www.tvfreak.cz
>
>
>

TCL C72+ a C72: nové QLED televize s Android TV a reproduktory Onkyo

TCL C72+ a C72: nové QLED televize s Android TV a reproduktory Onkyo
, , aktualita
Mezi další novinky od TCL patří série C72+ a C72. Jedná se o televizory pro středně náročné uživatele, které využívají technologii Quantum Dot. Nabízí také širokou podporu HDR nebo zvukový systém Onkyo.
K oblíbeným
reklama
Kromě série TCL C82 byly tento týden představeny také další QLED TV. Pokud nevyžadujete podsvícení miniLED a některé další pokročilé funkce, můžete zvolit modely z cenově dostupnějších sérii C72 nebo C72+. První z nich obsahuje modely s úhlopříčkami 50, 55, 65, 75 palců, druhá se potom omezuje jen na 55 a 65 palců. Ačkoliv obě řady používají technologii kvantových teček, podsvícení Direct LED a rozlišení 4K, pouze modely C72+ disponují 100/120Hz panelem. Levnější televizory ze série C72 si vystačí s 50/60 Hz panelem. Samozřejmě nechybí ani řada algoritmů, které se starají o vylepšení obrazu.
 
TCL C72+
 
V otázce vysokého dynamického rozsahu televizorům prakticky nic nechybí. Podporovány jsou formáty HDR10, HDR10+ a Dolby Vision. Nechybí dokonce ani Dolby Vision IQ optimalizující obraz i na základě okolního prostředí. Všechny představené televizory jsou připraveny na prostorový zvuk Dolby Atmos a využívají zvukový systém Onkyo v konfiguraci 2.1, který zahrnuje reproduktory směřující dolů.
 
TCL C72
 
Pokud hledáte televizor pro hraní her, bude lepší volbou některý z modelů C72+. Pouze tato série totiž disponuje rozhraním HDMI 2.1 – konkrétně jsou k dispozici čtyři porty podporující variabilní obnovovací frekvenci (VRR) a automatický režim nízké odezvy (ALLM). Jeden z portů HDMI 2.1 si poradí také se eARC. Série C72 si vystačí se třemi porty HDMI 2.0, což znamená přenos signálu ve 4K s 60 Hz místo 120 Hz. Výrobce ovšem implementoval některé funkce z verze 2.1, jako je ALLM nebo eARC.
 
 
Podle očekávání byl zvolen operační systém Android TV, a to konkrétně ve verzi 11. Nové uživatelské rozhraní Google TV tedy nebude k dispozici, ale není vyloučeno, že jej nepřinese některá z budoucích aktualizací. Díky platformě od Googlu získají zákaznici přístup k hlasovému ovládání, funkcím Chromecastu i široké nabídce aplikací včetně Netflixu, Amazon Prime Video nebo dokonce TikToku, který by měl být v televizích předinstalován. V základním balení se objeví dva dálkové ovladače s odlišnou nabídkou tlačítek.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV
Xiaomi představilo nové televizory řady Mi TV P1, které jsou určeny pro evropské trhy. Zahrnuje kvarteto LCD TV, které s výjimkou nejmenšího modelu spoléhají na rozlišení 4K. Ve výbavě mají operační systém Android TV.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K
BenQ přináší nový projektor zaměřený hlavně na hráče. Slibuje totiž vstupní odezvu 16 ms při rozlišení 4K, která by měla být nejnižší na trhu. Výhodou je také 100" obraz při velmi krátké projekční vzdálenosti nebo systém Android TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL
Panasonic hledá způsob, jak v rámci restrukturalizace ušetřit náklady. Výrobu části televizí proto chce outsourcovat. Partnerem se nejspíš čínské TCL, které bude pro Panasonic vyrábět malé a střední televize.
8.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení
Průměrné hodnocení launcheru pro Android TV kleslo v Obchodu Play na pouhou jednu hvězdičku. Důvodem jsou nespokojení uživatelé, kteří si stěžují na reklamy, jako je panel se sponzorovaným obsahem po nedávném redesignu.
8.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik