www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Sony zveřejnilo české ceny letošních OLED TV

Sony zveřejnilo české ceny letošních OLED TV
, , aktualita
Pokud máte políčeno na televizory z řady Sony AG8, určitě vás budou zajímat právě zveřejněné informace o ceně a dostupnosti na evropských trzích. Doplněno o oficiální české a slovenské ceny.
K oblíbeným
reklama
Doplněno 26. 4. 2019: České zastoupení Sony nám zaslalo oficiální české ceny, za které se budou prodávat nové OLED TV. Menší model KD55AG8BAEP bude stát 59 999 Kč s DPH, zatímco větší model KD65AG8BAEP vyjde na 89 999 Kč s DPH. Na slovenském trhu byly zvoleny ceny 2 299 eur, respektive 3 499 eur.
 
Původní článek z 24. 4. 2019: Sony začátkem letošního roku představilo třetí generací svých OLED TV, která se dostane na trh během jara. Nyní japonský výrobce upřesnil, že na pulty evropských obchodů se televizory z řady Sony AG8 dostanou v květnu 2019. V případě cen zatím neznáme přesné částky v korunách, ale můžeme nahlédnout na eurové ceny třeba do sousedního Rakouska. Menší model KD-55AG8 s úhlopříčkou 55" bude stát 2 499 eur, v přepočtu 64 000 Kč. Za větší model, která využívá 65" obrazovku, potom zájemci zaplatí 3 499 eur, tedy 90 000 Kč. České ceny samozřejmě nebudou stejné jako přepočet, ale pro orientaci stačí. Nabízí se srovnání s loňskou řadou Sony AF8, které měla o 300 eur vyšší počáteční ceny, došlo tedy k drobnému zlevnění.
 
 
Oba modely Sony AG8 patří mezi 4K HDR televizory, které využívají panely WRGB OLED z díly LG Display. O zpracování obrazu se stará procesor X1 Extreme, který jej vylepšuje prostřednictvím trojice nových technologií – „Object-based HDR Remaster“, „Super Bit Mapping“ a „Dual Database Processing“. Samozřejmostí je podpora několika formátů HDR včetně Dolby Vision. V oblasti zvuku zaujme systém „Acoustic Surface Audio“, který k šíření zvuku využívá celou plochu obrazovky. Zvuk se tedy k divákovi dostává ze stejného místa jako obraz a působí přirozenějším dojmem. Nechybí certifikace IMAX Enhanced, která potvrzuje audiovizuální kvality televizorů.
 
Přístup k aplikacím z Google Play Store jako Netflix, YouTube nebo Amazon Prime zajišťuje použitá platforma Android TV, ale ještě ve starší verzi 7 Nougat. Integrovaný Google Assistant potom umožňuje prostřednictvím hlasu plánovat schůzky, vyhledávat obsah nebo ovládat funkce televizoru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Smart TV sledují své uživatele, ukázal výzkum Smart TV sledují své uživatele, ukázal výzkum
Vědci z Princeton University se podívali na zoubek chytrým televizím a instalovaným aplikacím pro nabízené kanály. Zjistilo se, že většina z nich sleduje své uživatele a vytváří si jejich sledovací profily pro další využití.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix má české rozhraní, letos přidá 150 českých filmů Netflix má české rozhraní, letos přidá 150 českých filmů
Streamovací služba Netflix výrazně rozšiřuje svůj český záběr. Jednak přináší rozhraní v češtině, jednak přichází se značně širší nabídkou českých seriálů a filmů. Do konce roku má přibýt 150 dalších.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Disney+ s výraznou slevou pod $5 měsíčně při 3letém předplacení Disney+ s výraznou slevou pod $5 měsíčně při 3letém předplacení
Streamovací služba Disney+ sice zahájí svou činnost až za měsíc, ale už dnes si ji můžete v některých zemích předplatit. Pokud zaplatíte rovnou 3 roky najednou, cena se dostane z $6,99 měsíčně v průměru na méně než 5 dolarů.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Star Trek: Picard ukazuje oficiální trailer Star Trek: Picard ukazuje oficiální trailer
Sir Patrick Stewart se vrací do role kapitána Jean-Luc Picarda. Už za necelého čtvrt roku je tu Star Trek: Picard, což bude 10dílný streamovaný seriál, ve kterém uvidíme i další hrdiny z předchozích dílů vesmírné ságy.
8.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Streamovací války: Amazon Fire TV bez Disney, ten zas bez Netflixu Streamovací války: Amazon Fire TV bez Disney, ten zas bez Netflixu
Streamovací služby jsou čím dál více důležitějšími zdroji příjmů a války mezi jednotlivými systémy nabírají obrátky. Amazon tak na svém Fire TV nechce nabízet aplikace od Disney, ten zase nechce zobrazovat reklamy Netflixu.
6.10.2019, aktualita, Milan Šurkala