Na trh zamíří více Android TV boxů s procesory HiSilicon

Na trh zamíří více Android TV boxů s procesory HiSilicon
, , aktualita
Oranth, jeden z předních výrobců multimediálních center s Androidem, oznámil tři nové modely Tanix využívající procesory HiSilicon, známé hlavně ze smartphonů Huawei. Tato zařízení by se na trhu mohla objevit i pod jinými názvy.
K oblíbeným
reklama
O čínském výrobci Oranth jste sice možná neslyšeli, ale s jeho produkty jste se nejspíš setkali, pokud se zajímáte o kategorii TV boxů s Androidem. Vyvíjí a vyrábí zařízení pod svou značkou Tanix, ale také funguje jako OEM pro jiné firmy, které potom multimediální centrum opatří svým vlastním logem. Z řady většiny ostatních čínských výrobců streamovacích zařízení vystupuje Oranth používáním procesorů HiSilicon namísto běžnějšího komponentů Amlogic nebo Rockchip. HiSilicon je výrobce polovodičových součástek kompletně vlastněný firmou Huawei. Nejznámější je asi svými mobilními čipsety Kirin, které najdeme ve smartphonech Huawei a Honor. Vyrábí ovšem také modemy pro bezdrátové sítě, serverové procesory i jiné komponenty.
 
 
Oranth se rozhodl rozšířit spolupráci s firmou HiSilicon a uvedl trojici TV boxů využívajících čtyřjádrové čipsety Hi3798M v různých variantách. Výrobce slibuje nejen atraktivní poměr mezi cenou a výkonem, ale také podporu uživatelského rozhraní v rozlišení Full HD a přehrávání videí ve 4K při 60 fps. Chybět by neměla ani operační paměť LPDDR4, úložiště typu eMMC a samozřejmě operační systém Android 9.0 (nikoliv ovšem v certifikované verzi Android TV). Cenově nejdostupnější volbu bude představovat Tanix H1, který už se objevil v nabídce některých čínských e-shopů, ačkoliv zatím není skladem. Za cenu okolo 30 dolarů, v přepočtu asi 750 Kč bez DPH, nabídne 8GB úložiště a 1GB RAM, i když v nabídce by měla být ještě levnější varianta s 1GB RAM. I tento model nabídne podporu 4K, HDR10 a moderních kodeků jako H.265 či VP9.
 
Zatímco Tanix H1 využívá čipset Hi3798M V110, ve zbylých dvou modelech nalezneme o něco pokročilejší variantu Hi3798M V130, ačkoliv konkrétní rozdíly v tuto chvíli neznáme. Tanix H2 bude standardně dostupný se 2GB RAM a 8GB či 16GB úložištěm, Tanix H3 potom nabídne dokonce 4GB RAM a 32GB nebo 64GB úložiště. I tato zařízení se nejspíše brzy objeví v čínských e-shopech. Vzhledem k výše zmíněné skutečnosti ovšem není vyloučeno, že se s těmito modely setkáte i pod jinými názvy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik