www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Sony uvedlo ceny letošních OLED TV z řady A8

Sony uvedlo ceny letošních OLED TV z řady A8
, , aktualita
Máte vyhlídnutou nový televizor od Sony a čekáte, kolik bude stát? Pokud se jedná o OLED TV ze série A8, máme pro vás odpověď. Sony totiž zveřejnilo evropské ceny obou modelů s úhlopříčkami 55 i 65 palců.
K oblíbeným
reklama
Sony pokračuje v postupném rozkrývání cen svých televizorů pro rok 2020. Po několika řadách LCD TV se dostalo konečně také na OLED TV od japonského výrobce. Konkrétně byly zveřejněny informace o sérii Sony A8, která zahrnuje dvě úhlopříčky – 55" (139 cm) a 65" (164 cm). České zastoupení zatím o cenách a dostupnosti mlčí, ale informace máme alespoň ze sousedního Německa, kde se televizory začnou prodávat již v pondělí 18. května. Menší model KD-55A8 vyjde na 2 099 eur, v přepočtu 58 tisíc korun. Na větší model KD-65A8 by si potom zájemci měli našetřit 3 099 eur, tedy asi 85 tisíc korun. Tyto ceny přibližně odpovídají stejným úhlopříčkám, za které se začala prodávat loňská řada Sony AG8, i když postupem času došlo ke zlevnění o více než třetinu. Menší z variant lze tak nyní sehnat za méně než 40 tisíc korun.
 

Designový koncept One Slate se vyznačuje velmi tenkými rámečky
 
Obě novinky ze série A8 používají rozlišení 4K a nový procesor X1 Ultimate (stejný najdeme i v letošních 8K TV), který zajišťuje upscaling na vyšší rozlišení i další vylepšení obrazu. Podporovány jsou formáty HDR10, HLG, a Dolby Vision, chybí tedy HDR10+. Jas je zásluhou světelného senzoru optimalizován i na základě okolního prostředí – jas tedy například sníží v noci, kdy je v místnosti jen slabé osvětlení. Stejně jako u loňských modelů nalezneme v nabídce režim kalibrovaný pro Netflix a režim IMAX Enhanced. Již tradičně se výrobce u svých OLED TV zaměřil na zvuk. I tentokrát je zajišťován technologií Acoustic Surface Audio, která promění v reproduktor celou obrazovku. Jiná technologie potom detekuje objekty v místnosti a v závislosti na tom optimalizuje zvuk a v neposlední řadě nechybí ani Dolby Atmos.
 
Sony své televizory vybavilo Androidem TV ve verzi 9.0 se všemi obvyklými funkcemi včetně zabudovaného Chromecastu. Vzhledem k ceně televizoru by mohla některé zákazníky odradit absence HDMI 2.1. Z novějšího standardu japonský výrobce nasadil pouze technologii eARC, ale přenos 4K videa při 120 Hz i další funkce pro uživatele herních konzolí jako VRR a ALLM.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik