www.tvfreak.cz
>
>

Pozor na pirátské Game of Thrones, bývá plné malwaru

Pozor na pirátské Game of Thrones, bývá plné malwaru
, , aktualita
Spousta lidí stahuje pirátské verze oblíbeného seriálu Game of Thrones. Dle průzkumu společnosti Kaspersky Labs se ale nemálo z nich dočká nepříjemného překvapení v podobě virů. Pirátské kopie tohoto seriálu totiž vedou v počtu nákaz.
K oblíbeným
reklama
Nejen kvůli roztříštěnosti streamovacích služeb je stále docela běžné, že si lidé stahují seriály a filmy z nelegálních zdrojů. Velmi populární je v tomto zejména seriál Game of Thrones od společnosti HBO. Vyplývá tak z průzkumu antivirové společnosti Kaspersky Labs, podle níž tento seriál vévodí počtu infikovaných souborů maskujících se za epizody nějakého seriálu v průběhu sledovaného roku 2018. Je to o to překvapivější, že v roce 2018 nevyšla ani jedna nová epizoda Game of Thrones. Dle Kaspersky jeho uživatelé zaznamenali v minulém roce přes 120 tisíc infikovaných souborů, které se vydávaly za nějaké televizní seriály. Na prvním místě se 17% zastoupením (a 20934 případy) vedl právě Game of Thrones. Prim v tomto hrála první epizoda Winter is Coming a hodně velké zastoupení měla nepřekvapivě i ta poslední.
 
Game of Thrones
 
Na druhém místě se objevil seriál The Walking Dead s útoky na 18794 uživatelů a na třetím místě je pak už s větším odstupem Arrow s 12163 útoky. Je nutno poznamenat, že statistika se týká jen uživatelů používajících antivirové řešení od Kaspersky, takže celkový počet útoků bude pochopitelně mnohem vyšší. Společnost vydala statistiku i kvůli tomu, že se brzy objeví poslední série a je tedy velmi pravděpodobné, že autoři malwarů toho velmi rádi využijí k pokusům o infikování obětí nejrůznějšími trojskými koňmi, adwarem nebo např. cryptojackingem.
 
Kaspersky pochopitelně doporučuje dívat se na seriály (a nejen Game of Thrones) na příslušných legálních streamovacích službách. Pokud už uživatelé nechtějí platit a uchylují se k nelegálnímu obsahu, měli by dávat pozor na přípony souborů. Přípony MP4, AVI, MKV a podobné video přípony dávají smysl, nicméně často se objevují soubory s příponami, jako jsou EXE (např. .AVI.EXE), MSI nebo LNK. Ty jsou pak spouštěcímí soubory virů nebo odkazy na jiné soubory a představují cestu k zisku dalšího malwaru. Zde je dobré dávat i pozor na velikost souboru. Ty, které nemají alespoň pár set MB, jsou rovněž podezřelé.
 
Uživatel by měl dávat i pozor na to, zda se stránka jen nevydává za jinou (a to i v případě legálních služeb). Podezřelé je i to, pokud epizoda vyjde dříve, než by měla. To byl častý problém např. u hry Pokémon GO, která zpočátku nebyla uvolněna pro mnoho zemí, ale objevovala se na internetu, přičemž šlo o malware. A v neposlední řadě Kaspersky nepřekvapivě doporučuje použití jeho antivirových řešení.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Avengers: Endgame míří do kin s potitulkovou scénou Avengers: Endgame míří do kin s potitulkovou scénou
Kasovní trhák Avengers: Endgame překvapil tím, že neměl potitulkovou scénu, jak je u marvelovských filmů zvykem. A protože na překonání Avatara mu chybí už jen kousek, s novými scénami míří do kin v pozměněném podání.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV
Výrobce chytrých televizí Samsung doporučuje, aby jejich uživatelé pravidelně spouštěli antivirus. I chytrá televize totiž může být napadena zákeřným malwarem, pokud je připojena do internetu.
19.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia
Ve streamovacích službách začíná být pořádný chaos. Producent a režisér J.J. Abrams je totiž v posledních fázích jednání s WarnerMedia, která jeho společnosti Bad Robot zajistí dohodu ve výši 500 milionů dolarů.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka
Produkce Netflixu má na svědomí mnoho vlastního filmů i seriálů a jedním z nich je i seriál Russian Doll. Nadia v podání Natashy Lyonne zde umírá a opět se probouzí do stejného okamžiku. Podaří se jí reinkarnaci někdy ukončit?
18.6.2019, recenze, Milan Šurkala
Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K
Samsung začátkem roku představil televizor The Wall Luxury, který využívá technologii microLED a modulární konstrukci. Nyní víme, že se tento model začne prodávat v červenci a v několika úhlopříčkách.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář