www.tvfreak.cz
>
>
>

Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena

Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena
, , aktualita
Finance možná způsobí, že se už Spider-Man neobjeví v dalších filmech od Marvel Studios. Společnosti Disney, která vlastní Marvela, a Sony, která vlastní práva na Spider-Mana, se totiž nedohodly na dalším postupu. Kvůli penězům.
K oblíbeným
reklama
Některé vztahy jsou hodně složité a Spider-Man to rozhodně nemá jednoduché. Nyní ale nemyslíme vztahy v samotném příběhu filmu, ale mezi tvůrci těchto filmů. Poslední dva díly Spider-Mana (Homecoming a Daleko od domova) jsou totiž dílem dvou společností, Sony a Marvel Studios, resp. Disney, která ho vlastní. A právě tyto dvě firmy nyní mezi sebou mají nemalé rozepře, které mohou znamenat, že se Spider-Man už neobjeví ve světě MCU. Potitulková scéna z posledního filmu tak bude vyžadovat nemalý zásah do příběhu následujících dvou filmů, aby absence postav z MCU nebila příliš do očí.
 
Spider-Man
 
A o co vlastně jde? Pochopitelně o peníze. Ač si Spider-Mana spojujeme především s Marvelem, faktem je, že naprosto stěžejní roli zde hraje Sony. To totiž dává do filmů nejvíce financí, ale také si jich ve výsledku nejvíce bere. Hovoří se o tom, že podíl Marvela činí pouhopouhých 5 %. Není divu, že když je pak výsledný film tak obrovským trhákem, Marvel Studios (a potažmo Disney) z toho nic moc nedostane. Disney tak nyní chce, aby se náklady, ale také zisky dělily rovným dílem 50:50.
 
Samo Sony ale nechce, aby Kevin Feige (prezident Marvela) ze série zmizel a doufá, že se nakonec obě dvě společnosti nějak dohodnou, a že se rozhodnutí Disney odejít ze série změní. Přiznejme si však, že ono spíše Sony potřebuje více Marvela než Marvel Sony. I když se Spider-Man objevil i v několika dalších filmech MCU (Captain America: Civil War, Avengers: Infinity War a Avengers: Endgame), pro Marvel to není finančně zajímavé a naopak se zdá, že sólo filmy o Spider-Manovi nemálo těžily z jeho propojenosti s MCU a Iron Manem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy
Již koncem loňského roku bylo oznámeno, že se začíná na českém trhu prodávat televizor TCL 65X10. První LCD TV s technologií mini LED se ovšem nakonec zpozdila. Jak naznačují informace z Evropy, druhý start prodeje je za rohem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400 Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400
Pokročilejší soundbar SC-HTB600 podporuje formáty Dolby Atmos i DTS:X a bude dodáván s bezdrátovým subwooferem, zatímco SC-HTB400 využívá integrovaný soundbar. K dalším představeným novinkám párty reproduktor nebo digitální rádio.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem
Na český trh vstupuje Xiaomi Mi Smart Compact Projector, se kterým si můžete vytvořit domácí kino skoro kdekoliv. Tento kompaktní projekt s podporou Full HD dokonce ani nepotřebuje počítač nebo smartphone, neboť využívá integrovaný systém Android.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung znevýhodňuje své 4K TV, aby podpořil prodej 8K TV Samsung znevýhodňuje své 4K TV, aby podpořil prodej 8K TV
Samsung chce přinutit zákazníky, aby za jeho televizory utráceli více peněz. Snaží se toho ovšem dosáhnout kontroverzní strategií. Zhoršil parametry svých 4K QLED TV a nechal tak více vyniknout dražší 8K QLED TV.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s UHD Blu-ray přehrávači klesá, výrobci letos nechystají nové modely Trh s UHD Blu-ray přehrávači klesá, výrobci letos nechystají nové modely
Prodej fyzických disků i jejich přehrávačů dlouhodobě klesá, přičemž tento trend neminul ani Ultra HD Blu-ray playery. V roce 2020 zatím žádný výrobce nepředstavil nový model a ani jeden ze tří hlavních hráčů to letos neplánuje.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik