Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Android TV budou podobné jako vejce vejci

9.7.2014, Pavel Zubatý, aktualita
Pro telefony s Androidem platí, že co výrobce, to jiný vzhled grafického rozhraní. Každý telefon může mít svůj vlastní „skin“. Pro televizory s Androidem se však taková možnost nenabízí. Na první pohled budou tyto přístroje vypadat všechny stejně.
Přístroje Android TV budou od sebe téměř k nerozeznání. Nebude záležet na tom, jestli ponesou logo Sony, Sharp nebo Philips. Google přebírá kontrolu nad softwarem. Jedno stejné grafické rozhraní bude přítomno na všech televizorech, multimediálních centrech i herních konzolích s platformou Android TV. Tato uniformita ale nebude bez výhod. Příkladem mohou být aktualizace firmwaru. Pokud Google uvolní aktualizaci, tak pro všechny zařízení naráz. Nebude třeba čekat, než tuto aktualizaci uvolní výrobce.

Změna se nedotkne možnosti přidávat vlastní balíčky aplikací a služeb. Lze očekávat, že třeba Sony umístí na titulní stránku služby Video Unlimited, Music Unlimited a nejspíš také herní streamovací službu PlayStation Now. Společnost Sony nové platformě věří natolik, že od r. 2015 bude „pohánět“ všechny Smart TV této značky. V prodeji jsou televizory Philips, které běží na Androidu. Nejedná se však o oficiální verzi společnosti Google. Ta se bude přidávat až do modelů vydaných od r. 2015. Je otázkou, jestli bude možná aktualizace starších modelů. Plány značky Sharp ohledně Android TV zatím známy nejsou.

Zdroj: FlatpanelsHD