Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TCL C82: nejvyšší série QLED TV používá miniLED a HDMI 2.1

13.4.2021, Jáchym Šlik, aktualita
TCL představilo nabídku 4K QLED TV pro rok 2021, která čítá hned tři série v čele s C82. Televizory používají podsvícení miniLED a rozhraní HDMI 2.1 pro hráče. K dispozici je také webkamera nebo Dolby Vision IQ.
Zastoupení TCL Europe dnes ukázalo, jaké novinky si zákazníci budou moci koupit v roce 2021. Vzhledem k tomu, že značka je sponzorem fotbalového svátku Euro 2021, můžeme očekávat i výraznou reklamní kampaň. Pojďme se podívat, co nabízí jednotlivé novinky z TCL C-Series, které budou nabízeny jako C72, C72+ a C82. Ve všech případech se jedná o 4K QLED TV, které jsou vylepšeny o tzv. kvantové tečky – stejnou technologii používá ve svých televizích Samsung. Charakteristickým znakem je také operační systém Android TV 11 s integrovanou službou Google Assistant pro hlasové ovládání. V tomto článku si prohlédneme konkrétně nejvyšší sérii C82.
 
 
Modely TCL C82 jako jediné používají podsvícení miniLED, které by mělo nabídnout zdařilejší kontrast a jas než ostatní QLED TV. K dostání budou úhlopříčky 55 a 65 palců vybavené nativním 100/120Hz panelem. V případě vysokého dynamického rozsahu výrobce nevynechal žádný významný formát, proto je k dispozici HDR10, HLG, HDR10+, Dolby Vision a Dolby Vision IQ. Poslední jmenovaná technologie při vylepšování obrazu zohledňuje také světelné podmínky v interiéru. Hráče potěší přítomnost čtyř portů HDMI 2.1 s podporou ALLM a VRR, jeden z konektorů umí také eARC.
 
 
Kromě podpory Dolby Atmos se televizor může pochlubit zvukovým systémem Onkyo v konfiguraci 2.1, který zahrnuje integrovaný soundbar a subwoofer. Neobvyklým prvkem výbavy je širokoúhlá webkamera s rozlišením 1080p, se kterou lze provádět videohovory přes službu Google Duo. Kameru lze zakrýt pomocí integrovaného krytu v případě, že není používána. Po designové stránce televizor vsází na velmi úzké rámečky a kovový centrální stojan. Nechybí samozřejmě ani možnost uchycení na stěnu. V základním balení by měly být dva dálkové ovladače – numerická tlačítka nabídne pouze větší z nich, ale oba mají dedikované tlačítko pro Netflix.
 
Televizory TCL 55C825 a TCL 65C825 by se měly začít prodávat během následujících týdnů.
 
Zdroj: Tisková zpráva


reklama
reklama