Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Squid Game přijde jako reality-show: v soutěži Netflixu lze vyhrát 4,56 mil. USD

17.6.2022, Milan Šurkala, aktualita
Squid Game přijde jako reality-show: v soutěži Netflixu lze vyhrát 4,56 mil. USD
Streamovací služba převede populární jihokorejský seriál Squid Game do reality. Objeví se totiž ve formě reality show, kde budou soutěžící bojovat o rekordní výhru ve výši 4,56 milionu USD. To rozhodně není málo.
Hwang Dong-hyuk, režisér populárního korejského seriálu Squid Game (Hra na oliheň), nedávno řekl, že trvalo 12 let, než se povedlo tento seriál dostat na obrazovky, ale jen 12 dní stačilo k tomu, aby se stal nejpopulárnějším seriálem na Netflixu (v prvních 28 dnech ho vidělo 111 milionů uživatelů, tedy polovina Netflixu). Není divu, že Netflix chce ze série vytěžit ještě více a podobně jako v Británii, i v tomto případě by měla být možnost zahrát si tuto hru naživo. Netflix totiž připravuje reality show na motivy tohoto seriálu, kde se proti sobě utká 456 soutěžících podobně jako v původní Squid Game.
 
Squid Game
 
Zásadním rozdílem bude pochopitelně to, že tu v případě prohry nebude nikdo umírat, nejhůře odejde s prázdnýma rukama. Hlavní cena činí rekordních 4,56 mil. USD (107 mil. Kč). Půjde o 10dílnou sérii, kde budou soutěžící plnit podobné, ale i nové úkoly, které budou vyžadovat různé strategie i spojenectví. Účastníci se mohou hlásit z celého světa, nicméně podmínkou je, že musí mít minimálně 21 let, musí umět anglicky a být k dispozici na 4 týdny natáčení na počátku roku 2023.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.