www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Sony zveřejnilo české ceny letošních OLED TV

Sony zveřejnilo české ceny letošních OLED TV
, , aktualita
Pokud máte políčeno na televizory z řady Sony AG8, určitě vás budou zajímat právě zveřejněné informace o ceně a dostupnosti na evropských trzích. Doplněno o oficiální české a slovenské ceny.
K oblíbeným
reklama
Doplněno 26. 4. 2019: České zastoupení Sony nám zaslalo oficiální české ceny, za které se budou prodávat nové OLED TV. Menší model KD55AG8BAEP bude stát 59 999 Kč s DPH, zatímco větší model KD65AG8BAEP vyjde na 89 999 Kč s DPH. Na slovenském trhu byly zvoleny ceny 2 299 eur, respektive 3 499 eur.
 
Původní článek z 24. 4. 2019: Sony začátkem letošního roku představilo třetí generací svých OLED TV, která se dostane na trh během jara. Nyní japonský výrobce upřesnil, že na pulty evropských obchodů se televizory z řady Sony AG8 dostanou v květnu 2019. V případě cen zatím neznáme přesné částky v korunách, ale můžeme nahlédnout na eurové ceny třeba do sousedního Rakouska. Menší model KD-55AG8 s úhlopříčkou 55" bude stát 2 499 eur, v přepočtu 64 000 Kč. Za větší model, která využívá 65" obrazovku, potom zájemci zaplatí 3 499 eur, tedy 90 000 Kč. České ceny samozřejmě nebudou stejné jako přepočet, ale pro orientaci stačí. Nabízí se srovnání s loňskou řadou Sony AF8, které měla o 300 eur vyšší počáteční ceny, došlo tedy k drobnému zlevnění.
 
 
Oba modely Sony AG8 patří mezi 4K HDR televizory, které využívají panely WRGB OLED z díly LG Display. O zpracování obrazu se stará procesor X1 Extreme, který jej vylepšuje prostřednictvím trojice nových technologií – „Object-based HDR Remaster“, „Super Bit Mapping“ a „Dual Database Processing“. Samozřejmostí je podpora několika formátů HDR včetně Dolby Vision. V oblasti zvuku zaujme systém „Acoustic Surface Audio“, který k šíření zvuku využívá celou plochu obrazovky. Zvuk se tedy k divákovi dostává ze stejného místa jako obraz a působí přirozenějším dojmem. Nechybí certifikace IMAX Enhanced, která potvrzuje audiovizuální kvality televizorů.
 
Přístup k aplikacím z Google Play Store jako Netflix, YouTube nebo Amazon Prime zajišťuje použitá platforma Android TV, ale ještě ve starší verzi 7 Nougat. Integrovaný Google Assistant potom umožňuje prostřednictvím hlasu plánovat schůzky, vyhledávat obsah nebo ovládat funkce televizoru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu
AirPlay 2 umožňuje streamovat obsah z iPhonu, iPadu či Macu na jiné zařízení, a to dokonce chytrý televizor. Pokud hledáte televizor s AirPlay 2, pomůže vám tento seznam kompatibilních modelů.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA
Obchodní válka mezi Čínou a USA mělo nečekané důsledky pro čínské fanoušky seriálu Hra o trůny. Závěrečný díl si nemohli pustit legální cestou, neboť vlastník práv pro tamní trh jej zablokoval, a to údajně na žádost čínské vlády.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele
Trh s audio produkty pro domácnost se v budoucnu zase o něco zmenší, tedy alespoň co se týče vlastníků. Americký gigant Sound United spolkne příslušnou divizi korporace Onkyo, která zahrnuje také značky Pioneer nebo Integra.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS
S ročním zpožděním se na Apple TV, iPhony a iPady dostala aplikace Steam Link, která na uvedená zařízení umožňuje streamovat hry z počítače. Společnost Valve tak patrně vyřešila problém s Applem, kvůli které byla aplikace původně odmítnuta.
19.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie
V čínských e-shopech se nedávno objevil nový přírůstek mezi „TV boxy“ na architektuře ARM. Wechip X88 Pro stojí jen pár desítek dolarů, ale poradí si s rozlišením 4K UHD a využívá nejaktuálnější verzi Androidu.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik