Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG představuje nejen 65" stropní rolovatelnou TV

3.1.2020, Milan Šurkala, aktualita
Společnost LG chce na CES 2020 představit mnoho pozoruhodných produktů. Jedním z nich má být i obrovská 65" televize s ohebný OLED panelem. Bude se montovat na strop a šetřit tak cenné místo v bytech.
LG je jedním z největších výrobců panelů a na veletrhu CES 2020 bude ukazovat několik zajímavých novinek. Jednou z nich bude UHD Roll-Down OLED televize, která má 65" úhlopříčku a montuje se na strop. Odtud se bude rolovat směrem dolů, takže běžně nebude zabírat žádné místo. Připomíná tak loňskou Signature OLED TV R, která se ale rolovala ze soundbaru směrem nahoru. Bohužel více informací o novince nevíme a není ani jasné, kdy se začne prodávat (a zda vůbec).
 
LG OLED displeje
 
Tím ale smršť novinek zdaleka nekončí. LG se chystá také rozšířit portfolio OLED televizí o menší 48" model, který doplní stávající 55", 65", 77" a 88" varianty. Další novinkou bude 77" televize UHD Film Cinematic Sound & Wallpaper OLED, která svým displejem generuje zvuk a překvapí i svou tenkostí. Ukáže se i 88" 8K Cinematic Sound OLED se zvukem formátu 11.2.
 
Pokud jde o monitory, i zde budou zajímavé novinky. Např. jde o 65" OLED displej, který bude mít nastavitelné zakřivení. To si člověk může upravit podle toho, zda hraje hry z větší blízkosti, nebo sleduje film z větší dálky. Objeví se i 55" OLED displej se 40% průhledností. Pokud si někdo bude chtít zachovat větší soukromí, průhlednost půjde i vypnout.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama