Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Squid Game si Britové zahrají naživo v bezpečnější formě

25.10.2021, Milan Šurkala, aktualita
Nejpopulárnější seriál Netflixu, korejský Squid Game, se možná dočká druhé série. Zatím tu máme ale jen smyšlený trailer. Popularita se ukazuje i v tom, že společnosti nabízí podobné hry naživo. Jen by se v nich nemělo umírat.
Korejský seriál Squid Game trhá žebříčky popularity a jde o nejsledovanější sérii na streamovací službě Netflix. Mnoho lidí se tak ptalo, zda se objeví i druhá řada. Prozatím to nevíme a objevil se jen smyšlený trailer k druhé sérii (oficiálně se ale z dílen Netflixu takový trailer neobjevil).
 
Netflix Squid Game
 
Mnoho lidí by si ale chtělo podobnou hru zahrát i naživo bez rizika smrti. Taková přání budou brzy vyslyšena. Objevuje se více projektů, které chtějí Squid Game napodobit, a jeden z nich bude pořádat britská zábavní firma Universal Ents. Ta sice obvykle produkuje muzikály a taneční show. V jejím případě se bude soutěže účastnit 40 lidí, kteří musí zaplatit vstupné 45 liber (1370 Kč). Hlavní výhra činí 500 liber (15200 Kč), což je výrazně méně než v seriálové předloze. Tam šlo o 45,6 mld. wonů (860 mil. Kč). Zájem o soutěž byl tak obrovský, že webové stránky projektu 16. října nezvládly nápor a spadly. Soutěž se má konat 27. listopadu a zájemci projdou lékařskou prohlídkou, která má zajistit, aby šlo o lidi, kteří to zvládnou fyzicky i psychicky.
 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.