www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Vizio uvádí nové TV včetně prvního OLED modelu

Vizio uvádí nové TV včetně prvního OLED modelu
, , aktualita
U nás nepříliš známá společnost Vizio přichází s novou generací svých televizí. Ta přináší technologii ProGaming Engine, AMD FreeSync, krátké input lagy a firma také přišla se svou první OLED televizí.
K oblíbeným
reklama
Společnost Vizio představuje na veletrhu CES 2020 aktualizovanou nabídku televizí. Mezi nimi byla i její první OLED TV s úhlopříčkou 55" nebo 65" a procesorem IQ Ultra pro upscaling obrazu. Ta dostává stejně jako LCD modely funkci ProGaming Engine, tedy mimo jiné variabilní frekvence díky AMD FreeSync a schopnost zobrazit 4K při 120 Hz. To je možné i díky novému 1GHz 64bitovému procesoru ARM. Máme tu tak P-Series Quantum X s úhlopříčkami 65", 75" a 85", které mají 792 zón pro podsvícení a maximálním lokálním jasem 3000 nitů (800 nitů pro celou obrazovku). Klasické P-Series Quantum P9 pak zvládne 1200 nitů lokálně a 600 nitů globálně, zón je zde 240 a k dispozici bude jako 65" a 75" modely. Všechny tyto verze podporují FreeSync od 48 do 120 Hz, máme tu i HDR technologie Dolby Vision, HDR10+, HDR10 a HLG.
 
Vizio OLED TV
 
Další modely už mají FreeSync jen v rozsahu 48 až 60 Hz. M8 Series nabídne 90 zón pro podsvětlení, k dispozici budou 55" a 65" modely. Lokální jas může dosáhnout 800 nitů, globálně pak 500 nitů. M7 Series snižuje počet zón na 30, přidává však navíc možnost 50" modelu. Maximální jas je 600 nitů, resp. 350 nitů globálně. Nakonec je tu ještě nová V Series. To už chybí i ProGaming Engine a s ním i FreeSync. Maximální jas je 250 nitů a tato řada bude k mání jako 40", 43", 50", 55", 58", 60", 65" a dokonce i jako 70" model.
 
Vizio televize 2020
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě
Možná i vás v uplynulých dnech překvapila notifikace na vašem smartphonu, která chybně informovala o používání funkce Cast. Nejčastěji chybu zaznamenali majitelé zařízení od Nvidie nebo Xiaomi.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022 Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022
Pandemie onemocnění COVID-19 zkomplikovala práci hollywoodským studiím. Disney kvůli tomu upravilo data premiér mnoha filmů až do roku 2022. Zpozdí se některé marvelovky nebo třeba nový Indiana Jones.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold
Seriál Obi-Wan to nemá jednoduché. Počátkem roku kolovaly zvěsti, že byl rozpuštěn tým, který na seriálu pracoval, a měl být odložen zhruba o půl roku. Nyní jsou tu podobné informace znovu, scénárista filmu měl být skutečně nahrazen.
3.4.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino
Koronavirová krize může být likvidační pro některá menší kina. Proto vznikly dva projekty, které umožňují fanouškům zakoupit si vstupenky na virtuální projekci. Kvůli filmu samozřejmě nemusí nikam chodit, stačí si otevřít webový prohlížeč.
3.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 % Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 %
Opatření zavedená v reakci na onemocnění COVID-19 včetně zrušených sportovních událostí způsobí pokles na celosvětovém trhu s televizory, jaký analytici nepamatují. Data z Británie ovšem ukazují, že vlivem pandemie může dojít i ke krátkodobému vzrůstu prodeje.
2.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář