Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony zveřejnilo české ceny letošních OLED TV

26.4.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Pokud máte políčeno na televizory z řady Sony AG8, určitě vás budou zajímat právě zveřejněné informace o ceně a dostupnosti na evropských trzích. Doplněno o oficiální české a slovenské ceny.
Doplněno 26. 4. 2019: České zastoupení Sony nám zaslalo oficiální české ceny, za které se budou prodávat nové OLED TV. Menší model KD55AG8BAEP bude stát 59 999 Kč s DPH, zatímco větší model KD65AG8BAEP vyjde na 89 999 Kč s DPH. Na slovenském trhu byly zvoleny ceny 2 299 eur, respektive 3 499 eur.
 
Původní článek z 24. 4. 2019: Sony začátkem letošního roku představilo třetí generací svých OLED TV, která se dostane na trh během jara. Nyní japonský výrobce upřesnil, že na pulty evropských obchodů se televizory z řady Sony AG8 dostanou v květnu 2019. V případě cen zatím neznáme přesné částky v korunách, ale můžeme nahlédnout na eurové ceny třeba do sousedního Rakouska. Menší model KD-55AG8 s úhlopříčkou 55" bude stát 2 499 eur, v přepočtu 64 000 Kč. Za větší model, která využívá 65" obrazovku, potom zájemci zaplatí 3 499 eur, tedy 90 000 Kč. České ceny samozřejmě nebudou stejné jako přepočet, ale pro orientaci stačí. Nabízí se srovnání s loňskou řadou Sony AF8, které měla o 300 eur vyšší počáteční ceny, došlo tedy k drobnému zlevnění.
 
 
Oba modely Sony AG8 patří mezi 4K HDR televizory, které využívají panely WRGB OLED z díly LG Display. O zpracování obrazu se stará procesor X1 Extreme, který jej vylepšuje prostřednictvím trojice nových technologií – „Object-based HDR Remaster“, „Super Bit Mapping“ a „Dual Database Processing“. Samozřejmostí je podpora několika formátů HDR včetně Dolby Vision. V oblasti zvuku zaujme systém „Acoustic Surface Audio“, který k šíření zvuku využívá celou plochu obrazovky. Zvuk se tedy k divákovi dostává ze stejného místa jako obraz a působí přirozenějším dojmem. Nechybí certifikace IMAX Enhanced, která potvrzuje audiovizuální kvality televizorů.
 
Přístup k aplikacím z Google Play Store jako Netflix, YouTube nebo Amazon Prime zajišťuje použitá platforma Android TV, ale ještě ve starší verzi 7 Nougat. Integrovaný Google Assistant potom umožňuje prostřednictvím hlasu plánovat schůzky, vyhledávat obsah nebo ovládat funkce televizoru.
 


reklama
reklama