Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Streamovací služba Quibi skončila, ztratila smysl i kvůli pandemii

25.10.2020, Milan Šurkala, aktualita
Streamovací službě Quibi se moc nedařilo zaujmout a zatímco jiným streamovacím službám koronavirová pandemie spíše pomohla, v případě Quibi přispěla k jejímu konci. Krátké klipy nejsou nyní tak zajímavé.
Na trhu streamovacích služeb je hodně těsno a jednou z těch, které chtěly přinést jiný koncept, bylo Quibi. To chtělo uvádět seriály v krátkých 5-10 minutových epizodách. Jenže nejen to se stalo službě osudným. Už v červenci vyšlo najevo, že konverzní poměry uživatelů ve zkušebním období byly velmi nízké a formát služby moc nezaujal. Koronavirová pandemie si přisadila a přispěla k zániku, zatímco u jiných streamovacích služeb vedla spíše k úspěchům.
 
Quibi logo
 
Quibi svým krátkým formátem cílilo na přehrávání videa např. při cestách do zaměstnání, jenže právě to kvůli pandemii a výraznému zvýšení práce z domova do značné míry odpadlo. S tím se také snížil zájem o sledování takových krátkých epizod. To ale neznamená, že by Quibi bez pandemie neskončilo. Urychlila však zánik služby. Služba chce nyní vrátit peníze všem akcionářům a prodat práva na vlastní obsah jiným službám.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.