Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Streamovací služba Apple TV+ bude točit filmy i pro kina

1.10.2019, Milan Šurkala, aktualita
Streamovací služba Apple TV+ nebude zdaleka jen o samotném streamování. Apple chce totiž točit i takové filmy, které půjdou dříve na stříbrná plátna kin než na domácí obrazovky předplatitelů služby.
Streamovací služba Apple TV+ bude spuštěna 1. listopadu, nicméně nebude nutné ji mít ve všech případech, abyste viděli originální obsah od Applu. Společnost chce totiž některé filmy s předstihem uvolňovat i do kin, takže je bude moci zhlédnout kdokoli, a to ještě dříve než předplatitelé služby. Toto jim umožní soupeřit o Oskary a v případě vítězství pak Applu zajistit velkou publicitu a s tím i samotné streamovací službě. A to se počítá.
 
Apple TV+
 
Jako první půjde do kin The Elephant Queen, a to už 18. října, přičemž pro streamování bude tento film uvolněn až se spuštěním služby na začátku listopadu. Druhým filmem bude Hala, která půjde do kin 22. listopadu a na streamovací službě se objeví v průběhu prosince. Do třetice to bude The Banker se Samuel L. Jacksonem, který se má objevit v kinech 6. prosince. Na streamovací službu se ale dostane až v lednu příštího roku. Zatím však není jasné, zda budou mít předplatitelé Apple TV+ v kinech nějakou slevu nebo jiný benefit.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.