www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Sony uvedlo ceny letošních OLED TV z řady A8

Sony uvedlo ceny letošních OLED TV z řady A8
, , aktualita
Máte vyhlídnutou nový televizor od Sony a čekáte, kolik bude stát? Pokud se jedná o OLED TV ze série A8, máme pro vás odpověď. Sony totiž zveřejnilo evropské ceny obou modelů s úhlopříčkami 55 i 65 palců.
K oblíbeným
reklama
Sony pokračuje v postupném rozkrývání cen svých televizorů pro rok 2020. Po několika řadách LCD TV se dostalo konečně také na OLED TV od japonského výrobce. Konkrétně byly zveřejněny informace o sérii Sony A8, která zahrnuje dvě úhlopříčky – 55" (139 cm) a 65" (164 cm). České zastoupení zatím o cenách a dostupnosti mlčí, ale informace máme alespoň ze sousedního Německa, kde se televizory začnou prodávat již v pondělí 18. května. Menší model KD-55A8 vyjde na 2 099 eur, v přepočtu 58 tisíc korun. Na větší model KD-65A8 by si potom zájemci měli našetřit 3 099 eur, tedy asi 85 tisíc korun. Tyto ceny přibližně odpovídají stejným úhlopříčkám, za které se začala prodávat loňská řada Sony AG8, i když postupem času došlo ke zlevnění o více než třetinu. Menší z variant lze tak nyní sehnat za méně než 40 tisíc korun.
 

Designový koncept One Slate se vyznačuje velmi tenkými rámečky
 
Obě novinky ze série A8 používají rozlišení 4K a nový procesor X1 Ultimate (stejný najdeme i v letošních 8K TV), který zajišťuje upscaling na vyšší rozlišení i další vylepšení obrazu. Podporovány jsou formáty HDR10, HLG, a Dolby Vision, chybí tedy HDR10+. Jas je zásluhou světelného senzoru optimalizován i na základě okolního prostředí – jas tedy například sníží v noci, kdy je v místnosti jen slabé osvětlení. Stejně jako u loňských modelů nalezneme v nabídce režim kalibrovaný pro Netflix a režim IMAX Enhanced. Již tradičně se výrobce u svých OLED TV zaměřil na zvuk. I tentokrát je zajišťován technologií Acoustic Surface Audio, která promění v reproduktor celou obrazovku. Jiná technologie potom detekuje objekty v místnosti a v závislosti na tom optimalizuje zvuk a v neposlední řadě nechybí ani Dolby Atmos.
 
Sony své televizory vybavilo Androidem TV ve verzi 9.0 se všemi obvyklými funkcemi včetně zabudovaného Chromecastu. Vzhledem k ceně televizoru by mohla některé zákazníky odradit absence HDMI 2.1. Z novějšího standardu japonský výrobce nasadil pouze technologii eARC, ale přenos 4K videa při 120 Hz i další funkce pro uživatele herních konzolí jako VRR a ALLM.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena
První televizory od čínské značky Realme se snaží konkurenci zničit hlavně cenou. Bezrámečkový design, solidní ozvučení i Android TV nejsou v daném segmentu samozřejmostí, proto se muselo šetřit někde jinde. Dostupnost zatím byla potvrzena jen v Indii.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně
I když se to zdá být nesmyslné, nemálo lidí si platí známou streamovací službu Netflix, ale aktivně ji nesledují. Netflix proto začne těmto lidem deaktivovat účty, aby zbytečně neplatili za něco, co nevyužívají.
24.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou
Za pár dnů se nabídka značky Redmi rozšíří o nové televizory, ale jako předvoj přichází levný soundbar. Novinka podporuje bezdrátové připojení přes Bluetooth a vyjde na 700 Kč, i když tato cena platí pouze pro Čínu.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik