Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Soundbar Vizio Elevate se otočí nahoru po aktivaci Dolby Atmos

7.11.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Americká značka Vizio přišla na trh s netradičním soundbarem, jehož reproduktory se automaticky otočí směrem ke stropu po aktivaci prostorového zvuku Dolby Atmos. Teprve nedávno Vizio začalo nabízet také své první OLED TV.
Soundbary se obvykle vyznačují minimalistickým designem, aby dobře zapadly do každého interiéru. Uvnitř ovšem mohou ukrývat vcelku zajímavé technologie pro vylepšení zvuku. Z poslední doby můžeme jmenovat třeba model TCL Ray Danz, který se propracovaným designem snaží vylepšit akustiku. Pro další příklad můžeme vyrazit do USA, kde nedávno začal prodávat Vizio Elevate Sound Bar. Poprvé byl tento model představen na veletrhu CES 2020 v Las Vegas, ale k uvedení na trh došlo až před pár týdny. Aktuální cenovka ukazuje částku 999 dolarů, v přepočtu více než 22 tisíc korun bez daně. Za co si tedy zákazníci připlácí?
 
 
Tento inovativní soundbar od Vizio používá design s otočnými měniči na pravé a levé straně. Pokud uživatel aktivuje prostorový zvuk Dolby Atmos nebo DTS:X, dojde k otočení bočních směrem ke stropu, aby se zlepšila akustika. Za běžných okolností jsou reproduktory orientovány směrem do místnosti. Celý systém se 5.1.4kanálovým zvukem obsahuje osmnáct reproduktorů včetně osmipalcového bezdrátového subwooferu a dvojice satelitních reproduktorů. Nechybí ani další funkce, které známe z dnešních soundbarů, jako je podpora Bluetooth, Chromecastu, hlasového ovládání nebo dva konektory HDMI.
 
 
Soundbar Vizio Elevate lze pochopitelně používat se všemi moderními televizory, ale nejlépe se prý hodí k novým OLED TV. Vizio je totiž jedním z posledních výrobců, kteří se pustili do OLED TV. K dispozici jsou modely s úhlopříčkami 55 a 65 palců v kombinaci s rozlišením 4K. Není snad nutné dodávat, že panel pochází od LG Display. Televizory podporují mimo jiné Dolby Vision, Chromecast nebo Apple AirPlay. Mohou představovat také dobrou volbu pro majitele herních konzolí, neboť využívají vstupy HDMI 2.1. Herní zážitek se výrobce snaží vylepšit také pomocí vlastní technologie ProGaming Engine.
 
 
První Vizio OLED TV jsou k dostání na americkém trhu za 1 200 dolarů (27 000 Kč), respektive 1 800 dolarů (40 000 Kč). Vizio své produkty v tuto chvíli neprodává v Evropě.