních obchodů se dostane nová generace modelů 6-Series s rozlišením 8K a platformou Roku TV (tu by měl výrobce nasadit i do některých evropských televizí).
 
 
K dalším novinkám patří TCL XL Collection, která zahrnuje trojici 4K LCD TV s nadstandardní úhlopříčkou 85 palců. Základní model z 4-Series by měl vyjít na 1 599 dolarů. Kromě něj také firma uvede na trh modely ze 7-Series a 8-Series. Poslední jmenovaný bude využívat podsvícení miniLED.
 
Zdroj: Tiskové zprávy


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik