www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Sony zveřejnilo české ceny letošních OLED TV

Sony zveřejnilo české ceny letošních OLED TV
, , aktualita
Pokud máte políčeno na televizory z řady Sony AG8, určitě vás budou zajímat právě zveřejněné informace o ceně a dostupnosti na evropských trzích. Doplněno o oficiální české a slovenské ceny.
K oblíbeným
reklama
Doplněno 26. 4. 2019: České zastoupení Sony nám zaslalo oficiální české ceny, za které se budou prodávat nové OLED TV. Menší model KD55AG8BAEP bude stát 59 999 Kč s DPH, zatímco větší model KD65AG8BAEP vyjde na 89 999 Kč s DPH. Na slovenském trhu byly zvoleny ceny 2 299 eur, respektive 3 499 eur.
 
Původní článek z 24. 4. 2019: Sony začátkem letošního roku představilo třetí generací svých OLED TV, která se dostane na trh během jara. Nyní japonský výrobce upřesnil, že na pulty evropských obchodů se televizory z řady Sony AG8 dostanou v květnu 2019. V případě cen zatím neznáme přesné částky v korunách, ale můžeme nahlédnout na eurové ceny třeba do sousedního Rakouska. Menší model KD-55AG8 s úhlopříčkou 55" bude stát 2 499 eur, v přepočtu 64 000 Kč. Za větší model, která využívá 65" obrazovku, potom zájemci zaplatí 3 499 eur, tedy 90 000 Kč. České ceny samozřejmě nebudou stejné jako přepočet, ale pro orientaci stačí. Nabízí se srovnání s loňskou řadou Sony AF8, které měla o 300 eur vyšší počáteční ceny, došlo tedy k drobnému zlevnění.
 
 
Oba modely Sony AG8 patří mezi 4K HDR televizory, které využívají panely WRGB OLED z díly LG Display. O zpracování obrazu se stará procesor X1 Extreme, který jej vylepšuje prostřednictvím trojice nových technologií – „Object-based HDR Remaster“, „Super Bit Mapping“ a „Dual Database Processing“. Samozřejmostí je podpora několika formátů HDR včetně Dolby Vision. V oblasti zvuku zaujme systém „Acoustic Surface Audio“, který k šíření zvuku využívá celou plochu obrazovky. Zvuk se tedy k divákovi dostává ze stejného místa jako obraz a působí přirozenějším dojmem. Nechybí certifikace IMAX Enhanced, která potvrzuje audiovizuální kvality televizorů.
 
Přístup k aplikacím z Google Play Store jako Netflix, YouTube nebo Amazon Prime zajišťuje použitá platforma Android TV, ale ještě ve starší verzi 7 Nougat. Integrovaný Google Assistant potom umožňuje prostřednictvím hlasu plánovat schůzky, vyhledávat obsah nebo ovládat funkce televizoru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
GoPro Hero 8 má prý umět 4K při 120 fps GoPro Hero 8 má prý umět 4K při 120 fps
Na internetu se objevily uniklé informace, které prozrazují detaily o připravovaných akčních kamerách GoPro Hero 8. Novinka by dle nich měla umět natáčet 4K video až při 120 fps i podporovat nové příslušenství.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix chce pracovat s českými herci a studii, hledá zaměstnance Netflix chce pracovat s českými herci a studii, hledá zaměstnance

Nabídka pracovních pozic na streamovací službě Netflix prozradila zajímavou skutečnost. Hledají se totiž možnosti, jak spolupracovat s lokálními herci a studii ve Východní Evropě a Turecku, tedy včetně těch českých. 

11.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Matrix míří v USA znovu do kin Matrix míří v USA znovu do kin

Američtí diváci si po 20 letech budou moci znovu (někteří poprvé) užít legendárního sci-fi Matrix v kinech. Tam zanedlouho zamíří upravená verze s vylepšeným zvukem Dolby Armos a obrazem Dolby Vision. 

6.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Elektromobily Tesla budou streamovat YouTube a Netflix Elektromobily Tesla budou streamovat YouTube a Netflix
Infotainment elektromobilů Tesla se stále vylepšuje a po hrách Atari se tu objeví i podpora některých streamovacích služeb. Zatím se hovoří o tom, že by jeden z následujících updatů měl přinést streamování služeb YouTube a Netflix.
28.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
TCL uvádí 4K televize EP64 a EP66 s umělou inteligencí TCL uvádí 4K televize EP64 a EP66 s umělou inteligencí
Výrobce televizí TCL přichází na český trh se dvěma novými řadami Smart TV, modely EP64 a EP66. Ty mají rozlišení UHD 4K, nechybí jim ani systém umělé inteligence AI-IN a také funkce Smart HDR.
27.7.2019, aktualita, Milan Šurkala