Tanix H3: nový přírůstek mezi TV boxy s procesory HiSilicon

Tanix H3: nový přírůstek mezi TV boxy s procesory HiSilicon
, , aktualita
Multimediální přehrávače s hardwarem od výrobce HiSilicon, který patří pod Huawei, jsou na trhu stále k menšině. Proto potěší novinka Tanix H3, která využívá nedávno oznámený čipset Hi3798M V130.
K oblíbeným
reklama
TV boxů s Androidem je sice na trhu nespočet, ale většina z nich využívá procesor Amlogic nebo Rockchip. Čínský výrobce Oranth, který své produkty prodává pod značkou Tanix nebo je jako OEM dodává jiným společnostem, nedávno oznámila nové portfolio zařízení s procesory HiSilicon. Tohoto výrobce polovodičových součástek vlastní ze 100 % Huawei, nejčastěji se tak setkáme s jeho procesory Kirin pro smartphony. Do nabídky internetových obchodů se nedávno dostal nejlépe vybavený model z nové série TV boxů – Tanix H3. Prodává se za cenu okolo 40 dolarů, to znamená přibližně 1 000 Kč bez DPH. Od nového TV boxu tedy nelze očekávat zázraky, přesto by se mohlo vzhledem k poměru ceny a výkonu jednat o poměrně výhodný nákup.
 

Čtvercový hranatý design zařízení ozvláštňuje jemný barevný motiv na horním panelu
 
Tanix H3 využívá nový čipset Hi3798M V130, o kterém zatím neznáme všechny podrobnosti. Údajně se jedná o ořezanou verzi modelu Hi3798M V200, proti kterému se vyznačuje třeba slabším grafickým výkonem. Součástí jsou čtyři procesorová jádra ARM Cortex-A53 a grafický akcelerátor Mali-450. Můžeme předpokládat také podporu enginu pro zpracování obrazu Imprex 2.0, který automaticky vylepšuje kontrast, jas a další parametry. Velmi svižnou práci s aplikacemi by měla zajistit 4GB operační paměť DDR4. Úložiště může mít kapacitu 32 nebo 65 GB, na boku zařízení potom nechybí slot pro karty microSD.
 
Krabička podporuje přehrávání videí ve 4K rozlišení se 60 snímky za sekundu. Wi-Fi v pásmech 2,4 i 5 GHz, pro lepší příjem potom využívá externí anténu. Další výbava v oblasti konektivity zahrnuje Bluetooth 4.0, HDMI 2.0, trojice USB 2.0, síťový port 10/100 a S/PDIF. K dispozici je operační systém Google Android, i když nikoliv ve variantě Android TV. Výrobce použil starší Android 9.0, ačkoliv na trhu je již skoro rok dostupný Android 10 a v blízké době vyjde dokonce Android 11. Toto je ovšem prohřešek mnoha čínských TV boxů, přičemž aktualizace jsou obvykle spíše dílem náhody.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu? Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?
Telly přináší zákazníkům své televize přes internet dříve avizovanou inovaci v podobě kodeku H.265. Zatím je dostupný pro uživatele set-top boxu. Pro sportovní fanoušky bylo připraveno několik programů s vyšším datovým tokem.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun
Společnost Samsung spustila letní akci, díky které lze získat bonus ve výši až 50 tisíc korun. Zároveň pořádá cestovatelskou soutěž o zajímavé slevy a poukaz na ubytování v hodnotě tří tisíc korun.
Včera, inzerce, PR článek
Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu
Na český trh nedávno dorazila novinka od značky Strong pro méně náročné diváky. Řada LCD TV, která zatím obsahuje jediný model 50UC6203, slibuje solidní obrazovou kvalitou, moderní design a podporu aplikací za rozumnou cenu.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV
LG přidalo do své nabídky další soundbar a tentokrát s ním potěší především majitele 65" GX OLED TV. Soundbar lze ovšem kombinovat i s jinými televizory. Ve výbavě nalezneme Dolby Atmos, DTS:X nebo několik možností připojení.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
11.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář