www.tvfreak.cz
>
>

Streamovací služba Quibi skončila, ztratila smysl i kvůli pandemii

Streamovací služba Quibi skončila, ztratila smysl i kvůli pandemii
, , aktualita
Streamovací službě Quibi se moc nedařilo zaujmout a zatímco jiným streamovacím službám koronavirová pandemie spíše pomohla, v případě Quibi přispěla k jejímu konci. Krátké klipy nejsou nyní tak zajímavé.
K oblíbeným
reklama
Na trhu streamovacích služeb je hodně těsno a jednou z těch, které chtěly přinést jiný koncept, bylo Quibi. To chtělo uvádět seriály v krátkých 5-10 minutových epizodách. Jenže nejen to se stalo službě osudným. Už v červenci vyšlo najevo, že konverzní poměry uživatelů ve zkušebním období byly velmi nízké a formát služby moc nezaujal. Koronavirová pandemie si přisadila a přispěla k zániku, zatímco u jiných streamovacích služeb vedla spíše k úspěchům.
 
Quibi logo
 
Quibi svým krátkým formátem cílilo na přehrávání videa např. při cestách do zaměstnání, jenže právě to kvůli pandemii a výraznému zvýšení práce z domova do značné míry odpadlo. S tím se také snížil zájem o sledování takových krátkých epizod. To ale neznamená, že by Quibi bez pandemie neskončilo. Urychlila však zánik služby. Služba chce nyní vrátit peníze všem akcionářům a prodat práva na vlastní obsah jiným službám.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Počet předplatitelů Netflixu přestává růst, vyloučeno není zdražení Počet předplatitelů Netflixu přestává růst, vyloučeno není zdražení
Výsledky Netflixu za 1. čtvrtletí 2021 dokazují, že po loňském boomu se růst nových spotřebitelů velmi výrazně zpomalil. Firma také prohlásila, že nechce vyhrožovat uživatelům, kteří používají sdílená hesla.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG gOLED TV byla potvrzena v iF Design Awards. Vsází na skleněný design LG gOLED TV byla potvrzena v iF Design Awards. Vsází na skleněný design
LG nepřestává rozšiřovat svou nabídku OLED TV. Letos představí ještě lifestylový model s inovativním designem, který ponese podivné označení gOLED. Novinka byla potvrzena na stránkách iF Design Awards.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nová Apple TV 4K (2021) byla představena. S lepším procesorem i ovladačem Nová Apple TV 4K (2021) byla představena. S lepším procesorem i ovladačem
Po letech spekulací byla dnes představena další generace Apple TV. Používá výkonnější procesor A12 Bionic, který umožní přehrávání videí v HDR při vysoké snímkovací frekvenci. Uživatelé se také dočkali redesignu dálkového ovladače.
20.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design
Philips připravuje další dvě OLED TV, které představí v roce 2021. Ještě před tím byly nominovány na iF Design Award, díky čemuž si novinky můžeme prohlédnout v předstihu. Vybaveny budou opět zvukovým systémem Bowers & Wilkins.
20.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV? Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV?
Na český trh v tichosti vstoupily nové LG OLED TV pro rok 2021 a mezi nimi také zbrusu nová série A1, která by měla tuto technologii zpřístupnit dalším domácnostem. Prozatím jsou k dispozici dvě úhlopříčky, později se přidají další.
19.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik