www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Sony zveřejnilo české ceny letošních OLED TV

Sony zveřejnilo české ceny letošních OLED TV
, , aktualita
Pokud máte políčeno na televizory z řady Sony AG8, určitě vás budou zajímat právě zveřejněné informace o ceně a dostupnosti na evropských trzích. Doplněno o oficiální české a slovenské ceny.
K oblíbeným
reklama
Doplněno 26. 4. 2019: České zastoupení Sony nám zaslalo oficiální české ceny, za které se budou prodávat nové OLED TV. Menší model KD55AG8BAEP bude stát 59 999 Kč s DPH, zatímco větší model KD65AG8BAEP vyjde na 89 999 Kč s DPH. Na slovenském trhu byly zvoleny ceny 2 299 eur, respektive 3 499 eur.
 
Původní článek z 24. 4. 2019: Sony začátkem letošního roku představilo třetí generací svých OLED TV, která se dostane na trh během jara. Nyní japonský výrobce upřesnil, že na pulty evropských obchodů se televizory z řady Sony AG8 dostanou v květnu 2019. V případě cen zatím neznáme přesné částky v korunách, ale můžeme nahlédnout na eurové ceny třeba do sousedního Rakouska. Menší model KD-55AG8 s úhlopříčkou 55" bude stát 2 499 eur, v přepočtu 64 000 Kč. Za větší model, která využívá 65" obrazovku, potom zájemci zaplatí 3 499 eur, tedy 90 000 Kč. České ceny samozřejmě nebudou stejné jako přepočet, ale pro orientaci stačí. Nabízí se srovnání s loňskou řadou Sony AF8, které měla o 300 eur vyšší počáteční ceny, došlo tedy k drobnému zlevnění.
 
 
Oba modely Sony AG8 patří mezi 4K HDR televizory, které využívají panely WRGB OLED z díly LG Display. O zpracování obrazu se stará procesor X1 Extreme, který jej vylepšuje prostřednictvím trojice nových technologií – „Object-based HDR Remaster“, „Super Bit Mapping“ a „Dual Database Processing“. Samozřejmostí je podpora několika formátů HDR včetně Dolby Vision. V oblasti zvuku zaujme systém „Acoustic Surface Audio“, který k šíření zvuku využívá celou plochu obrazovky. Zvuk se tedy k divákovi dostává ze stejného místa jako obraz a působí přirozenějším dojmem. Nechybí certifikace IMAX Enhanced, která potvrzuje audiovizuální kvality televizorů.
 
Přístup k aplikacím z Google Play Store jako Netflix, YouTube nebo Amazon Prime zajišťuje použitá platforma Android TV, ale ještě ve starší verzi 7 Nougat. Integrovaný Google Assistant potom umožňuje prostřednictvím hlasu plánovat schůzky, vyhledávat obsah nebo ovládat funkce televizoru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize? Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize?
Samsung oznámil, že do konce roku 2020 ukončí produkci LCD panelů ve všech svých továrnách. Místo toho se chce zaměřit na QD-OLED a další technologie blízké budoucnosti. Přesto LCD TV s logem Samsungu zůstanou ještě nějaký čas na trhu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Skylink odemkl rekordních 32 programů pro všechny zákazníky Skylink odemkl rekordních 32 programů pro všechny zákazníky
Skylink pokračuje v rozšiřování nabídky volných programů, které jsou dostupné pro všechny zákazníky bez ohledu na předplacený balíček. Zahrnuje skoro čtyři desítky kanálů vysílající filmy, dokumenty, hudbu či dětské pořady.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei láká na další televizor, opět nabídne vysouvací kameru Huawei láká na další televizor, opět nabídne vysouvací kameru
Huawei příští týden představí na čínském trhu svůj druhý televizor. Nasvědčuje tomu vydaný teaser, který ukazuje vysouvací kameru. Nový model pravděpodobně nabídne ještě lepší parametry než současný.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v dubnu 2020: nové seriály a filmy pro zpříjemnění pobytu doma Netflix v dubnu 2020: nové seriály a filmy pro zpříjemnění pobytu doma
Nucený pobyt doma během pandemie COVID-19 si můžete zkrátit novými originály z produkce Netflixu, které budou mít premiéru během dubna. Přinášíme vám jejich kompletní seznam, abyste věděli, na co se připravit.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Star Trek: Voyager se převleče do 4K. Díky AI a fanouškovi Star Trek: Voyager se převleče do 4K. Díky AI a fanouškovi
Po 25 letech se seriál Star Trek: Voyager dočká nové verze s vyšší kvalitou obrazu. Postará se o ni jeden z fanoušků, který k tomu využije software založený na strojovém učení. Podívejte se na první ukázku.
30.3.2020, aktualita, Jáchym Šlik5 komentářů