Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TCL C72+ a C72: nové QLED televize s Android TV a reproduktory Onkyo

15.4.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Mezi další novinky od TCL patří série C72+ a C72. Jedná se o televizory pro středně náročné uživatele, které využívají technologii Quantum Dot. Nabízí také širokou podporu HDR nebo zvukový systém Onkyo.
Kromě série TCL C82 byly tento týden představeny také další QLED TV. Pokud nevyžadujete podsvícení miniLED a některé další pokročilé funkce, můžete zvolit modely z cenově dostupnějších sérii C72 nebo C72+. První z nich obsahuje modely s úhlopříčkami 50, 55, 65, 75 palců, druhá se potom omezuje jen na 55 a 65 palců. Ačkoliv obě řady používají technologii kvantových teček, podsvícení Direct LED a rozlišení 4K, pouze modely C72+ disponují 100/120Hz panelem. Levnější televizory ze série C72 si vystačí s 50/60 Hz panelem. Samozřejmě nechybí ani řada algoritmů, které se starají o vylepšení obrazu.
 
TCL C72+
 
V otázce vysokého dynamického rozsahu televizorům prakticky nic nechybí. Podporovány jsou formáty HDR10, HDR10+ a Dolby Vision. Nechybí dokonce ani Dolby Vision IQ optimalizující obraz i na základě okolního prostředí. Všechny představené televizory jsou připraveny na prostorový zvuk Dolby Atmos a využívají zvukový systém Onkyo v konfiguraci 2.1, který zahrnuje reproduktory směřující dolů.
 
TCL C72
 
Pokud hledáte televizor pro hraní her, bude lepší volbou některý z modelů C72+. Pouze tato série totiž disponuje rozhraním HDMI 2.1 – konkrétně jsou k dispozici čtyři porty podporující variabilní obnovovací frekvenci (VRR) a automatický režim nízké odezvy (ALLM). Jeden z portů HDMI 2.1 si poradí také se eARC. Série C72 si vystačí se třemi porty HDMI 2.0, což znamená přenos signálu ve 4K s 60 Hz místo 120 Hz. Výrobce ovšem implementoval některé funkce z verze 2.1, jako je ALLM nebo eARC.
 
 
Podle očekávání byl zvolen operační systém Android TV, a to konkrétně ve verzi 11. Nové uživatelské rozhraní Google TV tedy nebude k dispozici, ale není vyloučeno, že jej nepřinese některá z budoucích aktualizací. Díky platformě od Googlu získají zákaznici přístup k hlasovému ovládání, funkcím Chromecastu i široké nabídce aplikací včetně Netflixu, Amazon Prime Video nebo dokonce TikToku, který by měl být v televizích předinstalován. V základním balení se objeví dva dálkové ovladače s odlišnou nabídkou tlačítek.
 
Zdroj: Tisková zpráva


reklama
reklama