Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Spider-Man se údajně vrací do Marvel Cinematic Universe

1.10.2019, Milan Šurkala, aktualita
Rozepře mezi Disney a Sony Pictures se zdají být u konce. Ty spočívaly v dělení zisků z filmů se Spider-Manem. Ten tak měl zmizet ze světa MCU, což je nyní prý zažehnáno a další film s pavoučím mužem v marvelovském světem je opět na pořadu dne.
V druhé polovině srpna došlo k rozkolu mezi společnostmi Sony a Marvel Studios, potažmo Disney. Šlo o to, že Sony dostávalo 95 % ze všech zisků z filmů se Spider-Manem, zatímco Marvel jen pouhých 5 %. Marvel se tak na filmech chtěl finančně výrazněji podílet a také posléze dostávat větší zisky, ideálně v poměru 50:50. Společnosti se tehdy nedohodly, což vyústilo ve fakt, že se Spider-Man, na jehož značku má Sony práva, už v marvelovských filmech neměl objevit.
 
Spider-Man
 
Jak ale naznačují zprávy, obě společnosti dále jednaly a Kevin Feige, šéf MCU, by měl být producentem i připravovaného třetího filmu se Spider-Manem zahraného Tomem Hollandem ve světě MCU. Poněvadž Sony chce vlastní filmy se Spider-Manem, je možné, že nový film bude můstkem, který logicky dovolí existenci pavoučího muže ve světě MCU i ve světě Sony bez marvelovských kolegů. Jaká přesně je dohoda mezi Sony a Disney a zda k ní skutečně v této formě došlo, nicméně zatím nemáme potvrzeno.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.