www.tvfreak.cz
>
>

Streamovací služba Quibi skončila, ztratila smysl i kvůli pandemii

Streamovací služba Quibi skončila, ztratila smysl i kvůli pandemii
, , aktualita
Streamovací službě Quibi se moc nedařilo zaujmout a zatímco jiným streamovacím službám koronavirová pandemie spíše pomohla, v případě Quibi přispěla k jejímu konci. Krátké klipy nejsou nyní tak zajímavé.
K oblíbeným
reklama
Na trhu streamovacích služeb je hodně těsno a jednou z těch, které chtěly přinést jiný koncept, bylo Quibi. To chtělo uvádět seriály v krátkých 5-10 minutových epizodách. Jenže nejen to se stalo službě osudným. Už v červenci vyšlo najevo, že konverzní poměry uživatelů ve zkušebním období byly velmi nízké a formát služby moc nezaujal. Koronavirová pandemie si přisadila a přispěla k zániku, zatímco u jiných streamovacích služeb vedla spíše k úspěchům.
 
Quibi logo
 
Quibi svým krátkým formátem cílilo na přehrávání videa např. při cestách do zaměstnání, jenže právě to kvůli pandemii a výraznému zvýšení práce z domova do značné míry odpadlo. S tím se také snížil zájem o sledování takových krátkých epizod. To ale neznamená, že by Quibi bez pandemie neskončilo. Urychlila však zánik služby. Služba chce nyní vrátit peníze všem akcionářům a prodat práva na vlastní obsah jiným službám.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britský sekretář chce, aby Netflix označil seriál The Crown jako fikci Britský sekretář chce, aby Netflix označil seriál The Crown jako fikci
Velmi úspěšný seriál The Crown (Koruna) od Netflixu z prostředí britské královské rodiny se nesetkal s velkým pochopením u britské vlády. Kulturní sekretář by chtěl, aby Netflix označil seriál jako fikci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
První QD-OLED TV možná přinese Sony. Samsung chce panel použít v monitorech První QD-OLED TV možná přinese Sony. Samsung chce panel použít v monitorech
Ani podle posledních spekulací neplánuje Samsung použít své panely QD-OLED v televizorech. Místo toho by mohl technologii využít v PC monitorech. Zároveň bude panely QD-OLED dodávat konkurenci.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Xiaomi připravuje levný 4K laserový projektor Xiaomi připravuje levný 4K laserový projektor
Xiaomi brzy představí laserový projektor pro domácí kino, který by měl změnit trh. A to hlavně díky ceně, která bude nižší než v případě aktuálních modelů od konkurence. Co nabídne Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory roste, Samsung slaví rekordní tržní podíl Trh s televizory roste, Samsung slaví rekordní tržní podíl
Navzdory nepříznivým předpovědím nakonec celosvětový trh s televizory výrazně roste, patrně kvůli vyšší poptávce po domácí zábavě. A slavit může především Samsung, který z hlediska příjmů zaznamenal rekordní čtvrtletí. 
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Do Evropy míří 7 televizí Nokia s Android TV. Jaké jsou ceny? Do Evropy míří 7 televizí Nokia s Android TV. Jaké jsou ceny?
Očekávané chytré televizory s logem Nokia byly podrobně představeny. K dispozici budou v úhlopříčkách od 32 do 75 palců a většina ze sedmi modelů nabídne 4K i Dolby Vision. Prodej odstartuje do konce roku.
27.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář