www.tvfreak.cz
>
>
>

Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena

Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena
, , aktualita
Finance možná způsobí, že se už Spider-Man neobjeví v dalších filmech od Marvel Studios. Společnosti Disney, která vlastní Marvela, a Sony, která vlastní práva na Spider-Mana, se totiž nedohodly na dalším postupu. Kvůli penězům.
K oblíbeným
reklama
Některé vztahy jsou hodně složité a Spider-Man to rozhodně nemá jednoduché. Nyní ale nemyslíme vztahy v samotném příběhu filmu, ale mezi tvůrci těchto filmů. Poslední dva díly Spider-Mana (Homecoming a Daleko od domova) jsou totiž dílem dvou společností, Sony a Marvel Studios, resp. Disney, která ho vlastní. A právě tyto dvě firmy nyní mezi sebou mají nemalé rozepře, které mohou znamenat, že se Spider-Man už neobjeví ve světě MCU. Potitulková scéna z posledního filmu tak bude vyžadovat nemalý zásah do příběhu následujících dvou filmů, aby absence postav z MCU nebila příliš do očí.
 
Spider-Man
 
A o co vlastně jde? Pochopitelně o peníze. Ač si Spider-Mana spojujeme především s Marvelem, faktem je, že naprosto stěžejní roli zde hraje Sony. To totiž dává do filmů nejvíce financí, ale také si jich ve výsledku nejvíce bere. Hovoří se o tom, že podíl Marvela činí pouhopouhých 5 %. Není divu, že když je pak výsledný film tak obrovským trhákem, Marvel Studios (a potažmo Disney) z toho nic moc nedostane. Disney tak nyní chce, aby se náklady, ale také zisky dělily rovným dílem 50:50.
 
Samo Sony ale nechce, aby Kevin Feige (prezident Marvela) ze série zmizel a doufá, že se nakonec obě dvě společnosti nějak dohodnou, a že se rozhodnutí Disney odejít ze série změní. Přiznejme si však, že ono spíše Sony potřebuje více Marvela než Marvel Sony. I když se Spider-Man objevil i v několika dalších filmech MCU (Captain America: Civil War, Avengers: Infinity War a Avengers: Endgame), pro Marvel to není finančně zajímavé a naopak se zdá, že sólo filmy o Spider-Manovi nemálo těžily z jeho propojenosti s MCU a Iron Manem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Simpsonovi mají na Disney+ velký problém, formát 16:9 Simpsonovi mají na Disney+ velký problém, formát 16:9
Start streamovací služby Disney+ nebyl zrovna hladký. Zaznamenala problémy s připojením a nyní je potíž se seriálem Simpsonovi. Ti totiž kvůli převedení do formátu 16:9 přichází o spoustu vizuálních vtipů.
13.11.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Disney+ je zde, přináší Star Wars ve 4K HDR Disney+ je zde, přináší Star Wars ve 4K HDR
Streamovací služba Disney+ byla právě spuštěna a je k dispozici v několika prvních zemích. Najdeme zde i několik marvelovek a poprvé také Star Wars ve 4K HDR formátu, a to včetně původní trilogie.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvádí chytré televize Mi TV 5 a Mi TV 5 Pro Xiaomi uvádí chytré televize Mi TV 5 a Mi TV 5 Pro
Čínské Xiaomi představuje další nové produkty a těmi je dvojice chytrých televizí Mi TV 5 a pokročilejší verze Mi TV 5 Pro. Ty budou prodávány s úhlopříčkami 55" až 75" a v případě verze Pro půjde o QLED panel.
8.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
The Mandalorian, nový seriál ze světa Star Wars za 4 dny The Mandalorian, nový seriál ze světa Star Wars za 4 dny
Už jen pouhé čtyři dny nás dělí od uvedení nového seriálu s motivy Hvězdných válek (Star Wars). Ponese název The Mandalorian a bude vyprávět příběhy osamělého nájemného zabijáka po pádu Impéria.
8.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix potvrzuje uvedení Zaklínače 20. prosince novým trailerem Netflix potvrzuje uvedení Zaklínače 20. prosince novým trailerem
Už dlouho víme, že Netflix připravuje seriál The Witcher (Zaklínač), který by se měl představit ještě letos. Nyní už víme, že to bude 20. prosince díky dalšímu traileru, který byl uvolněn k seriálu. A vy se na něj nyní můžete podívat.
5.11.2019, aktualita, Milan Šurkala