www.tvfreak.cz
>
>

Stýská se vám po VHS? Projděte si největší online archiv videokazet

Stýská se vám po VHS? Projděte si největší online archiv videokazet
, , aktualita
Zavzpomínejte si na éru VHS. Internet Archive uchovává desetitisíce kopií videokazet, které si můžete volně přehrát na počítači. Shlédnout tak můžete třeba originální kopie klasických filmů, hudební videoklipy nebo televizní reklamy.
K oblíbeným
reklama
Trhu dnes dominují služby pro streamování videa jako Netflix nebo HBO Go. Problém jim konkurovat mají dokonce i UHD Blu-ray přehrávače. V křemíkovém nebi už radu let odpočívají VHS rekordéry, i když výrobu posledního modelu na světě ukončila japonská firma Funai teprve v roce 2016. Asi jen málokdo má ještě doma v obýváku videorekordér – většina uživatelů jej jistě už dávno vyhodila, v lepším případě i se všemi videokazetami uložila někam na půdu nebo do sklepa. Abyste si zavzpomínali na jednu dlouhou éru, nemusíte ani opouštět pohodlí své kancelářské židle, neboť více než 21 tisíc titulů z VHS si můžete pustit na počítači.
 
 

Od historických unikátů po bizarnosti


Internet Archive nejspíš nebude pro řadu čtenářů žádnou novinkou. Jedná se o neziskovou organizaci, která uchovává pro budoucí generace webové stránky, videa, hudbu nebo software. Fanoušci retro her možná znají početnou databázi titulů pro MS-DOS. The VHS Vault naproti nabízí tisíce nahrávek z videokazet, a to velmi různorodých. Kromě filmů a seriálů si můžete pustit třeba hudební videoklipy, televizní reklamy, dokumenty, zpravodajské reportáže nebo jiná videa. Naprostá většina z nich je v angličtině, obsah v ostatních jazycích čítá spíše jednotky nebo desítky kusů. V češtině ani slovenštině zatím v databázi žádná videa nenajdeme.
 
 
V původní kvalitě typické pro VHS si tak můžete pustit třeba originální videokazetu Toy Story nebo sběratelskou kolekci seriálu M*A*S*H. V databázi ovšem narazíte také na televizní reportáž s unikátními záběry natočenými během masakru na náměstí Nebeského klidu v Pekingu. Na své si ovšem přijdou také milovníci různého bizáru, na které čeká třeba videopříručka k Windows 95, kde si zahráli Matthew Perry a Jennifer Aniston, nebo hodinový film Linnea Quigley's Horror Workout. Kromě sledování na počítači můžete využít tlačítko pro odeslání přes Chromecast nebo AirPlay a přehrát si video na televizní obrazovce. Zároveň tak otestujete schopnosti 4K/8K upscalingu svého televizoru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino
Koronavirová krize může být likvidační pro některá menší kina. Proto vznikly dva projekty, které umožňují fanouškům zakoupit si vstupenky na virtuální projekci. Kvůli filmu samozřejmě nemusí nikam chodit, stačí si otevřít webový prohlížeč.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 % Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 %
Opatření zavedená v reakci na onemocnění COVID-19 včetně zrušených sportovních událostí způsobí pokles na celosvětovém trhu s televizory, jaký analytici nepamatují. Data z Británie ovšem ukazují, že vlivem pandemie může dojít i ke krátkodobému vzrůstu prodeje.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 % O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 %
O2 TV hlásí o pětinu vyšší sledovanost v důsledku omezení kvůli pandemii koronaviru. Kuki zaznamenává vysoký nárůst u cestovatelského či erotického kanálu. Oba poskytovatelé se ovšem shodují, že k nejvyššímu nárůstu došlo u zpravodajských porgramů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Digi TV se dnes změnila na Telly. Co je nového? Digi TV se dnes změnila na Telly. Co je nového?
Digi TV od dnešního dne přestala existovat, služba i celá společnost totiž vystupuje pod novým názvem Telly. Změnilo se nejen logo, ale také nabídka programových balíčků. V případě internetové verze byl kvůli úspoře dat nasazen modernější kodek H.265.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize? Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize?
Samsung oznámil, že do konce roku 2020 ukončí produkci LCD panelů ve všech svých továrnách. Místo toho se chce zaměřit na QD-OLED a další technologie blízké budoucnosti. Přesto LCD TV s logem Samsungu zůstanou ještě nějaký čas na trhu.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik