Špičkové soundbary Samsung HW-Q900A a HW-Q950A míří na trh. Jaká bude cena?

Špičkové soundbary Samsung HW-Q900A a HW-Q950A míří na trh. Jaká bude cena?
, , aktualita
Příští měsíc by měl začít prodej dvou nových soundbarů od Samsungu, které můžeme označit za vlajkové lodě pro rok 2021. Chlubí se zvukovými kanály 7.1.2 nebo dokonce 11.1.4 a prostorovými formát jako Dolby Atmos.
K oblíbeným
reklama
V lednu Samsung představil své soundbary pro rok 2021. Brzy na trh zamíří letošní vlajkové lodě, kterými jsou modely HW-Q900A a HW-Q950A. Díky tomu máme konečně k dispozici informace o ceně a dostupnosti. Začněme ovšem výbavou, která rozhodně stojí za pozornost. Oba soundbary podporují formáty prostorového zvuku Dolby Atmos a DTS:X. Zatímco model HW-Q900A využívá 16 integrovaných reproduktorů v systému 7.1.2, model HW-Q950A nabízí celkem 22 integrovaných reproduktorů v systému 11.1.4. To je zatím nejvíce kanálů, co se objevilo v soundbaru jakékoliv značky.
 
 
Pro dosažení prostorového efektu nechybí v soundbarech ani měniče směřující zvuk nahoru, kde se potom odráží od stropu. O basovou složku se potom stará externí subwoofer, který je připojen bezdrátově. Stejně tak sada zadních reproduktorů, která je dodávána s modelem HW-Q950A. Pro další eliminaci kabelů lze využít připojení Wi-Fi také k propojení soundbaru s televizí. V případě televizorů Samsung se navíc nabízí funkce Q-Symphony, která kombinuje zvuk ze soundbaru i televize dohromady a vytvoří z nich jeden audio systém. Za běžných okolností se totiž po připojení soundbaru odmlčí integrované reproduktory v televizi.
 
 
Q-Symphony není jediná inovativní funkce, kterou přináší zvukové lišty HW-Q900A a HW-Q950A. Zákazníci mají k dispozici technologii SpaceFit Sound+, která pomocí mikrofonu v subwooferu (je součástí dodávky) a 38sekundového testovacího tónu analyzuje podmínky v místnosti a vytváří prostorově odpovídající zvukový zážitek. Tvar místnosti, obložení stěn nebo rozmístění nábytku totiž může ovlivnit výsledný zážitek. Soundbary jsou vybaveny také funkcí Adaptive Sound pro přizpůsobení nastavení zvuku přehrávanému obsahu, speciálním herním režimem Game Mode Pro usnadňujícím lokalizaci objektů v prostoru, integrovaným hlasovým asistentem Alexa nebo podporou Apple AirPlay 2.
 
Samsung HW-Q900A lze předobjednat za 23 990 Kč, Samsung HW-Q950A by potom měl stát 34 990 Kč. V Německu se nové soundbary začnou prodávat v červnu, dostupnost na českém trhu zatím nebyla upřesněna.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh
BenQ rozšiřuje svou nabídku o domácí projekt s nativním rozlišením 4K. Chlubí se také 100% pokrytím barevného prostoru Rec.709, podporou HDR, režimem Filmmaker nebo operačním systémem Android TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix
Zatímco se před dvěma lety měl slavný režisér Steven Spielberg nelichotivě vyjádřit na adresu streamovacích služeb, které by neměly soutěžit o Oskary, nyní se přidává k Netflixu, aby pro něj jeho studio natočilo několik snímků.
22.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik