Na trh zamíří více Android TV boxů s procesory HiSilicon

Na trh zamíří více Android TV boxů s procesory HiSilicon
, , aktualita
Oranth, jeden z předních výrobců multimediálních center s Androidem, oznámil tři nové modely Tanix využívající procesory HiSilicon, známé hlavně ze smartphonů Huawei. Tato zařízení by se na trhu mohla objevit i pod jinými názvy.
K oblíbeným
reklama
O čínském výrobci Oranth jste sice možná neslyšeli, ale s jeho produkty jste se nejspíš setkali, pokud se zajímáte o kategorii TV boxů s Androidem. Vyvíjí a vyrábí zařízení pod svou značkou Tanix, ale také funguje jako OEM pro jiné firmy, které potom multimediální centrum opatří svým vlastním logem. Z řady většiny ostatních čínských výrobců streamovacích zařízení vystupuje Oranth používáním procesorů HiSilicon namísto běžnějšího komponentů Amlogic nebo Rockchip. HiSilicon je výrobce polovodičových součástek kompletně vlastněný firmou Huawei. Nejznámější je asi svými mobilními čipsety Kirin, které najdeme ve smartphonech Huawei a Honor. Vyrábí ovšem také modemy pro bezdrátové sítě, serverové procesory i jiné komponenty.
 
 
Oranth se rozhodl rozšířit spolupráci s firmou HiSilicon a uvedl trojici TV boxů využívajících čtyřjádrové čipsety Hi3798M v různých variantách. Výrobce slibuje nejen atraktivní poměr mezi cenou a výkonem, ale také podporu uživatelského rozhraní v rozlišení Full HD a přehrávání videí ve 4K při 60 fps. Chybět by neměla ani operační paměť LPDDR4, úložiště typu eMMC a samozřejmě operační systém Android 9.0 (nikoliv ovšem v certifikované verzi Android TV). Cenově nejdostupnější volbu bude představovat Tanix H1, který už se objevil v nabídce některých čínských e-shopů, ačkoliv zatím není skladem. Za cenu okolo 30 dolarů, v přepočtu asi 750 Kč bez DPH, nabídne 8GB úložiště a 1GB RAM, i když v nabídce by měla být ještě levnější varianta s 1GB RAM. I tento model nabídne podporu 4K, HDR10 a moderních kodeků jako H.265 či VP9.
 
Zatímco Tanix H1 využívá čipset Hi3798M V110, ve zbylých dvou modelech nalezneme o něco pokročilejší variantu Hi3798M V130, ačkoliv konkrétní rozdíly v tuto chvíli neznáme. Tanix H2 bude standardně dostupný se 2GB RAM a 8GB či 16GB úložištěm, Tanix H3 potom nabídne dokonce 4GB RAM a 32GB nebo 64GB úložiště. I tato zařízení se nejspíše brzy objeví v čínských e-shopech. Vzhledem k výše zmíněné skutečnosti ovšem není vyloučeno, že se s těmito modely setkáte i pod jinými názvy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu
LG oznámilo, že se na trh brzy dostanou nové LCD TV z řad Nano a UN. Jedná se převážně o modely střední třídy, které jsou vybaveny AirPlay 2 a novou verzí webOS. Prodej se se již pomalu rozjíždí na evropských trzích.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10 Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10
Do čínských e-shopů se nedávno dostalo další multimediální centrum za pár desítek dolarů, které používá nejnovější Android 10. Od předchozí verze zařízení se jinak neliší, o pohon se tedy opět stará procesor Rockchip RK3318.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace
Program Netflix Recommended TV označuje televize, které splňují požadavky stanovené Netflixem a jsou vhodné pro sledování obsahu z této platformy. Letos byla mezi podmínky přidána podpora interaktivních pořadů. Jaké televize tedy Netflix doporučuje?
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena
První televizory od čínské značky Realme se snaží konkurenci zničit hlavně cenou. Bezrámečkový design, solidní ozvučení i Android TV nejsou v daném segmentu samozřejmostí, proto se muselo šetřit někde jinde. Dostupnost zatím byla potvrzena jen v Indii.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
26.5.2020, aktualita, Milan Šurkala