Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony uvádí 3.1 soundbar HT-A3000 s podporou Dolby Atmos a DTS:X

3.9.2022, Milan Šurkala, aktualita
Sony uvádí 3.1 soundbar HT-A3000 s podporou Dolby Atmos a DTS:X
V posledních dnech bylo představeno mnoho nových soundbarů a se svou troškou do mlýna přišla také japonská společnost Sony. Ta uvedla novinku HT-A3000, což je soundbar s podporou zvuku 3.1, Dolby Atmos a DTS:X.
Před pár dny jsme si představili nový soundbar od Yamahy, nyní přichází na řadu Sony. Ta uvedla nový model HT-A3000, a i když patří do základu nabídky řady A (tvořenou 7.1.2 modelem A7000 a 5.1.2 verzí A5000), stále by mělo jít o slušný kus hardwaru. Nabídne zvuk 3.1 s levým, centrálním a pravým reproduktorem, který doplňují duální subwoofery. Podporovány jsou i standardy Dolby Atmos a DTS:X.
 
Sony HT-A3000
 
Doplnit lze samozřejmě v budoucnu i o zadní reproduktory, podporuje 360 Sound Mapping. Proti dražším modelům ztrácí např. HDMI Pass-Through. zajímavostí je malý displej, který ukazuje např. aktuální hlasitost. Podporuje také Chromecast, AirPlay 2, Spotify Connect nebo přehrávání přes Bluetooth, ovládat lze také pomocí Google Assistant nebo Amazon Alexa. Počítat musíte s nepříliš nízkou cenou 699 USD, do prodeje přijde v průběhu září.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.