www.tvfreak.cz
>
>
>

TCL C82: nejvyšší série QLED TV používá miniLED a HDMI 2.1

TCL C82: nejvyšší série QLED TV používá miniLED a HDMI 2.1
, , aktualita
TCL představilo nabídku 4K QLED TV pro rok 2021, která čítá hned tři série v čele s C82. Televizory používají podsvícení miniLED a rozhraní HDMI 2.1 pro hráče. K dispozici je také webkamera nebo Dolby Vision IQ.
K oblíbeným
reklama
Zastoupení TCL Europe dnes ukázalo, jaké novinky si zákazníci budou moci koupit v roce 2021. Vzhledem k tomu, že značka je sponzorem fotbalového svátku Euro 2021, můžeme očekávat i výraznou reklamní kampaň. Pojďme se podívat, co nabízí jednotlivé novinky z TCL C-Series, které budou nabízeny jako C72, C72+ a C82. Ve všech případech se jedná o 4K QLED TV, které jsou vylepšeny o tzv. kvantové tečky – stejnou technologii používá ve svých televizích Samsung. Charakteristickým znakem je také operační systém Android TV 11 s integrovanou službou Google Assistant pro hlasové ovládání. V tomto článku si prohlédneme konkrétně nejvyšší sérii C82.
 
 
Modely TCL C82 jako jediné používají podsvícení miniLED, které by mělo nabídnout zdařilejší kontrast a jas než ostatní QLED TV. K dostání budou úhlopříčky 55 a 65 palců vybavené nativním 100/120Hz panelem. V případě vysokého dynamického rozsahu výrobce nevynechal žádný významný formát, proto je k dispozici HDR10, HLG, HDR10+, Dolby Vision a Dolby Vision IQ. Poslední jmenovaná technologie při vylepšování obrazu zohledňuje také světelné podmínky v interiéru. Hráče potěší přítomnost čtyř portů HDMI 2.1 s podporou ALLM a VRR, jeden z konektorů umí také eARC.
 
 
Kromě podpory Dolby Atmos se televizor může pochlubit zvukovým systémem Onkyo v konfiguraci 2.1, který zahrnuje integrovaný soundbar a subwoofer. Neobvyklým prvkem výbavy je širokoúhlá webkamera s rozlišením 1080p, se kterou lze provádět videohovory přes službu Google Duo. Kameru lze zakrýt pomocí integrovaného krytu v případě, že není používána. Po designové stránce televizor vsází na velmi úzké rámečky a kovový centrální stojan. Nechybí samozřejmě ani možnost uchycení na stěnu. V základním balení by měly být dva dálkové ovladače – numerická tlačítka nabídne pouze větší z nich, ale oba mají dedikované tlačítko pro Netflix.
 
Televizory TCL 55C825 a TCL 65C825 by se měly začít prodávat během následujících týdnů.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV
Xiaomi představilo nové televizory řady Mi TV P1, které jsou určeny pro evropské trhy. Zahrnuje kvarteto LCD TV, které s výjimkou nejmenšího modelu spoléhají na rozlišení 4K. Ve výbavě mají operační systém Android TV.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K
BenQ přináší nový projektor zaměřený hlavně na hráče. Slibuje totiž vstupní odezvu 16 ms při rozlišení 4K, která by měla být nejnižší na trhu. Výhodou je také 100" obraz při velmi krátké projekční vzdálenosti nebo systém Android TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL
Panasonic hledá způsob, jak v rámci restrukturalizace ušetřit náklady. Výrobu části televizí proto chce outsourcovat. Partnerem se nejspíš čínské TCL, které bude pro Panasonic vyrábět malé a střední televize.
8.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení
Průměrné hodnocení launcheru pro Android TV kleslo v Obchodu Play na pouhou jednu hvězdičku. Důvodem jsou nespokojení uživatelé, kteří si stěžují na reklamy, jako je panel se sponzorovaným obsahem po nedávném redesignu.
8.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik