www.tvfreak.cz
>
>

Pozor na pirátské Game of Thrones, bývá plné malwaru

Pozor na pirátské Game of Thrones, bývá plné malwaru
, , aktualita
Spousta lidí stahuje pirátské verze oblíbeného seriálu Game of Thrones. Dle průzkumu společnosti Kaspersky Labs se ale nemálo z nich dočká nepříjemného překvapení v podobě virů. Pirátské kopie tohoto seriálu totiž vedou v počtu nákaz.
K oblíbeným
reklama
Nejen kvůli roztříštěnosti streamovacích služeb je stále docela běžné, že si lidé stahují seriály a filmy z nelegálních zdrojů. Velmi populární je v tomto zejména seriál Game of Thrones od společnosti HBO. Vyplývá tak z průzkumu antivirové společnosti Kaspersky Labs, podle níž tento seriál vévodí počtu infikovaných souborů maskujících se za epizody nějakého seriálu v průběhu sledovaného roku 2018. Je to o to překvapivější, že v roce 2018 nevyšla ani jedna nová epizoda Game of Thrones. Dle Kaspersky jeho uživatelé zaznamenali v minulém roce přes 120 tisíc infikovaných souborů, které se vydávaly za nějaké televizní seriály. Na prvním místě se 17% zastoupením (a 20934 případy) vedl právě Game of Thrones. Prim v tomto hrála první epizoda Winter is Coming a hodně velké zastoupení měla nepřekvapivě i ta poslední.
 
Game of Thrones
 
Na druhém místě se objevil seriál The Walking Dead s útoky na 18794 uživatelů a na třetím místě je pak už s větším odstupem Arrow s 12163 útoky. Je nutno poznamenat, že statistika se týká jen uživatelů používajících antivirové řešení od Kaspersky, takže celkový počet útoků bude pochopitelně mnohem vyšší. Společnost vydala statistiku i kvůli tomu, že se brzy objeví poslední série a je tedy velmi pravděpodobné, že autoři malwarů toho velmi rádi využijí k pokusům o infikování obětí nejrůznějšími trojskými koňmi, adwarem nebo např. cryptojackingem.
 
Kaspersky pochopitelně doporučuje dívat se na seriály (a nejen Game of Thrones) na příslušných legálních streamovacích službách. Pokud už uživatelé nechtějí platit a uchylují se k nelegálnímu obsahu, měli by dávat pozor na přípony souborů. Přípony MP4, AVI, MKV a podobné video přípony dávají smysl, nicméně často se objevují soubory s příponami, jako jsou EXE (např. .AVI.EXE), MSI nebo LNK. Ty jsou pak spouštěcímí soubory virů nebo odkazy na jiné soubory a představují cestu k zisku dalšího malwaru. Zde je dobré dávat i pozor na velikost souboru. Ty, které nemají alespoň pár set MB, jsou rovněž podezřelé.
 
Uživatel by měl dávat i pozor na to, zda se stránka jen nevydává za jinou (a to i v případě legálních služeb). Podezřelé je i to, pokud epizoda vyjde dříve, než by měla. To byl častý problém např. u hry Pokémon GO, která zpočátku nebyla uvolněna pro mnoho zemí, ale objevovala se na internetu, přičemž šlo o malware. A v neposlední řadě Kaspersky nepřekvapivě doporučuje použití jeho antivirových řešení.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy
Již koncem loňského roku bylo oznámeno, že se začíná na českém trhu prodávat televizor TCL 65X10. První LCD TV s technologií mini LED se ovšem nakonec zpozdila. Jak naznačují informace z Evropy, druhý start prodeje je za rohem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400 Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400
Pokročilejší soundbar SC-HTB600 podporuje formáty Dolby Atmos i DTS:X a bude dodáván s bezdrátovým subwooferem, zatímco SC-HTB400 využívá integrovaný soundbar. K dalším představeným novinkám párty reproduktor nebo digitální rádio.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem
Na český trh vstupuje Xiaomi Mi Smart Compact Projector, se kterým si můžete vytvořit domácí kino skoro kdekoliv. Tento kompaktní projekt s podporou Full HD dokonce ani nepotřebuje počítač nebo smartphone, neboť využívá integrovaný systém Android.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung znevýhodňuje své 4K TV, aby podpořil prodej 8K TV Samsung znevýhodňuje své 4K TV, aby podpořil prodej 8K TV
Samsung chce přinutit zákazníky, aby za jeho televizory utráceli více peněz. Snaží se toho ovšem dosáhnout kontroverzní strategií. Zhoršil parametry svých 4K QLED TV a nechal tak více vyniknout dražší 8K QLED TV.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s UHD Blu-ray přehrávači klesá, výrobci letos nechystají nové modely Trh s UHD Blu-ray přehrávači klesá, výrobci letos nechystají nové modely
Prodej fyzických disků i jejich přehrávačů dlouhodobě klesá, přičemž tento trend neminul ani Ultra HD Blu-ray playery. V roce 2020 zatím žádný výrobce nepředstavil nový model a ani jeden ze tří hlavních hráčů to letos neplánuje.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik