Soundbar Vizio Elevate se otočí nahoru po aktivaci Dolby Atmos

Soundbar Vizio Elevate se otočí nahoru po aktivaci Dolby Atmos
, , aktualita
Americká značka Vizio přišla na trh s netradičním soundbarem, jehož reproduktory se automaticky otočí směrem ke stropu po aktivaci prostorového zvuku Dolby Atmos. Teprve nedávno Vizio začalo nabízet také své první OLED TV.
K oblíbeným
reklama
Soundbary se obvykle vyznačují minimalistickým designem, aby dobře zapadly do každého interiéru. Uvnitř ovšem mohou ukrývat vcelku zajímavé technologie pro vylepšení zvuku. Z poslední doby můžeme jmenovat třeba model TCL Ray Danz, který se propracovaným designem snaží vylepšit akustiku. Pro další příklad můžeme vyrazit do USA, kde nedávno začal prodávat Vizio Elevate Sound Bar. Poprvé byl tento model představen na veletrhu CES 2020 v Las Vegas, ale k uvedení na trh došlo až před pár týdny. Aktuální cenovka ukazuje částku 999 dolarů, v přepočtu více než 22 tisíc korun bez daně. Za co si tedy zákazníci připlácí?
 
 
Tento inovativní soundbar od Vizio používá design s otočnými měniči na pravé a levé straně. Pokud uživatel aktivuje prostorový zvuk Dolby Atmos nebo DTS:X, dojde k otočení bočních směrem ke stropu, aby se zlepšila akustika. Za běžných okolností jsou reproduktory orientovány směrem do místnosti. Celý systém se 5.1.4kanálovým zvukem obsahuje osmnáct reproduktorů včetně osmipalcového bezdrátového subwooferu a dvojice satelitních reproduktorů. Nechybí ani další funkce, které známe z dnešních soundbarů, jako je podpora Bluetooth, Chromecastu, hlasového ovládání nebo dva konektory HDMI.
 
 
Soundbar Vizio Elevate lze pochopitelně používat se všemi moderními televizory, ale nejlépe se prý hodí k novým OLED TV. Vizio je totiž jedním z posledních výrobců, kteří se pustili do OLED TV. K dispozici jsou modely s úhlopříčkami 55 a 65 palců v kombinaci s rozlišením 4K. Není snad nutné dodávat, že panel pochází od LG Display. Televizory podporují mimo jiné Dolby Vision, Chromecast nebo Apple AirPlay. Mohou představovat také dobrou volbu pro majitele herních konzolí, neboť využívají vstupy HDMI 2.1. Herní zážitek se výrobce snaží vylepšit také pomocí vlastní technologie ProGaming Engine.
 
 
První Vizio OLED TV jsou k dostání na americkém trhu za 1 200 dolarů (27 000 Kč), respektive 1 800 dolarů (40 000 Kč). Vizio své produkty v tuto chvíli neprodává v Evropě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí
LG prodává v Koreji srolovatelnou televizi Signature Rollable OLED R, konkrétně jde o 65" variantu 65RX OLED TV. Její cena je ale doslova astronomická, a tak není divu, že si ji údajně pořídilo jen 10 lidí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV? Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV?
Již tento měsíc vstoupí na vybrané evropské trhy série A90J od Sony. Prozatím ve dvou úhlopříčkách, na třetí z nich si zákazníci počkají. Cena je nakonec nižší, než se předpokládalo. Konečně totiž známé oficiální ceny v eurech.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7 Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7
Od dnešního dne jsou ve volném vysílání Skylinku k dispozici dva sportovní kanály a jeden další pro kutily. Operátor také oznámil rozšíření obsahu na svém vlastním programu Skylink 7. kde mohou diváci sledovat několik nových seriálů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky
LG by nás tento měsíc mohlo překvapit novou řadou OLED TV, která bude zaměřena hlavně na design. Ponese údajně název OLED.EX a o její výbavě toho zatím moc nevíme. Na internet ovšem unikla podoba televizoru.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí
Na Kickstarteru se objevil projekt „soukromého reproduktoru“ SoundBeamer 1.0, který by se měl stát alternativou ke sluchátkům. Zvuk totiž šíří pouze k posluchači, zatímco okolí nic neslyší, případně nerozumí tomu, co posloucháte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik