www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Streamovací války: Amazon Fire TV bez Disney, ten zas bez Netflixu

Streamovací války: Amazon Fire TV bez Disney, ten zas bez Netflixu
, , aktualita
Streamovací služby jsou čím dál více důležitějšími zdroji příjmů a války mezi jednotlivými systémy nabírají obrátky. Amazon tak na svém Fire TV nechce nabízet aplikace od Disney, ten zase nechce zobrazovat reklamy Netflixu.
K oblíbeným
reklama
Počet streamovacích služeb se stále zvyšuje, mnohé společnosti v nich vidí zlatý důl a pochopitelně nechtějí, aby místo nich uspěla konkurence. Proto se situace hodně přiostřuje a poslední, co by bylo žádoucí, by byla nevýhodná propagace konkurence na vlastních systémech. Středem posledních bojů je Disney+, nová streamovací služba, která má být spuštěna 12. listopadu za $6,99 měsíčně a za tuto cenu dostanete 4K pro 4 zařízení současně. Disney je nyní v konfliktu s konkurenčním Amazonem i Netflixem.
 
Disney+ logo
 
Vše je o reklamách a v případě Amazonu jde o to, že Amazon by si přál více reklam na službách od Disney pro Fire TV, např. na ABC, ESPN a Disney Channel. Disney však tolik prostoru Amazonu nechce dávat, takže nyní hrozí naopak to, že Amazon z ekosystému Fire TV úplně vyškrtne aplikace od Disney. Tohle by mohlo dosti bolet, protože Fire TV je druhým největším distributorem streamovacích aplikací. Disney podobně tak bojuje s Netflixem, protože ani tomu nechce dávat velký prostor a na jeho službách se tak přestanou objevovat reklamy na streamovací službu Netflix s výjimkou sportovního kanálu ESPN. Důvodem je i to, že Netflix nemá reklamy, takže jej nelze zpětně využít k propagaci obsahu a služeb od Disney.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Smart TV sledují své uživatele, ukázal výzkum Smart TV sledují své uživatele, ukázal výzkum
Vědci z Princeton University se podívali na zoubek chytrým televizím a instalovaným aplikacím pro nabízené kanály. Zjistilo se, že většina z nich sleduje své uživatele a vytváří si jejich sledovací profily pro další využití.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix má české rozhraní, letos přidá 150 českých filmů Netflix má české rozhraní, letos přidá 150 českých filmů
Streamovací služba Netflix výrazně rozšiřuje svůj český záběr. Jednak přináší rozhraní v češtině, jednak přichází se značně širší nabídkou českých seriálů a filmů. Do konce roku má přibýt 150 dalších.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Disney+ s výraznou slevou pod $5 měsíčně při 3letém předplacení Disney+ s výraznou slevou pod $5 měsíčně při 3letém předplacení
Streamovací služba Disney+ sice zahájí svou činnost až za měsíc, ale už dnes si ji můžete v některých zemích předplatit. Pokud zaplatíte rovnou 3 roky najednou, cena se dostane z $6,99 měsíčně v průměru na méně než 5 dolarů.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Star Trek: Picard ukazuje oficiální trailer Star Trek: Picard ukazuje oficiální trailer
Sir Patrick Stewart se vrací do role kapitána Jean-Luc Picarda. Už za necelého čtvrt roku je tu Star Trek: Picard, což bude 10dílný streamovaný seriál, ve kterém uvidíme i další hrdiny z předchozích dílů vesmírné ságy.
8.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
GoPro Hero8 Black přináší Media Mod pro příslušenství GoPro Hero8 Black přináší Media Mod pro příslušenství
GoPro představilo novou generaci akčních kamer Hero8 Black. Novinka podporuje Media Pod, jenž vylepšuje zvuk a současně dovoluje montáž dalšího příslušenství. Vylepšena byla i stabilizace obrazu HyperSmooth 2.0.
2.10.2019, aktualita, Milan Šurkala