www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Streamovací války: Amazon Fire TV bez Disney, ten zas bez Netflixu

Streamovací války: Amazon Fire TV bez Disney, ten zas bez Netflixu
, , aktualita
Streamovací služby jsou čím dál více důležitějšími zdroji příjmů a války mezi jednotlivými systémy nabírají obrátky. Amazon tak na svém Fire TV nechce nabízet aplikace od Disney, ten zase nechce zobrazovat reklamy Netflixu.
K oblíbeným
reklama
Počet streamovacích služeb se stále zvyšuje, mnohé společnosti v nich vidí zlatý důl a pochopitelně nechtějí, aby místo nich uspěla konkurence. Proto se situace hodně přiostřuje a poslední, co by bylo žádoucí, by byla nevýhodná propagace konkurence na vlastních systémech. Středem posledních bojů je Disney+, nová streamovací služba, která má být spuštěna 12. listopadu za $6,99 měsíčně a za tuto cenu dostanete 4K pro 4 zařízení současně. Disney je nyní v konfliktu s konkurenčním Amazonem i Netflixem.
 
Disney+ logo
 
Vše je o reklamách a v případě Amazonu jde o to, že Amazon by si přál více reklam na službách od Disney pro Fire TV, např. na ABC, ESPN a Disney Channel. Disney však tolik prostoru Amazonu nechce dávat, takže nyní hrozí naopak to, že Amazon z ekosystému Fire TV úplně vyškrtne aplikace od Disney. Tohle by mohlo dosti bolet, protože Fire TV je druhým největším distributorem streamovacích aplikací. Disney podobně tak bojuje s Netflixem, protože ani tomu nechce dávat velký prostor a na jeho službách se tak přestanou objevovat reklamy na streamovací službu Netflix s výjimkou sportovního kanálu ESPN. Důvodem je i to, že Netflix nemá reklamy, takže jej nelze zpětně využít k propagaci obsahu a služeb od Disney.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy
Již koncem loňského roku bylo oznámeno, že se začíná na českém trhu prodávat televizor TCL 65X10. První LCD TV s technologií mini LED se ovšem nakonec zpozdila. Jak naznačují informace z Evropy, druhý start prodeje je za rohem.
21.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400 Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400
Pokročilejší soundbar SC-HTB600 podporuje formáty Dolby Atmos i DTS:X a bude dodáván s bezdrátovým subwooferem, zatímco SC-HTB400 využívá integrovaný soundbar. K dalším představeným novinkám párty reproduktor nebo digitální rádio.
21.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem
Na český trh vstupuje Xiaomi Mi Smart Compact Projector, se kterým si můžete vytvořit domácí kino skoro kdekoliv. Tento kompaktní projekt s podporou Full HD dokonce ani nepotřebuje počítač nebo smartphone, neboť využívá integrovaný systém Android.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung znevýhodňuje své 4K TV, aby podpořil prodej 8K TV Samsung znevýhodňuje své 4K TV, aby podpořil prodej 8K TV
Samsung chce přinutit zákazníky, aby za jeho televizory utráceli více peněz. Snaží se toho ovšem dosáhnout kontroverzní strategií. Zhoršil parametry svých 4K QLED TV a nechal tak více vyniknout dražší 8K QLED TV.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s UHD Blu-ray přehrávači klesá, výrobci letos nechystají nové modely Trh s UHD Blu-ray přehrávači klesá, výrobci letos nechystají nové modely
Prodej fyzických disků i jejich přehrávačů dlouhodobě klesá, přičemž tento trend neminul ani Ultra HD Blu-ray playery. V roce 2020 zatím žádný výrobce nepředstavil nový model a ani jeden ze tří hlavních hráčů to letos neplánuje.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik