www.tvfreak.cz
>
>
>

Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena

Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena
, , aktualita
Finance možná způsobí, že se už Spider-Man neobjeví v dalších filmech od Marvel Studios. Společnosti Disney, která vlastní Marvela, a Sony, která vlastní práva na Spider-Mana, se totiž nedohodly na dalším postupu. Kvůli penězům.
K oblíbeným
reklama
Některé vztahy jsou hodně složité a Spider-Man to rozhodně nemá jednoduché. Nyní ale nemyslíme vztahy v samotném příběhu filmu, ale mezi tvůrci těchto filmů. Poslední dva díly Spider-Mana (Homecoming a Daleko od domova) jsou totiž dílem dvou společností, Sony a Marvel Studios, resp. Disney, která ho vlastní. A právě tyto dvě firmy nyní mezi sebou mají nemalé rozepře, které mohou znamenat, že se Spider-Man už neobjeví ve světě MCU. Potitulková scéna z posledního filmu tak bude vyžadovat nemalý zásah do příběhu následujících dvou filmů, aby absence postav z MCU nebila příliš do očí.
 
Spider-Man
 
A o co vlastně jde? Pochopitelně o peníze. Ač si Spider-Mana spojujeme především s Marvelem, faktem je, že naprosto stěžejní roli zde hraje Sony. To totiž dává do filmů nejvíce financí, ale také si jich ve výsledku nejvíce bere. Hovoří se o tom, že podíl Marvela činí pouhopouhých 5 %. Není divu, že když je pak výsledný film tak obrovským trhákem, Marvel Studios (a potažmo Disney) z toho nic moc nedostane. Disney tak nyní chce, aby se náklady, ale také zisky dělily rovným dílem 50:50.
 
Samo Sony ale nechce, aby Kevin Feige (prezident Marvela) ze série zmizel a doufá, že se nakonec obě dvě společnosti nějak dohodnou, a že se rozhodnutí Disney odejít ze série změní. Přiznejme si však, že ono spíše Sony potřebuje více Marvela než Marvel Sony. I když se Spider-Man objevil i v několika dalších filmech MCU (Captain America: Civil War, Avengers: Infinity War a Avengers: Endgame), pro Marvel to není finančně zajímavé a naopak se zdá, že sólo filmy o Spider-Manovi nemálo těžily z jeho propojenosti s MCU a Iron Manem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
LG HU70LA, nový 140" 4K projektor LG HU70LA, nový 140" 4K projektor
Společnost LG uvedla nový 4K projektor HU70LA, který nabídne velkou úhlopříčku obrazu, vysoké rozlišení, a to vše za vcelku příznivou cenu. Pochopitelně bude podporovat i funkce typické pro chytré televize.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony FX9 dostává 6K full frame čip, umí i 4K 120p Sony FX9 dostává 6K full frame čip, umí i 4K 120p
Sony představilo novou profesionální kameru FX9, která se může pochlubit spoustou zajímavých technologií. Její full frame 6K čip poskytuje kvalitní 4K záznam s oversamplingem, umí 4K 120p i 10bitový 4:2:2 interní záznam.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí 16K Crystal LED displej, stojí miliony... dolarů Sony uvádí 16K Crystal LED displej, stojí miliony... dolarů
Sony rozšiřuje možnosti svého systému modulů s Crystal LED technologií. Nyní je možné vytvořit displej s neuvěřitelným rozlišením 16K. Ještě více neuvěřitelná je i cena, která se rovná několika supersportovním vozům.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple TV+, jablečný Netflix za $4,99 pro celou rodinu Apple TV+, jablečný Netflix za $4,99 pro celou rodinu
Apple včera představil svou dlouho očekávanou streamovací službu Apple TV+. Ta překvapila především svou cenou, která činí pouhých $4,99 s možností rodinného sdílení, tedy až pro 6 uživatelů najednou.
11.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
8K pro masy: Samsung uvádí 55" QLED Q900 TV 8K pro masy: Samsung uvádí 55" QLED Q900 TV
Samsung chce protlačit 8K z naprostého high-endu alespoň do vyššího mainstreamu. Proto představuje svůj doposud nejmenší 8K model, QLED televizi Q900 s 55" úhlopříčkou a o něco nižší cenou než u větších modelů.
10.9.2019, aktualita, Milan Šurkala