Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Spotify míří do televizorů Philips

29.8.2014, Pavel Zubatý, aktualita
Bude to snad poprvé, co bude hudební služba Spotify Connect integrována přímo do televize. Už během září bude dostupná pro všechny televizory Philips, které využívají operační systém Android, s jedním „drobným“ háčkem.
Spotify Connect je aplikace, která umožňuje přetáhnutím přehrávat hudbu z chytrého mobilu nebo tabletu přímo v televizi. Přináší zjednodušení práce se seznamem přehrávaných skladeb i vyhledávání nových skladeb. Režim přehrávání přitom nebrání, aby byl telefon využíván k jiným účelům než k pouhému ovládání běžící aplikace.

Společnost Philips tvrdí, že Spotify Connect je sice možné najít v mnohých hudebních systémech, ale nikoliv jako součást některého televizoru. Právě tato integrace má dokázat potenciál androidovské platformy, která využívá staré verze Androidu pro telefony. Na příští rok se chystá zbrusu nová platforma Android TV přímo pod záštitou společnosti Google. Internetový gigant na vývoji nové platformy spolupracuje s několika výrobci televizorů. Mezi tyto výrobce patří i Philips, který Android TV chce využívat ve svých Smart TV počínaje příštím rokem. Použití aplikace Spotify v televizorech má ještě jeden „drobný“ háček: na službě Spotify musíte mít zřízený prémiový účet. Potom jen stačí zapojit silné reproduktory a můžete rozjet pořádnou domácí pařbu s televizorem v centru dění.

Zdroj: FlatpanelsHD
reklama
reklama